Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 613
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Årets beste kjøp så langt! Låsbar "kakeboks" med timerfunksjon - nå kan jeg ha sjokolade i huset uten at den forsvinner på mystisk vis  https://www.coolstuff.no/Kitchen-Safe  

Jeg har kjøpt meg nye sko:

Posted Images

Skrevet

Lett om jeg skal ha en sånn som vorsteh kan trekke :D

:D Kommer sikkert til å gå unna!

Carro92 her inne lar jo sine to (små) whippeter trekke, og det går foooort.. Jeg er veldig spent på om whippeten min klarer å trekke meg alene, eller om jeg må kjøpe en whippet til (jeg håper litt på sistnevnte)... :sleep:

Foreløpig er de bare prøvd i kortetrekkern, det var også veldig morsomt :teehe:

  • Like 1
Skrevet

ooops, det ble visst med meg litt hjem fra jobb igjen i går... :aww:

S0000007099599_F_W30_20131021144014.png

S0000007076386_F_W30_20131218085030.png

S0000007103963_F_W30_20131212144112.png

og en veldig tøff litt lang genser i beige med "nagle" detaljer på, som jeg ikke finner bilder av..

  • Like 1
Skrevet

ooops, det ble visst med meg litt hjem fra jobb igjen i går... :aww:

S0000007099599_F_W30_20131021144014.png

S0000007076386_F_W30_20131218085030.png

S0000007103963_F_W30_20131212144112.png

og en veldig tøff litt lang genser i beige med "nagle" detaljer på, som jeg ikke finner bilder av..

Den buksen der, er det treningstights eller vanlig tights?

Skrevet

Den buksen der, er det treningstights eller vanlig tights?

Vanlig tights, eller den er mye kraftigere i stoffet enn disse tynne bomullstightsene da, men ikke en tihgts myntet på trening.

  • Like 1
Skrevet

Sønnen min (tidlig-i-puberteten-unge) har litt dilla på hodeskaller av typen i krystall. Har sett Indiana Jones, må skjønne :D Den skal stå til pynt på hylla på rommet hans. Jeg syns de er stilige, jeg og!

Så da bestilte jeg tidligere denne uka en hodeskallefigur til han fra Ebay: (kostet inkl frakt ca 445 kr)

10_IMG_1165_3103990.jpg

  • Like 1
Skrevet

@Annik og @MissHeike, er dere fornøyd med kameraene deres? Vurderer det selv :P

Jeg har såvidt prøvd mitt enda, bare tatt noen få bilder for å ha tatt noen. Så jeg føler ikke at jeg har noe særlig konstruktivt å komme med enda :)

Om jeg husker på det, så skal jeg prøve å få tatt det med på en av langturene med Milo i løpet av uka. Kanskje jeg har litt mer å komme med ;)

Skrevet

MakeupMekka fikk en slant med penger fra meg i går gitt.

Solpudder, sminkekostsåpe, sminkekostbeskyttere, 13 neglelakker og div smått er nå på vei til meg :D

  • Like 1
Skrevet (endret)

@Annik og @MissHeike, er dere fornøyd med kameraene deres? Vurderer det selv :P

Veldig fornøyd!

Om man er hobby fotograf, eller bare vil ha litt ekstra klare bilder så er det perfekt :D Jeg har fått så fine bilder av Keiron at jeg får litt dånedimpen til tider :) Anbefales.

Jeg skal også bruke mitt til å ta bilder av miniatyr leire figurene mine, dette formålet holdt ikke mitt gamle hybrid kamera til, men EOS1100D'en er fantastisk. Elsker i alle fall mitt.

Endret av MissHeike
Skrevet

19 juni - Ålesund - New York

10 juli - Orlando - Ålesund

Dvs roadtrip en uke fra New York til Orlando :) 13 stater skal vi innom :D

Dette skal bli tidenes ferie :D

  • Like 4
Skrevet

Tre kjoler (elastiske, vil ergo ikke bli for store om et halvt år, samt kjøpt pittelitt for trange for at jeg skal fortsette å være motivert med nedgang :D ), et undertøyssett og et smykke, alt fra Nelly :)

  • Like 1
Skrevet

ooops, det ble visst med meg litt hjem fra jobb igjen i går... :aww:

Oo, jeg likte tightsen! Hvilken butikk jobber du i? :D

Skrevet

Oo, jeg likte tightsen! Hvilken butikk jobber du i? :D

Lindex :) farlig mye fint der nå, ble med litt hjem på fredag også.. :P men må jo ha en del nytt å ha på meh på jobb siden heg nesten akkurat har begynt der igjen :aww:

Skrevet

En glad genser

$_12.JPG

Et par sorte joggesko som er lilla.

8864138395678_1091981_PRPL_dYNST_61377_j

+ En hvit strikkegenser, et par topper og en olabukse. Jeg har krympa så må ha noe klær som ikke bare henger og slenger.

Skrevet

Utrolig positivt overrasket over mitt siste ebay kjøp. Denne tightsen til rett over 100 kr (litt avhengig av kurs) inkl frakt. Tok en sjanse og bestilte og tenkte jeg hadde råd til det om det var helt ubrukelig, noe jeg så for meg til den prisen, men neida, den overasket stort. :)

Har ikke så mye sammenligningsgrunnlag, vet bare at den virker rimelig lik tightsen jeg lånte av ei venninne som hun hadde kjøpt på 3t for 5-600. Litt tynnere stoff kanskje, men uten at den virker skrøpelig eller "billig". Ikke gjennomsiktig. Genial om man bruker litt treningstøy og vil ha noe og bytte i uten og ha skapet fult av 1000 kr tightser. Ganske normal i str vil jeg si, og det eneste som ikke var helt bra med den var at den var bittelitt stor, for optimal passform og støtte burde jeg nok ha en str mindre. Blir nok og teste mer herfra senere, både trøyer og bh'er :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...