Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

* Begynne å konkurrere i agility med både Tuva og Vigdis

* Spare mer.

* Gå ned de siste kg'ene jeg mangler og få strammet opp kroppen litt.

  • Like 1
Skrevet
  • Starte LP klasse 1 med Catania
  • Gå meir tur i skog og mark (lettare når vi snart får turområde like ved der eg skal flytte :D )
  • Utforske andre turområder
  • Vere meir sosial og få fleire hundevenner som kan vere med på tur
  • Få profesjonell hjelp med Pia

  • Bli enda meir økonomisk bevisst når eg flyttar for meg sjølv
  • Komme meir inn i fotograferinga igjen, prøve og ta småoppdrag når eg har tid
Skrevet

Jeg har et nytt "prosjekt" for neste år hvor jeg skal gjøre noe hver måned. Så et av forsettene mine er å holde det hemmelig hva jeg skal gjøre de ulike månedene. :aww:

Skrevet

Trene like godt som i forfjor

Bare brus en gang i uka

Spise minimalt med snop og chips

Ingen sjokolade, utenom treningsbars

Gå et kurs med Ida

Ta førerkortet

Spare litt penger

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Jeg skal ta opp igjen trening

Jeg skal danse

Jeg og Sirkus Samurai skal gå minst 4 mil i uka

Jeg skal drikke mer vin

Jeg skal drikke mer øl

Jeg skal ferdigstille masteroppgaven

Jeg skal forhandle lønn

Jeg skal ta kontakt med forlag

Jeg skal reise

Jeg skal skape rom for enda flere magiske, fantastiske, romantiske, spesielle og mentalt utfordrende opplevelser med min fine mann

Jeg skal ha et kull på Imouto

Jeg skal lage en nydelig blomsterhage her jeg bor

Jeg skal være mer sammen med besteforeldrene mine

Edit: Jeg må legge til en ting: Jeg skal være tidligere ute, sånn at jeg slipper å løpe på meg brokk og emfysem hver gang jeg skal ta bussen. :D

Skrevet

Jeg skal lære meg å si nei. Er et utprega "ja-menneske" både sosialt og arbeidsmessig, og lider for det ved at jeg er sliten 24/7. JA til mer alenetid/kvalitetstid med samboer og bikkje i 2014!

Skrevet

- Være frisk i psyken

- Finne ut hva det er som gjør meg lykkelig; og gjøre mer av det

- Gå mye i skog og mark med hunden

:)

Skrevet
  • Bli en miljøbevisst forbruker
  • Spise sunt
  • Betale ned så mye jeg klarer på huslånet
  • Trene opp styrke og kondisjon, til beste for både meg selv og hundene
  • Si ja litt oftere når venninner spør om jeg skal være med på ting, og inviter dem oftere
Skrevet

* Begynne å konkurrere i agility med både Tuva og Vigdis

* Spare mer.

* Gå ned de siste kg'ene jeg mangler og få strammet opp kroppen litt.

C og jeg har noen flere forsett.

* Spise minst 1 vegetarrett i uken.

* Bli mer bevisst på hva vi kjøper, kjøpe mer økologisk og kortreist mat.

* Spise mye mindre kylling enn det vi gjør ( vi spiser myye kylling) heller spise mer fisk.

Skrevet

Røyke mindre

Flytte

Stresse mindre

Besøke besteforeldrene mine oftere

Spare så mye jeg klarer

Være litt mer impulsiv

Spise mer grønt og mindre fast-food.

Holde meg under 60kg.

Skrevet

Jeg har et nytt "prosjekt" for neste år hvor jeg skal gjøre noe hver måned. Så et av forsettene mine er å holde det hemmelig hva jeg skal gjøre de ulike månedene. :aww:

Hvorfor hemmelig :huh: ?

---

Mine forsetter er slik:

*Bli flinkere å forberede måltid for flere dager om gangen (Mealpreppe), for jeg skal tilbake på diett igjen (men diett trenger ikke være et forsett for det har jeg begynt med for leeenge siden, har bare pause i desember)

*Fortsette å trene 4g i uken, dvs prioritere å få inn de 4 styrkeøktene!

*Bruke mer tid på å trene ute, feks turer og løping.

