Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 613
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Årets beste kjøp så langt! Låsbar "kakeboks" med timerfunksjon - nå kan jeg ha sjokolade i huset uten at den forsvinner på mystisk vis  https://www.coolstuff.no/Kitchen-Safe  

Jeg har kjøpt meg nye sko:

Posted Images

Skrevet (endret)
22 timer siden, Justisia skrev:

Hellenutten, 5cm er ikke mye :heart:  Har du bilde?

Her er lille Sofie :) 

37719254_10160253529685538_7349021607068696576_n.jpg

37802834_10160253531755538_4345649529295470592_n.jpg

Hun har litt sand på hodet. Liker å grave :) 

Endret av Lillekrapyl
  • Like 7
Skrevet
17 timer siden, Lillekrapyl skrev:

Her er lille Sofie :) 

37719254_10160253529685538_7349021607068696576_n.jpg

37802834_10160253531755538_4345649529295470592_n.jpg

Hun har litt sand på hodet. Liker å grave :) 

Omg???

Noe så utrolig herlig!!! Hvor har du kjøpt henne? Vil du fortelle litt mer om denne typen/levevilkår osv? ?

  • Like 1
Skrevet
5 timer siden, lillesmula skrev:

Omg???

Noe så utrolig herlig!!! Hvor har du kjøpt henne? Vil du fortelle litt mer om denne typen/levevilkår osv? ?

Vært på utkikk en god stund, men ikke funnet så mange tilsalgs. Ingen dyrebutikker i nærheten her. Denne var på finn.no, sammen med en annen av samme type. Så var det tilfeldigvis en i en skilpaddegruppe på facebook som tok kontakt med meg, da han vurderte å kjøpe den ene, og isåfall kunne ta med den andre til meg. Hvis ikke hadde det ikke blitt noe, for de var tilsalgs nesten 5 timer kjøring herfra. De er klekket i Danmark, sommeren 2017.

De blir ganske store etterhvert. Kan gjerne være utendørs når været tillater det. Ellers har jeg henne i et terrarium med sand og jord som underlag, har plantet en hibiscus (hawairose) og noen løvetannblomster, så har hun en flat stein til å få mat på og vann. De spiser variert, men hovedsaklig grønt - nå går det mye i løvetann og solbærblader her. De skal ha det ganske fuktig. Og må ha varmelampe samt UV-lampe. 

37671628_1842184459176526_5379542075492532224_n.jpg

  • Like 1
  • 8 months later...
  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet
21 timer siden, Ingvild SF skrev:

Ikke verst. Er du fornøyd?

Ikke prøvd den enda faktisk! Men håper jeg blir fornøyd. Skal være toppmodellen til giant.

Hadde en annen elsykkel som ble stjålet, så kjøpte denne for forsikringspenger.

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...