Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har bladd gjennom tråden vis meg din løsning med hundebur i bilen, og ser det er forskjellig hva folk bruker som liggeunderlag i bilburet. Vi har brukt "soggy doggy" dørmatte, pledd/tepper av ulike typer eller håndduker. Mest denne dørmatten, siden den ikke sklir og ikke er så veldig varm. Hunden her i huset har en del valpepels enda, så det kan fort bli varmt for henne. Anywho, synes det er litt upraktisk med denne dørmatten eller tepper når det er vått ute.. (Bor på vestlandet, så her er vått ganske ofte! :P) Når hunden er våt (les; gjennomblaut) etter tur, blir jo underlaget søkkvått, og så lukter det surt med en gang. Med mindre det vaskes daglig da..

Hva er deres erfaringer? Hva fungerer og ikke?

Tar også gjerne imot bilder eller linker til det dere bruker :)

Skrevet

om vi ikke bruker halm (innser at det ikke er et alternativ for folk flest :) ), så bruker vi fleecetepper, og vasker dem ved behov. hadde jeg stolt på at hundene ikke spiser på tepper, hadde jeg brukt ull om det ofte ble vått..

Skrevet

Madrass fra Jysk som vi har skjært til.

Så har vi voksduk som vi har tilpasset som kan vaskes med tynne fleecepledd så de kan korve litt sammen..

Høst, vinter og vår har vi vetbed i tillegg.

Skrevet

varierer mellom del av dørmatte som finnes i det du går inn i butikken, fleeceteppe og ulll

Skrevet

Ene dyret sin side har en vanntett madrass med ullpledd over, andre udyret som tygger på madrasser har et par ullpledd, dog hvis de skal ligge der lenge så har vi en ekstra madrass i bilen som vi kan legge inn. Bruker å ta pleddene ut og tørke hvis de blir våte, eller vaske hvis vi har et gjørmehull av noen hunder med hjem :)

Skrevet

Trur eg har ei baderomsmatte med antiskli underst, så ei superbillig IKEA dyne, og til slutt eit "kosepledd" på toppen. Bur også på vestlandet, men aldri vert plaga av lukt til tross for veker med regn i strekk. Men kan kanskje ha noko med at udyra ikkje luktar hund til vanleg heller då... :)

Skrevet

Speidertepper fra Jysk. Skal se om jeg får tak i ulltepper fra overskuddslageret borti høgget her.
I 2009 fant moren min ut at det ville være varmt for rottweiler unghunden min å ha en isoporplate i bunnen av buret. Jeg finner fortsatt isoporkuler ...

Skrevet

Gamlingen har saueskinn frå Ikea, ungdyret har fleecetepper. Prøvde å ha saueskinn til begge, men ungdommen fillerista sitt og det var ull overalt. :hmm: Er ikkje heilt fornøgd med fleecetepper, blir fort ein ball som han krøller bort i eit hjørne, men det er det einaste han ikkje tygger i stykker av det me har prøvd.

Har ikkje prøvd dyner, kanskje det blir neste prosjekt. :ahappy:

Skrevet

Jeg bruker Helly Hansen matte i bunn. Jeg har alltid noe opp på som varierer etter årstid :) Soggy doggymatter (fine om sommeren når de ofte bader på tur), vet bed, ulltepper eller saueskinn :)

Skrevet

Jeg bruker wetbed :-) Det er nemlig det eneste som overlever i buret til kelpiegærningen! Jeg forsøkte et ullpledd siden det er vinter og kaldt... Vell, det er nlye makulert. hehe

Skrevet

Har en tynn pute/matte som brukes på sommeren - og om vinteren har hun et saueskinn i tillegg. Hun ligger bare i bilen når vi skal fra a til å, og til det bruket fungerer det veldig fint.

Skrevet

Har et liggeunderlag fra clas ohlson som jeg har klippet til og har i bunnen og en vetbed oppå der. Liggeunderlaget isolerer godt mot kulde :) Vetbed er fantastisk fordi det tørker så fort hvis det blir vått.

Skrevet

Hmm. Takk for ulike innspill alle sammen :)

Skal ikke være lett altså.. En hund som blir fort varm, ikke er så glad i å ligge på tepper (knørver de sammen i en ball i hjørnet..), eeelsker vann så hun er søkkvåt etter hver tur, og lat matmor som ikke gidder å sette på en vaskemaskin med tepper hver dag :P

Tror vi skal teste ut en sånn vetbed jeg da. De går vel an å skjære til så de passer akkurat i buret?

Skrevet

Jeg bruker yogamatte. Kjøpt billig på Europris (tror jeg), lett å vaske av, og antiskli.
Også legger jeg fleecetepper og håndduker inn når det er kaldt ute.

Skrevet

Bruker vetbed av den aller tykkeste kvaliteten for de ligger så godt i bunnen av burene. Du klipper de enkelt til ja :) Men pass på å kjøpe TYKKE vetbed. De siste jeg så av dårlig kvalitet var omtrent som fleecetepper fra ikea liksom.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
    • Du kan anmelde eier/fører med beskrivelse og tidspunkt/sted til politiet, men det er lite sannsynlig at de vil ha kapasitet til å gjøre noe med det. Hvis du har mulighet til å finne ut hvem det er kan du sende en bekymringsmelding til Mattilsynet, men så lenge hunden får mat, vann og tak over hodet er det lite de kan gjøre også, så lenge de ikke ser faktisk alvorlig mishandling. Det er lovpålagt å ha kontroll på hunden enten den er i bånd eller ikke, men i realiteten veldig vanskelig å håndheve.
    • Hei! valpen vår på 14 uker har egentlig vært eksemplarisk, bortsett fra litt utfordringer på natt og med bur. Men nå har det virkelig blitt ekstremt mye biting. Vi fører dagbok og ser at det sammenheng mellom overstimulering og lite søvn som gjør at han får disse bite periodene. Det går ikke an å avlede han med gobiter, bein eller ignorering og vi må sette han i timeout for å roe han.    noen som har noen tips til å håndtere dette? Han biter oss til blods og sikter fast når han skal følges i timeout eller ut for å gå på do. Vi vet vi skal prøve å unngå overstimulering og at han må få mer søvn. Men enn så lenge har vi slitt litt med å få han til å roe seg alene på dag og kveldstid 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...