Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Her er noen bilder som jeg tok av denne uka da jeg, samboer og jentene var i Hemsedal noen dager. Høstfargene er kommet for fult og gradestokken kryper under nullpunktet om natta. Deilig!

IMGP0426_zps2740fc5a.jpg

IMGP0451_zps99077417.jpg

IMGP0527_zps2081bb69.jpg

IMGP0546_zps0fe7bd36.jpg

IMGP0572_zps4dd4e8c5.jpg

IMGP0618_zps605a83a6.jpg

IMGP0650_zps595c1068.jpg

IMGP0717_zpsccec6f8c.jpg

IMGP0693_zpsca1e0b86.jpg

IMGP0792_zpse34a2f48.jpg

IMGP0833_zps99278377.jpg

Flere bilder i bloggen om noen er interessert :)

  • Like 16
Skrevet

Fine bilder av fine hunder!

Vet ikke om du er klar over det, men i Hemsedal er det utvidet båndtvang til enten 15. eller 31. oktober. Litt bitter over det, siden vi har hytte der oppe og snøen jo gjerne kommer før båndtvangen er over.... :(

Skrevet

Takk alle sammen! :)

Fine bilder av fine hunder!

Vet ikke om du er klar over det, men i Hemsedal er det utvidet båndtvang til enten 15. eller 31. oktober. Litt bitter over det, siden vi har hytte der oppe og snøen jo gjerne kommer før båndtvangen er over.... :(

Jeg er klar over det. Hundene var løs i områder der dyrene var tatt inn på høyfjellet, og de bildene ved vannet og myra er privat, inngjernda område som familien min eier :)

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Sist helg ar vi 3 dager på Norefjell der jeg var turleder for en gruppe ungdom fra 18-27 år. Det ble ikke så mange bilder av hundene, men her er noen fra turen vår :)

IMGP1097_zpsc7192b3a.jpg

Hoppende glade jenter ved soloppgang på Høgevarde

IMGP1162_zpsa1c40b85.jpg

IMGP1164_zpse02b42ea.jpg

De er veldig gode på å overfalle stakars mennesker med malamutelove

IMGP1174_zpsdf8a52c4.jpg

Pakkeselet mitt!

IMGP1214_zps11221e3a.jpg

IMGP1219_zps70ce9152.jpg

IMGP1266_zps8040b52d.jpg

IMGP1274_zps24388749.jpg

IMGP1281_zpsd48a023b.jpg

Sovna i bilen til en av deltagerne etter turen :)

  • Like 4
Skrevet

Herlig å se hvor mange fine turer jentene dine får være med på! :D Selv om Maya og Nuka er blitt ganske like med tanke på størrelse og farge, så er det morsomt å se hvor forskjellig uttrykkene deres er, Nuka er helt lik seg selv :wub:

  • Like 1
Skrevet

Herlige bilder av flotte hunder i fine høst farger :D Men synes de ikke det var litt kaldt og bade nå?

Takk! :ahappy:

Nuka syns vist aldri det er kaldt.. Hun fikk tørke inne og slapp å sove ute den dagen :)

Skrevet

Kjempefine bilder (nå fikk jeg lyst til å dra på fjellet!!), og nydelige hunder. Takk for at du delte!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...