Gå til innhold
Hundesonen.no

Eukanuba / oppdretter- eller storforbrukeravtale


Recommended Posts

Skrevet

Lurer på å forsøke et forbytte, og tenker evt på å prøve Eukanuba, har aldri forsøkt dette foret før. Hva slags erfaringer har dere med dette foret? Og hvordan går en frem for å få en avtale med de, har forsøkt å titte på hjemmesiden men finner ikke frem.

Skrevet

Det er sammen med Apetitt det eneste tørrfôret mine virkelig nekter å spise, jeg synes også det lukter mystisk, så jeg skjønner dem godt. Det var riktignok høyenergivarianten, meget mulig de andre er bedre. Mange flotte hunder bruker jo fôret. :)

Skrevet

Mine har fungert greit på det, dog er det tydelig at det er ganske dårlig smakelighet. Høyenergi fôret er greit nok, lam og ris vil de ikke spise. Prøvd på 3 forskjellige hunder som egentlig er glad i mat og spiser det de får servert. Jeg kjøper energi fôret nå og da om jeg får det billig (salg) fordi jeg kan siden hundene fungerer på det, men stort sett ikke veldig imponert over merket.

Skrevet

Fanta nektet å spise det. Tipsy og Monti fikk helt sykt med luft i magen og fisene lukta grusomt. I tillegg dreit de masse og ble ikke spesielt fine i pelsen.

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Luft i magen, mye avføring og liten interesse for foret, så smakligheten falt ikke i smak her i huset. Men ellers tror jeg det er et greit for. De var i god form og hadde fin pels. Har bare prøvd adult stor og høyenergiforet. Høyenergiforet var jeg mest fornøyd med.

Skrevet (endret)

Eukanuba har smaksgaranti så går jo ann å kjøpe en sekk for å prøve og skylde på smaksgarantien om bikkjene ikke tåler/liker det. :)

Av tørrfòr selger jeg RC og Eukanuba og min erfaring er at de som fungerer på Eukanuba fungerer veldig bra. Men de hundene som ikke fungerer på det syntes det GODT på avføringen. Daily Care-serien er veldig bra for hunder som sliter med ting.

Her så nekter Ozzy å spise det, men familiehunden kan ikke gå på annet en Daily Care Senior 9+ (12år gammel Toller)

(Red: Konklusjon: Prøv og se :lol: )

Endret av Ozzy
Skrevet

Det er sammen med Apetitt det eneste tørrfôret mine virkelig nekter å spise, jeg synes også det lukter mystisk, så jeg skjønner dem godt. Det var riktignok høyenergivarianten, meget mulig de andre er bedre. Mange flotte hunder bruker jo fôret. :)

Matmonsteret mitt NEKTER også å spise Eukanuba og hun spiser gulrot, salat, eple osv liksom... (Retriever blanding).

Skrevet

Nora fikk Eukanuba og sopp omtrent samtidig. Vi har ikke prøvd det igjen :aww:

Hun spiste det da.. Men hun spiser alt (bortsett fra salat), så jeg veit ikke om det teller :P

Guest Belgerpia
Skrevet

Eukanuba har aldri fungert på mine belgere, det har jo hendt seg at man grunnet økonomi har tenkt at det kan være lurt å prøve noen som har bedre avtaler, men min erfaring er at belgere - som jo har lite fett i huden i utgangspunktet - blir ekstremt tørre og flassete. Pelsen på mine har også blitt matt og litt trå av eukanuba. Jeg ender alltid tilbake til RC

Skrevet

Jeg brukte også Eukanuba en periode, tørr og matt pels var resultatet her også... Hills fungerte supert da jeg brukte det i begynnelse da Cirka var ung. Men de siste årene har det vært Rc her..

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Hmm jeg er faktisk litt overraska over at så mange har dårlig erfaring med eukanuba. Jeg trodde det var et bra for og det var jeg som var utskruddet som ikke har synes det har vært noe serlig på mine hunder (bare to av dem som har prøvd eukanuba).

Skrevet

Ikke fornøyd med föret på noen hunder jeg har gitt det.

Både proplan og RC har oppdretter avtaler, hadde heller tittet på de. Mest fornøyd med proplan for min del.

Skrevet

Min svarte hund ble brun i pelsen av det, samt to venninner sine svarte hunder. Alle tre hundene var av forskjellige raser og hårlag.

I tillegg mye mer avføring enn på specific og pro plan.

Skrevet

Mine to forrige tisper spiste Eukanuba i mange mange år og det fungerte da veldig bra. De var friske og fine, fine og blanke i pelsen, aldri poteproblemer eller tannstein, ingen kløe eller problemer overhodet. De siste to-tre årene Babs gikk hun over på Proplan med laks (fordi den andre hunden fikk det bare fordi jeg tenkte å være vill og gæern og forsøke et annet fôr) - og det fungerte enda bedre på henne, DVs avføringen ble enda fastere (ellers ingen endring i verken pels eller tannhelse eller andre ting, bortsett fra at hunden da var 9 år og begynte å bli eldre, selvsagt - jeg brukte ikke seniorfôr på henne).

