Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Å nei så trist å lese, øynene fylles med tårer :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja det er bare forferdelig tragisk :no:

I skrivende stund sitter hun på pulten min og ser på meg, og det river i hjertet å vite at det ikke er lenge til jeg aldri får se inn i de snille gode øynene hennes igjen. Lille vakre hunden min :icon_cry: Mer enn noe annet skulle jeg ønske jeg var egoistisk nå, for da hadde jeg sluppet å ta denne avgjørelsen... Men jeg lovte Shensi at kastreringen var det siste. Ble hun syk igjen, så skulle hun få slippe. Jeg kan ikke bryte det løftet... Den lille kroppen er vanvittig sterk, men selv superhunden Shensi har en grense.

Men hjelpe meg så fattig og tomt livet blir uten henne... Ingenting ved dette er det minste greit, rettferdig eller riktig.. Det er bare mørkt, råttent og ******.

  • Svar 375
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Rart! Samtidig som formen til Shensi gikk tilbake til normalt (ja, hun er hundre prosent seg selv igjen nå ), så har de barberte områdene begynt å få pels igjen (vært pelsløs der siden januar) og jur

Det går veldig bra med Shensi Hun er så leken, ivrig og skikkelig energibombe! Hun og Banzai leker masse, hun inviterer oss til lek, suser rundt på tur uten å bli utilpass og sinna når vi kommer inn

Da er hun kastrert og hjemme igjen! Operasjonen gikk veldig fint, men de hadde funnet forandringer på egglederne.. Så det sendes inn og det får vi svar på om en uke eller to... Håper det er noe helt u

Skrevet

Å nei dette var fryktelig trist lese :( jeg var jo så glad for at hun hadde blitt så fin form. Gode tanker sendes dere fra Tara & meg ?

Skrevet

Takk for klemmer, omtanke og alt :heart:

I går måtte jeg fortelle det til tantungen min... Den verste beskjeden jeg har gitt noen i hele mitt liv :no: Men det var viktig at hun visste, så hun brukte masse tid med Shensi før hun reiser hjem til Bergen.

Meh... Jeg tåler ikke dette :(

11009180_10153219503641293_4239954917387
Blitt bra hvit i fjeset på altfor kort tid...

11268902_10153219504786293_4241198813452

11295650_10153219504826293_5904216863647

10986174_10153219504761293_3255356518371

11228526_10153219504866293_5997652354573

Og sånn går nå dagan da... :(

Skrevet

:icon_cry: Uff. Har utsatt i et par dager å gå inn her når tråden dukka opp igjen fordi jeg tenkte meg det var noe slikt, men håpet at det ikke var det om jeg ikke leste det. Føler med dere :(

Skrevet

Takk for klemmer og omtanke :heart:

Skal bestille time på mandag :( Siden vi har verdens fineste venner som kan kjøre oss, så blir det fredag i neste uke :icon_cry: En uke igjen med den fineste lille skatten i verden :heart:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...