Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny student i 2013 / 2014


Recommended Posts

  • Svar 1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

A på hjemmeeksamen i meteorologi! Wohoo! Synd den avsluttende inneholder geofysikk, så jeg blir vel glad om jeg får karret til meg en C totalt. Men gøy likevel!

Vi hadde lesekurs her om dagen, og der fikk vi mange supre tips. Les/skriv i 15 minutter, og ta pause i 10. (Bruk stoppeklokke, og skriv opp effektiv/pause for å få oversikt over hvor effektiv du

Mastern min er sendt i trykken oh joy! Vi snakker vakuum allerede. Dette var merkelige greier... Det ble i alle fall en liten og nett tekstoppgave på 172 sider inkludert forside og vedlegg. Fnis..

Posted Images

Skrevet

Når jeg sitter og nileser til eksamen slik som nå kan jeg ikke skjønne at jeg ikke har lest mye mer underveis, det er jo faktisk kjempeinteressant mye av det.

Haha, sånn følelse får jeg også når jeg leser til eksamen, blir faktisk helt oppslukt i alt det interessante eg leser om!

Skrevet

Bachelor i økonomi og administrasjon med profilering regnskap og skatt ;) På UMB.

Vurderte faktisk det.. Og vurderer det fortsatt om ped. ikke blir bedre til neste år.. Jeg elsker Bergen da, så håper det finnes andre steder enn UMB selv om mine foreldre nok hadde blitt superfornøyd om jeg flyttet hjem igjen (er fra Ski) :lol:

Skrevet

 

Vurderte faktisk det.. Og vurderer det fortsatt om ped. ikke blir bedre til neste år.. Jeg elsker Bergen da, så håper det finnes andre steder enn UMB selv om mine foreldre nok hadde blitt superfornøyd om jeg flyttet hjem igjen (er fra Ski)  :lol:

I Bergen har du jo selveste NHH! ;)

Skrevet

I Bergen har du jo selveste NHH! ;)

Jaa.. Går vel kanskje litt på karakterer. Tror mitt snitt er for lavt for både UMB og NHH :thumbsdown:

Skrevet

Når jeg sitter og nileser til eksamen slik som nå kan jeg ikke skjønne at jeg ikke har lest mye mer underveis, det er jo faktisk kjempeinteressant mye av det.

Haha, sånn følelse får jeg også når jeg leser til eksamen, blir faktisk helt oppslukt i alt det interessante eg leser om!

Hemmeligheten til å bli en skikkelig god student (og fagidiot) er gjerne å huske dette etter eksamen, og derfor begynne å lese jevnere gjennom neste semester :)

Skrevet

Dette semesteret har jeg faktisk vært flink til å lese jevnt, gjort alle anbefalte oppgaver og møtt opp på så godt som alle forelesningene. Men det ene faget er lagt opp på en så frustrerende dårlig måte at jeg ikke skjønner hvordan det skal gå an å lære det. I et geofysikkfag kan det være en fordel å ha oppgaver å gjøre, og da helst med fasit. Kun første halvdel av semesteret vi hadde fysikkdelen, og nå sitter vi her å skal prøve å repetere/lære oss å løse eksamensoppgaver, og så finnes det ikke en eneste gammel eksamen med fasit! De eneste oppgavene vi har å gjøre er de få ukesoppgavene, og de er helt basic, langt fra hvordan en eksamensoppgave ser ut. Vi er flere som har sendt mail til foreleseren og spurt om han kunne lagt ut fasiter, men da fikk vi svaret "Beklager, det kan jeg ikke.". Takk for hjelpen.

Hjelper ikke på stressnivået.. Men men, det går vel på et vis dette her og.

Skrevet

Herregud, hva hjelper vel gamle eksamensoppgaver om man ikke har et løsningsforslag eller en fasit for å sjekke om man har gjort riktig?

Det finnes virkelig ikke noe mer irriterende!

Satt med en oppgave i går og skulle sjekke om jeg hadde gjort rett. Fasiten sier "Denne oppgaven er tilnærmet lik oppg 7 fra oppgavesett 4." Ok, da blar vi opp på den.

Der sier fasiten:

a)

b)

c) Her er det meningen at dere skal prøve dere frem selv.

d)

SERIØST?!

Skrevet

Haha :D Hjelper ikke så mye med fasit heller om man ikke vet hvordan man skal gå fram. Eneste man ser er at man ikke har samme svar som fasiten :P Gode løsningsforslag lærte jeg mest av i sånne fag siden det var lite forelesninger og vi måtte jobbe mye selv.

Skrevet

Ja, fasiter med løsningsforslag er gull verdt! Ikke har vi lærebok med eksempler heller. Og denne foreleseren har hatt faget de siste 10 årene, så det er ikke som om at han har hatt dårlig tid på å lage et litt bedre opplegg.. Og det er et obligatorisk fag, uansett hvilken retning man tar (innen geofag), og det teller på alle masteropptakene. Oppgitt!

