Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Snille sonen, har fått snap! Men eh. Hva er greia egentlig? Man bare sender bilder til folk?

ja :P Når mono gjør noe kult så åpner du snapchat, tar bilde eller video av det, og sender det til meg :D

  • Like 2
  • Svar 577
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

NEI, IKKE VÆR FORSIKTIG MED PUPPEBILDER OG SÅNT!

Sendte han snap tilbake av ett målebånd som.Viste 4 cm, sluttet da!

Jeg har nå fått flere snaps enn jeg har gjort siden jeg fikk snapchat for tre måneder siden. Livet mitt kommer aldri til å bli det samme igjen!

Posted Images

Skrevet

ja :P Når mono gjør noe kult så åpner du snapchat, tar bilde eller video av det, og sender det til meg :D

Meg og!!! #MonoFan

Skrevet

Tok et morsomt bilde av Mono som lekte regnskapsførern til Espen, men ikke via snapchat, og det er visst umulig å bruke bilder fra vanlig galleri :(

Han er ikke så lett å ta bilder av. Svart og rask som en harepus.

Skrevet

Tok et morsomt bilde av Mono som lekte regnskapsførern til Espen, men ikke via snapchat, og det er visst umulig å bruke bilder fra vanlig galleri :(

Han er ikke så lett å ta bilder av. Svart og rask som en harepus.

Holder du inn den knappen du tar snap med, så filmer den :D
  • Like 1
Skrevet

Jeg har fått meg SnapChat! Jeg tror jeg har klart å legge til noen. Bare legg til meg. Jeg heter det samme som på instagram: kimarica Sent from my C6603 using Tapatalk Haha! Jeg tror jeg sendte min første Snap nå vil Cattn! Jeg klarte ikke skrive noe, men jeg tror det ble et bilde. :-P

Skrevet

Jeg har fått meg SnapChat! Jeg tror jeg har klart å legge til noen. Bare legg til meg. Jeg heter det samme som på instagram: kimarica Sent from my C6603 using TapatalkHaha! Jeg tror jeg sendte min første Snap nå vil Cattn! Jeg klarte ikke skrive noe, men jeg tror det ble et bilde. :-P

Hehe det gjorde du ja! :D Koooos...
  • Like 1
Skrevet

tror jeg sendte monofilm nå. Aner ikke. Teit at jeg ikke ser hva jeg sender?

Haha! Jaaa!! <3

Jeg fikk et spm av Jankii(?), men jeg vet ikke hvordan jeg svarer. (Nå føler jeg meg skikkelig gammal...)

Sent from my C6603 using Tapatalk

Skrevet

@ ser du ikke hva du sender? :P noen må reise hjem til deg i jula og ha et snap-kurs ass :D fortsett bare med mono filmer, den var kul :))

Skrevet

Jeg har fått meg SnapChat! Jeg tror jeg har klart å legge til noen. Bare legg til meg. Jeg heter det samme som på instagram: kimarica Sent from my C6603 using Tapatalk Haha! Jeg tror jeg sendte min første Snap nå vil Cattn! Jeg klarte ikke skrive noe, men jeg tror det ble et bilde. :-P

Haha, det spurte jeg om lenger bak her også, og en hel haug med andre spørsmål :P bare bla deg bakover så får du svar på det med å skrive ihvertfall :)

Skrevet

Haha, det spurte jeg om lenger bak her også, og en hel haug med andre spørsmål :P bare bla deg bakover så får du svar på det med å skrive ihvertfall :)

Ja, jeg fant ut av det. :-)

Kjipt at man ikke kan sende bilder fra galleriet..

Sent from my C6603 using Tapatalk

Skrevet

@ ser du ikke hva du sender? :P noen må reise hjem til deg i jula og ha et snap-kurs ass :D fortsett bare med mono filmer, den var kul :))

Hvordan ser man det?

Skrevet

Måtte slette min konto også, mobilen kræsjet hele tiden. For stor pågang, mobilen orket ikke mer :S Flere som har opplevd det?

