Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor bor sonisene?  

159 stemmer

  1. 1.

    • Østfold
      6
    • Akershus
      22
    • Oslo
      15
    • Hedmark
      5
    • Oppland
      8
    • Buskerud
      10
    • Vestfold
      9
    • Telemark
      4
    • Aust-Agder
      1
    • Vest-Agder
      5
    • Rogaland
      11
    • Hordaland
      19
    • Sogn og Fjordane
      2
    • Møre og Romsdal
      4
    • Sør-Trøndelag
      19
    • Nord-Trøndelag
      3
    • Nordland
      5
    • Troms
      6
    • Finnmark
      3
    • Utlandet
      2
  2. 2.

    • Oslo
      39
    • Trondheim
      23
    • Bergen
      19
    • Kristiansand
      5
    • Stavanger
      8
    • Tromsø
      6
    • Bodø
      3
    • Bor ikke nærme en storby
      31
    • Annet
      14
    • Drammen
      5
    • Tønsberg
      6


Recommended Posts

  • Svar 103
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg bor i Ås i Akershus. Toget bruker en halvtime inn til Oslo sentrum. I mitt hode er "nær en storby" noe som tilsvarer en avstand/reisetid man kan pendle hver dag. Fire timer hver vei er ikk

Og en time hver vei er et godt stykke utenfor min komfortsone når det gjelder polavstand! (vinmonopol that is, trenger ikke bo i gå-avstand til nordpolen).

Jeg bor i Finnmark, nærmere bestemt Rypefjord rett utenfor Hammerfest som ikke er storby i det hele tatt, er 8 timer i bil til Tromsø, så klikka ikke i nærheten av en storby jeg Og jeg er så bereis

Skrevet

Yep, vet hvor kvikne er :)

Du må være den første jeg har snakket om som vet hvor det er, haha.

Vi eide et helt gult hus der (nedlagt gård) som ble landstedet vårt, den het Granengen (står en minnestøtte til Anders Rambech i hagen). Den har gått i familien i mange MANGE generasjoner. Desverre bestemte min far og søskene deres seg for å selge den da min farmor døde, så nå har vi bare en hytte der på rett andre siden av veien og gleden med å reise opp ble ikke helt det samme. Har du sett dette bygget? Savner det fryktelig mye!!!

Skrevet

Du må være den første jeg har snakket om som vet hvor det er, haha.

De fleste som har kjørt Østerdalen mellom Oslo og Trondheim bør i grunnen vite hvor Kvikne er. :P I familien min sier vi i alle fall alltid at vi kjører over Kvikne når vi kjører riksvei 3.

  • Like 1
Skrevet

Du må være den første jeg har snakket om som vet hvor det er, haha.

Vi eide et helt gult hus der (nedlagt gård) som ble landstedet vårt, den het Granengen (står en minnestøtte til Anders Rambech i hagen). Den har gått i familien i mange MANGE generasjoner. Desverre bestemte min far og søskene deres seg for å selge den da min farmor døde, så nå har vi bare en hytte der på rett andre siden av veien og gleden med å reise opp ble ikke helt det samme. Har du sett dette bygget? Savner det fryktelig mye!!

:lol: Stort sett alle som kjører østerdalen en gang eller tre vet hvor kvikne er ja.

Er desverre ikke kjent der, så kjenner ikke igjen huset. Vi er ikke så mye på kvikne at det gjør noe.

Skrevet

Trodde Bergen lå i Hordaland, jeg.... *host*.

Bor på Ådalsbruk - eller "Bruket" som vi lokale sier :D. 20 km fra Hamar - Hamar er storby, sant? :whistle:

Du bor feil på sonenkartet da :P

Jeg får ikke lagt meg til, men er vel rett og slett virkelig i Gardermommeby :P

Skrevet

Du bor feil på sonenkartet da :P

Jeg får ikke lagt meg til, men er vel rett og slett virkelig i Gardermommeby :P

Sonen burde oppdatere flyttinger og sånt automatisk... :aww:

:lol:

Skrevet

Bærgen her også :D også ca 10min til sentrum, men en annen retning da

Ser at det står at du bor i Åsane :) Hvor i Åsane er du fra? Er oppvokst i Åsane selv skjønner du :)

Skrevet

Ser at det står at du bor i Åsane :) Hvor i Åsane er du fra? Er oppvokst i Åsane selv skjønner du :)

Jeg bor på Tertnes, i nærheten av Haukedal/Spondalen

Skrevet

"Du Numedal, du vene, med fagre fjell og fjord.
Frå Kongsberg ytst i dalen til vidda imot nord.
Eg ingin andre stadir kann liva glad og sæl.
I heile vide verdi, det kjenner eg so væl."

Jeg bor mer mot vidda :P 1,5 time til Kongsberg, synes jo ikke det er så lang, og bare 3 timer til Oslo. Norges navle rett og slett :lol:

Skrevet

Bor i Sør Odal i Hedmark. Nå er det 5 år siden vi flyttet hit fra Bærum (og der hadde vi bodd i 30 år!) og har ikke angret et sekund, fatter ikke at vi virkelig orket å bo i Bærum så lenge!

  • Like 1
Skrevet

On du bor 10 min fra Bergen i motsatt retning fra Åsane? Hvor i Bergen bor du da? ;P Fana, Landås?

Fyllingsdalen, nesten i grenseland mot Fana :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...