  • Like 1
Skrevet

Har vært på nesten alt av forelesninger (kanskje gått glipp av 3 eller 4) dette semesteret, vært i rute med lesingen og ligget godt an. Det er så deilig nå som vi har hatt den ene eksamen og har den andre nå til uka! :D Satser på å klare å være like flink etter jul også, da har vi mer puggefag (anatomi og kroppens systemer osv).

Skrevet

Herreguuud! Var jo i Bergen for å lese til eksamen, skulle reise ned kvelden før (torsdag) til Haugesund. Tror dere ikke det kom storm og broene nedover ble stengt??? Fytti så nerver jeg hadde da! Kom meg heldigvis ned etter mye styr da vinden roet seg.

Eksamen gikk fint! Fredag reiste jeg hjem igjen til Bergen og nå begynner lesingen til den aller siste eksamen. Ren teori - pugge eksamen. Hater sånt!!!

Skrevet

Kom fram til skolen kl 10 i dag, satte meg ned, fant ut at jeg hadde lagt igjen pc OG kalkulator hjemme!! Dro hjem kl ett, da fikk jeg ikke gjort mer med det jef hadde med. Får satse på en lengre dag i morgen!

Skrevet

OH MY LOOOORD!! Jeg er ferdig for i år :D . Har tatt TRE eksamener på èn liten uke, jeg er helt utkjørt :D . Hadde siste idag, praktisk-muntlig eksamen i "aktivitetslære", jeg hadde "ballbasis". Tror det gikk bra, jeg blir glitrende fornøyd med en B men også tilfreds med en C hvis jeg bommet på mer enn jeg tror :) .

Nå må jeg bare være deltaker på de andre sine eksamener i morgen og onsdag, og så er det helt fri. Tror ikke det har gått helt opp for meg at jeg faktisk kan skru av hjernen en ukes tid med gooood samvittighet! :D :D .

  • Like 3
Skrevet

En semesteroppgave levert, praktisk levert, to deleksamer levert. Bare muntlig og bacheloroppgave igjen :(

Sykt misunnelig på dere som er ferdige...

Skrevet

Eksamen i regnskap og bedriftsøkonomi i morgen. Har slitt veldig med å få ferdig caset, som vi får spørsmål ut fra. Det er tre deler, jeg fikk til store deler av del 1 og hele del 2. Del 3 derimot sto jeg fast på. Men så var det ei i klassen som var så snill å tilby seg å sende hennes løsning. Så nå har jeg fått litt mer kontroll, og skjønt hvordan oppgavene skulle løses. Kan ha med hjelpemidler på denne eksamen, så satser på den går greit!

Usikker på hvordan matten gikk, da. Resultatet kommer på studentweb, sant?

Skrevet

Ferdig med mine to eksamener, og fått resultat på en. Fikk en C i arabisk :banana-santa: :banana-santa: :banana-santa: Var så redd for å stryke, og vet at det tidligere har vært veldig høy strykprosent, så en C er virkelig bra :ChristmasTree:

.....men så tror jeg at jeg stryker på exfac istedet da, fordi jeg jobbet så hardt med arabisk :P

  • Like 3
Skrevet

Ferdig med mine to eksamener, og fått resultat på en. Fikk en C i arabisk :banana-santa: :banana-santa: :banana-santa: Var så redd for å stryke, og vet at det tidligere har vært veldig høy strykprosent, så en C er virkelig bra :ChristmasTree:

.....men så tror jeg at jeg stryker på exfac istedet da, fordi jeg jobbet så hardt med arabisk :P

Sykt stilig med C i arabisk!! Grattis :) .

  • Like 1
Skrevet

Usikker på hvordan matten gikk, da. Resultatet kommer på studentweb, sant?

Ja, hos oss gjør det ihvertfall det. Tar som regel 3 uker før resultatene kommer.

For min del håper jeg de fleste resultatene kommer etter jul, har ikke lyst til å være skuffet i jula :P

Men nå er jeg ferdig med 3/4 eksamener, har en igjen på mandag, og så er det ferie!

Skrevet

Jeg er sånn passe missunnelig på dere som er ferdige nå! Har første av fire eksamener i dag kl 14, så nå sitter jeg bare på skolen og surrer. Er ikke så mye mer jeg får gjort nå, alle hjelpemidler tillatt så ingenting å pugge heller. Da koser jeg meg på sonen ;)

Skrevet

Fy søren så dritt. Jeg fikk D igjen, og jeg skjønner virkelig ikke hvorfor! Alt innsatsen jeg har lagt ned i å få en B eller C i stedet for D igjen føles... bortkastet. :(

Been there done that. Glemmer aldri kalkulus 2 (vector calc) eksamenen min for et par år siden. Kunne faget inn og ut. Regna så det suste gjennom tidligere eksamener og alle oppgavesett fra året. Så kom jeg på eksamen og hele eksamen var lagt opp på en måte som krasja med hjernen min. Bevisførsel framfor utregninger med konkrete tall. Spørsmål om teoremer ingen hadde pugget. Det bar en teorieksamen, framfor den ingeniørmessige delen av vektor kalkulus. 60% strøyk på eksamen, jeg fikk E.... Ingen fikk A :lol: Grusomt kjipt, for det var en sikker C/B/A hadde eksamen matchet det alle forventet :P Men livet går videre, det :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...