Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes V kull


Recommended Posts

  • Svar 476
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hahahaha, det er noe ironisk over at hun går med Stankel-halsbåndet sitt i disse tider..

Jeg er sikker på at dette blir et galskapskull terror kommer til å få en ny dimensjon og jeg er så heldig at jeg kan få nyte det i akkurat passe doser

Fyttigrisen, jeg krysser fingrene! Håper flere av valpene ender opp hos folk i nærheten, så man får fulgt med litt. Og at forvertstispa blir superbra, og at hun får mange bra valper. Den fantastiske

Posted Images

Skrevet

Nå har jeg lest hele tråden; kjempespennende å følge med på eventyret :) Krysser fingre og tær for at parringene var vellykket og at det kommer masse valper om et par måneder!

Guest Jonna
Skrevet

En uke og to dager. Det blir nok ingen ukes bilder siden hun ikke er her hos meg.

Men UL er bestilt til 2.juli.

Guest Jonna
Skrevet

Jeg kjenner jeg er rastløs og utålmodig etter å få svar, på dine vegne...

På mange måter er det faktisk lettere å ikke ha tispen her :lol:

Da går jeg ikke manisk å leter etter signaler fysisk på hunden eller endret atferd osv osv. Så tiden går faktisk fortere :P

Skrevet

En uke og to dager. Det blir nok ingen ukes bilder siden hun ikke er her hos meg.

Men UL er bestilt til 2.juli.

ups og jeg er jo så sløv på sånt :o men skal se hva vi får til :P

  • Like 1
Guest Jonna
Skrevet

Uken før parring

10348671_10154160851825072_9732613778678

3 uker/20 dager siden første parring

10365310_10154262694910072_6978205221271

Hun har også den berømte majones utfloden. Og det er jo ett godt tegn! :P

Skrevet

Og der gikk majones ut av kostholdet med høye kneløft (mmmmmm.... Mills). Synes hun ser mer "satt" ut jeg.. kan være innbildning da.. vakker er hun men, Arya frøken!

  • Like 2
Skrevet

Det ser da veldig ut som hun har lagt seg litt ut, selv om det i teorien skal være litt i tidligste laget? Tror jeg!

Joda, der er valper! :aww:

Guest Jonna
Skrevet

Det ER i tidligste laget. Men det jeg har sett på Talli er at brystvortene blir litt spenstigere og gjerne stikker ut av pelsen, og at pelsen er litt mer strittende i buken og flankene. Og de tegnene har Arya antydnigner til, og de pleier komme rundt uke 3.

Men det kan liksom være like mye ønsketenkning, for det er ikke akkurat tydelige tegn man snakker om :P

Guest Jonna
Skrevet

:lol: kanskje hun har spist litt mye mat :o

Grusomme, grusomme ventetid...

Jaaaaa! og det hjelper jo ikke at den der over her sier at hun har fått mer mat :lol:

Skrevet

Jaaaaa! og det hjelper jo ikke at den der over her sier at hun har fått mer mat :lol:

Anna har for god sympati med pregnant cravings...

  • Like 2
Skrevet

Anna har for god sympati med pregnant cravings...

Det er mannen som mater for det meste og han har helt klart utviklet strategier for å overleve med gravidgalskap :P

Men jeg tror det er valper :D

  • Like 5
Skrevet

Det er mannen som mater for det meste og han har helt klart utviklet strategier for å overleve med gravidgalskap :P

:D

Godt for ham at Arya eventuelt bare har igjen seks uker, og at det ikke varer i nye ni måneder :D

  • Like 1
Guest Jonna
Skrevet

Nå er det akkurat en uke til vi har fasiten på drektig/ikke drektig... :frantics:

(Og Talli løper ikke enda, så da fins det en "kriseplan" om Arya er tom. Og siden jeg har den planen så er jo Arya GARANTERT drektig :lol: )

Skrevet

Jeg får liksom opp 9 valper hver gang jeg tenker på Aryas drektighet og kull...ikke drep meg nå da :ustol:

Du har vel MANGE på venteliste som ønsker seg en liten banditt?? :wub:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...