*Bli en flinkere student (Dette er vanskeligst!) og jobbe gjevnt.

*Finne binikiformen for første gang i mitt liv! Jeg begynte juni 2013, så nå setter jeg inn alle kreftene og håper å bli ferdig juni 2014. Jeg blir nok aldri HELT ferdig, men den valken som går rundt på ryggen har sett sine siste dager!

  • Like 1
Skrevet

1. Være mer ute på tur (både dagstur og teltturer)

2. Ta brattkort

3. Bli skikkelig flink til å strikke

Skrevet

Mange fine nyttårsforsetter her! :)

Jeg kommer sterkere tilbake senere, når jeg har fått noen kloke svar om foten min. Ting er litt blæh om dagen...

Skrevet

De enkleste men også de mest sunneste får være.

- ikke starte å røyke

- ikke starte med dop

- ikke bli alkoholiker

- ikke leve på junk food

Sånn. Da kan jeg garantere at jeg har oppfylt noen løfter allerede 02.01. :lol:

De litt mer seriøse vil være

- fortsette med et bra kosthold og finne ut hva som fungerer med min helse

- ikke jukse med matvarer jeg vet er dårlig for meg, bare fordi man plutselig har lyst på

- opprettholde treningen fra i høst (bare jeg blir bra nok til å starte å gå lengre turer og løpe igjen)

- være en mer bevisst forbruker

- bli god på å planlegge menyer igjen, slik at man handler sjeldnere og bruker automatisk mindre penger på mat. Det hører også med under redusere matavfallprosjektet mitt, for da må man planlegge innkjøpene sine bedre.

Samt noen private noen som ikke passer å legge ut. :P

  • Like 1
Skrevet

Det eneste nyttårsforsettet som er relevant for hundesonen, er vel at jeg skal prøve å unngå forutsigbare diskusjoner.

Jeg antar at det betyr nedgang i antall innlegg :P

Skrevet

Jeg har ikke så mange nyttårsforsetter. For meg blir det å sette opp en liste over ting jeg gjerne ville ha forbedret, men uten å vite om jeg klarer å gjennomføre det eller ikke. Så det eneste jeg har er:

- Fortsette med vektnedgangen jeg hadde i høst (hadde planlagt pause i desember).

- Debuttere i LP med pelsen (Uæh, skummelt!)

Klarer jeg de to, så er jeg skikkelig fornøyd! Alt annet blir bonus.

Skrevet

Når jeg har tenkt meg om har jeg vel ikke akkurat èn enkelt ting jeg skal forandre, men heller tre områder jeg vil forbedre hvor mange ting må gjennomføres for at det skal være noen som helst progressjon.

Sosialt

Jeg har kommet til den konklusjonen at jeg må forbedre meg betraktelig for at det sosiale livet mitt skal forbedres. Mistet mange venner gjennom flytting i fjor, så jeg må virkelig jobbe for nye venner. Må implementere både sunne og preserverende holdninger som gjør meg til en person man vil være med. No more sofasitting og naiv godhet.

Må også jobbes med attraksjonspotensialet. Som en person som man kan betrakte som i "bunnsegmentet av normalt utseende" må jeg virkelig forbedre både kropp og sjel. Sixpacken skal frem, armene skal bli store og jeg må virkelig lære meg hvordan en suksessfull mann fungerer. Mye jobb, men det må til.

Selvrealisering

I en verden full av "nei, jeg har bodd i Australia og spilt fotball på høyeste nivå" type erfaringer, er jeg like kjedelig som en ferdigskrellet potet. På tide å gjennomføre noen av punktene på bucketlista mi, og bare være mer spontan.

Utdannelse

Fornøyd med karakterene mine, men kan jo bli bedre. Og de kan iallefall ikke synke! B-snitt er bra nok til de fleste masterutdannelser, men får jeg C ser det skumlere ut. Må jobbe mer aktivt med skole gjennom året!

Skrevet

de "kjedelige" :

-fikse karakterene mine

-bli tøffere

-mer spontan

-jobbe mere og tjene opp på sparekontoen min.

De morsomme:

-FLYTTE UT!!!!!

-traktorlappen

-mopedlappen

-begynne å finne ut hva jeg skal bli når jeg blir stor :aww:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...