Skrevet

Ane - Anemoren90
AnetteH - Anettebuind
Annegru - Anneul
Aya – ingvildhajum

Bananen – paneane

BareLinn - onmyown87

Bie - Caroli

Castella - aurtit

Cattn - Cattncat

Christine - gaffel92

ElleBelle - Bjerkeisk

Emilie - emilick

Enits - Enits1985
Frida og fuglehundene – vikingenfrida

førstegangs - i.l (siste bokstav er en liten L, ikke stor i)

Hapzen - helenefs

Henriette - Hennie88

ida – Skautroll

Ingvild- inbost

ingvildoline - ingvildoline

IW - julie_ss

Jankaa - jankii
JeanetteH – kelpietalli

Kaja - Kzsh

Khela – kjaabekk

Krilo - krileo

Krutsi - PM henne

laikamor – laikamor

Lill – flyflax

LilleZara - kathrine.hana

LinL - linnhoi

Loke - lokeanette

Lola Pagola - lolapagola

Malinka - merekst

Maria - maridu

MaritaS - Snurrehaler

Martine – Martihskj

maysofie – maysofie

Michellus - Michellus

Nemi - niiinav

Nirm – mekol

Ozzy - Ponzzy

Paranomia- tineso

Poter – Loneogeine

PsychoLynx – Psycholynx

Puddellover - Crixzo

Raksha – Lunilupin

roxie88 - clashytrashy
SandyEyeCandy – SandyEyeCandy

Sham - Sham86

SiriEveline – sirieveline

soelvd – soelvd

SoppenCamilla – soppencamilla

Strøssel - Stroessel

Susselussa - susanneim

Synnøve - Synnikken

Tavi - emblissify

Taz - msfelurian

Tinkie - Tinschkie

TommyAK – mementommy

Turbogutten - amandan.k

Wachita - Wachita
Whoopsis – Ertesuppe

Yodel - yodeloo

Skrevet

Fikk opp i går at noen (tror det var Ane?) tok screenshot. Hva er det? Vet hva screenshot er, men ikke hva det betyr i snappesammenheng.

Det kommer opp om noen tar screebshot av bildet ditt. Men den tuller en del. Jeg har fått slik varsel og, men personen hadde ikke screenshottet. Og jeg tok ingen screenshot av deg heller :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Noen her inne som vet hvem Simplep0p37 er?...

Addet meg idag, men jeg aner ikke hvem det er..

tror det er noe kødd , mange på skolen min har blitt adda han/henne og manhe andre profiler. De svarer ikke på snappene hvis du sender ,de åpner den og screenshotter :) så ville ha blokka han/hun:)

  • Like 1
Skrevet

tror det er noe kødd , mange på skolen min har blitt adda han/henne og manhe andre profiler. De svarer ikke på snappene hvis du sender ,de åpner den og screenshotter :) så ville ha blokka han/hun:)

Er jo slike man bør spamme med idiotiske ting! Bilder av hundedritt eksempel! :D

  • Like 1
Skrevet

Er jo slike man bør spamme med idiotiske ting! Bilder av hundedritt eksempel! :D

Radioresepsjonens forslag: Hundedritt med kakestrøssel på :P

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. Takk for svar.  Nei, jeg har alltid ment og prøvd å unngå å hilse på hunder. At hunden min bare skal lære seg at andre hunder eksisterer, men at han ikke har noe med de å gjøre. Annet enn de 2-3 hundevennene han har. Det skal jo sies at vi bor på landet, så ferdes mest i skog og fjells, så vi møter ikke folk eller hunder så ofte hjemme. Men han er veldig trygg og grei, mtp han har vært med meg på jobb over hele landet siden han var 10 uker. Har tatt han med meg inn til byen ved noen anledninger for sosialisering, altså se men ikke røre, og det går stort sett kjempe flnt. Men da er det mer avstand, og jeg har prøvd med alle mulig godbiter og ball, og det er som en bc flest at det er ballen som er best. Men det bruker vi svært sjeldent da han girer seg opp altfor mye og mister fokus. Med ballen kan han være løs blant hunder og folk uten å bry seg om de. Hadde vært morsomt å hatt halvparten av fokuset hans uten ball, som han har med ball 😀 Nå blir han 2 år om en mnd, og problemet rundt hunder har blitt mye bedre. Og vi har ikke gjort noe annerledes egentlig, annet enn å prøve å få mer avstand. Han kan løfte litt på halen og pelsen, men ingen bjeffing eller knurring. Han lander veldig fort etter vi har passert også. Hadde ett tilfelle hvor en liten hund løpt mot og bjeffet og herjet i inngjerdet hage, da dro han i båndet og reiste litt pels. Men ingen lyd da heller, men ble fint med videre og snuste for seg selv i grøfta mens den andre holdt på i bakgrunn. Mye av det er nok pga båndet virker det som også. I langline hvor han får fler forsøk og muligheter til å tenke selv, før lina blir stram så går det bedre enn i kort bånd hvor det kanskje blir stramt med en gang. Så jeg tror jo vi er på bedringens vei, og at det vil bli enda bedre mellom 2 og 3 år 🤞
    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...