Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva roper du når du blir glad?


Recommended Posts

  • Svar 62
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Den kommer jo til å bli hetende Reka....

Bazinga!

Weeeeeeeeeeeee!

Skrevet

Jeg synes Banzai er veldig maskulint, og det er også hva japanerne roper når de skåler, så jeg synes ikke det er helt i tråd med temaet, hehe.

Mine favoritter så langt er Jubel og Lykke. Det siste ER et helt nydelig navn, så det er ikke så rart at folk bruker det. :) Men Jippi og Jubel, da! :wub:

  • Like 3
Skrevet

Jeg synes Banzai er veldig maskulint, og det er også hva japanerne roper når de skåler, så jeg synes ikke det er helt i tråd med temaet, hehe.

Mine favoritter så langt er Jubel og Lykke. Det siste ER et helt nydelig navn, så det er ikke så rart at folk bruker det. :) Men Jippi og Jubel, da! :wub:

Er ikke det "Kampai" de bruker som skål, da?

Skrevet

Yes -si

Spurte min sønn hva han roper ut når han vinner i noe... Han sa: "knuste dere for f...!" Eeeh, kanskje ikke heelt det man vil rope hvis man er på hundetreff, liksom? (bare sånn til info så er han voksen)

  • Like 3
Skrevet

Er ikke det "Kampai" de bruker som skål, da?

Haha, jo, når jeg graver langt bak i hukommelsen min, tilbake til nyttårsaften 2000 hvor vi feira med ass.trener på hopplandslagget og hans japanske kjæreste og dennes anstand, så trur jeg kanskje det var "kampai" de ropte, ja! :icon_redface::lol:
  • Like 1
Skrevet

"Wee" betyr jo å tisse også da, så det kan bli misforstått :P Men okei

Hahaha :lol: Tror jeg er litt overtrøtt, for jeg holdt på pisse på meg av latter av dette :lol:

Funny

Det tenkte jeg også på! :D Syns det er kjempe fint :ahappy:

Joy

Happy (men det har du vel også hatt i et annet kull)

Euforia (Glede er mellom anna kjend som ευφορία (efforia) på gresk, som er avleidd til «eufori» og «euforisk»)

Skrevet

Lykke
Hurra
Jubel

listen ser fortsatt slik ut, men setter pris på alle forslag!

Mannen liker best Lykke, Magnus liker best Jubel, jeg heier litt på Hurra kanskje, mens Sndre har lyst på to Prinser sier han, og vi iallefall ikke ha flere jenter!

:P

Skrevet

Er ikke det "Kampai" de bruker som skål, da?

Det stemmer! ^^

Banzai betyr ti tusen år (av livet/med liv). Kan også oversettes til "Langt liv!" eller "Hurrah!". Bruker gjerne i store folkemengder/grupper når man har vunnet noe etc.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...