Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3 2.0


Recommended Posts

Skrevet

Jeg er spent på hvor mye J får med seg i år. Hun er jo ikke så langt fra to år, og jeg syntes hun har blitt så stor det siste halve året.

Hun kommer til å elske alt! Julekalender, adventsstjerne, julegardiner, julemarked, juleteater (håper hun liker det), baking, smaking - ja alt! Og hun kommer til å bli så bortskjemt på oppmerksomhet og gaver i julen, hun er eneste barnet i begge familiene våre.

Alle småtingene blir så stort for henne, bare at vi bytter gardiner kommer hun til å være opptatt av i dagevis. Og dermed blir alt ekstra morsomt og spennende for oss voksne også.

Vi foreldre er oppe om natten, tørker snør og skifter bleier, men det er ingen som har det så fint som oss i julen tror jeg! :wub:

Gleder meg skikkelig til jul i år jeg. I fjor var hun så liten og jeg var så utkjørt at det ble liksom bare en dag med litt ekstra styr, men i år er vi klare. :ahappy:

  • Svar 9.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da var vi blitt foreldre Lillegutt kom til verden klokken 11.45 i formiddag etter en litt dramatisk fødsel som endte i akuttsnitt. Han veier 3580 gram, er 49 cm lang og selvsagt helt perfekt Mor,

Siden nærmeste familie nå er informert så får jeg snike meg sånn litt småoffisielt inn her

03:22 kom verdens skjønneste tass. Han fikk det veldig travelt på slutten og kom ut med superheltarmen først. Veldig effektiv og grei fødsel. Lystgassen var noe drit, ble bare kvalm og svimmel, så da

Posted Images

Skrevet

Jeg og! Har ikke gledet meg så mye siden jeg var liten selv. Det blir jo aaldri 1. desember. :P
Mens andre år er sånn: Hva, jul allerede??

Skrevet

Theodor får en julegave på forskudd imorgen han - fra en av mine onkler. Et akvarie! Stas.

Ellers så sier han at han ønsker seg brannbil, lastebil, traktor (og han har det meste av den slags fra før av). :P

Skrevet

Gratulerer til SiriE

Krutsi: hva med bæresele?

Her liker vi heller ikke vogn.

Bæresele er greit for ho, men du verden så tungt det er å bære 7-8 kg på magen.. det er ikke selen vår god nok til.. for vi er nødt å bære med skuldrene.. vi har bæremeis, men den ser hun ikke nok i, så hun står og hopper og er bare enda tyngre :lol:

Skrevet

Anbefaler en bæresele der belastningen går mer på hoftene. :)

De hadde ikke det der jeg kjøpte den tidligere i år.. Men nå er hun så stor at jeg gidder ikke å kjøpe ny for bare en liten stund til.. Hun er liksom 10 mnd :P

Skrevet

Ja, vi brukte vår fra nyfødt. :)

"I Manduca kan et nyfødt bæres trygt takket være et integrert spebarnsinnlegg. Fra 1,5-3 måneder (avhengig av barnets størrelse) kan babyen bæres uten spebarnsinnlegget. Panelet (bærestykket) kan justeres i høyden så den kan gi mer støtte bak barnets nakke og hode."

Ellers har jeg hørt at Manduca og Ergobaby skal være ganske like, men har selv kun erfaring med Manduca.

Men googlet manduca og ergobaby, og det var mange treff på ulike forum hvis du vil lese erfaringer. :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg har Ergo og elsker den, men får vi en til vil jeg ha Manduca. Den virker litt mindre klumpete enn Ergoen og den har justerbar rygg.

Når de begynner å bikke 7-8-9 kg begynner det uansett bli tungt å bære på magen, vi gikk over til ryggbæring da og duverden for en forskjell.

  • Like 1
Skrevet

Okei. Bruker vår innimellom enda jeg, og han er 2,5 år ;)

Tuller du? Kan man bruke de så lenge?

Hmm.. Tydeligvis gått glipp av noe igjen jeg no :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Tuller du? Kan man bruke de så lenge?

Hmm.. Tydeligvis gått glipp av noe igjen jeg no :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja kan brukes lenge, vi tenker å bruke den lenge for å få med oss frøkna på øverste fjellhytta vi må gå til når hun blir eldre, ha tursekkene på ryggen og hun på magen om hun ikke orker å gå. Planen i hverfall, hvordan det blir vet vi jo ikke enda :lol:

Ja, Du snur de etterhvert sånn jeg har forstått det :)

Skrevet

Hender jeg bruker ergoen til 4åringen enda :P

Så de kan brukes lenge. Eneste er at han begynner å bli hakket lang, men sitter fortsatt greit, og siden han bare veier 12kg,så er det mye enklere å ta han i bæresele, enn å holde han fast på ryggen når vi går lange turer i fjellet. :)

Lurer på om det er opp til 20kg.

Skrevet

20 kg på ergo ja. Men jeg lurer litt på om de gamle typene er bedre enn den nye 360'en når barna blir så store. Står atvdet skal gå, men noe med passformen som får meg til å lure. Hmm... Noen som har en formening om det?

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...