Skrevet

Jeg kjenner mange Amerikanske Akitaer som fungerer veldig bra på Eukanuba.

Det et nok veldig individuelt fra hund til hund hva de tåler og ikke, må nesten prøve ut selv ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
    • Vi er stadig opptatt med konsekvensene av å ikke ha skaffet boligalarm i tide. Jeg oppdaget som sagt at det var noe galt med tekstilene. Både fordi jeg nær klødde til blods og det sved og stakk intenst i huden av klær og spesielt håndklær, men også fordi de produserte et merkelig slags silikonisfisert skum da jeg ville skylle hva jeg trodde var bly fra blypastaen i vannrørene ut med omvendt osmose renset vann. Det var en lang prosess med ymse kjemikalier og lange samtaler med Grok for å identifisere stoffet som Karate Zeon 5 CS. Insecticidet inneholder 5% lambda-cyhalothrin, i lipid emulsjon inni mikrokapsler av polyuretea, i surfaktant. De såkalte fyllstoffene utgjør 95% av produktet, som skal blandes 10-30 mL med 20-100L vann før bruk. ...på planter. Det oppgis å være såkalt vannfast 24t etter sprøyting, noe jeg kan signere på at det er.  Vannfast og vannavstøtende og dundre meg potte lufttett. En video av et par favorittjeans før rens:  https://photos.app.goo.gl/BVPCtf7cAqZAckvx5 Boblene på slutten der kom ut av enden på buksebenet nedi bøtta, ikke gjennom stoffet. Prosessen med å få dette plantevernmiddelet UT av tekstiler innebærer å måtte knuse mikrokapslene for å gjøre virkestoffet tilgjengelig for hydrolyse med base. Jeg valgte sentrifugering for å knuse, som fungerte utmerket. Halveringstid for virkestoffet er 7 dager i pH 9 ved standard trykk og temperatur, i ren vannløsning. Når stoffet sitter inni tekstilfibre, omgitt av 95% fyllstoff.. En må opp i pH og temperatur, og en må ha noe som lokker det lipofile virkestoffet ut av sofaen på gutterommet for å øke sannsynligjeten for et vellykket møte med OH-. De to molekylene ville bare scrollet forbi hverandre på datingapps uten litt hjelp. Det har gått mange 5L kanner salmiakk og grønnsåpe, noen kanner Biltema Grovrens, Ovn- og Grillrens, isopropanol, rødsprit og Vanish OxyAction til soaking i døgn. Å bevege tekstilene nevneverdig during soak har vært uaktuelt pga gassene. Jeg har vært så heldig å få supplere teoretisk kjemikunnskap med praktisk erfaring med bl.a. HCN og kan fortelle at tekstiler dynket i ufortynnet Karate Zeon 5 C, bløtlagt i pH 13-14, de vil produsere forholdsvis mye HCN, så å åpne en lukket beholder som har stått i to døgn - lukket for å hindre pH i å synke ved fordampning av ammoniakk eller bufring med karbonsyre fra opptak av CO2 fra luften - å åpne en sånn beholder uten å ha et ordentlig avtrekksskap krever at en forstår seg på molekylvekt i gassblandinger og legger seg flat, om en ikke har dykkeutstyr.  Steg 1 og 2 i prosessen var forholdsvis smooth sailing. Et illustrasjonsfoto tatt før en lunsjpause: Så, etter å ha knust kapslene og hydrolisert det kraftig lipofile virkestoffet til mer vannløselige produkter, så får en lære om mikroplast.  Det hvite er ikke såpe, det er mikrokapsel debris fra en liten singlet oppi den bøtta. Mikrokapselrestene begynner ikke slippe tekstilen før etter at virkestoffet er brutt ned. De er lagd av samme materiale som deler av elastanfibre. Gummi'ish, med trykk på ish. De er ikke hydrofile, men har heller ingen affinitet til annet enn elastan og polyamid av hva jeg har sett så langt, og flyter opp i vann når de løsner fra tekstilene. Mengdene...  Uten å overdrive, det har antakelig gått mer enn et tonn varmtvann til å skylle debris ut av den ene singletten i den bøtta på bildet. Den er _nesten_ ren nå. Tidkrevende, fordi den må tørke mellom, da svulmede bomullsfibre holder mer mikroplast fanget enn tørre fibre gjør. Vaskemaskin er lite hjelpsom fordi den tømmer nedover, og plastgugga blir liggende igjen oppå plagget. Vi har holdt på i flere uker nå. Rinse, repeat.  Edeward er drittlei og deprimert. Han er sjalu på tekstiler og bøtter og vann og har henfalt til å rive av seg pelsen i mangel på bedre å ta seg til, fordi han pga pelsstellet på rasen har fått for seg at jeg liker ham bedre uten pels, så han gnager og river den ut for å komme ovenpå i konkurransen mot bøtter og vann og klær. Dette er hans eget verk.  På den positive siden ser han nå på bading med helt nye øyne. Når nødhjelpsarbeidet for å redde unike klesplagg med høy affekskonsverdi innimellom ryddes bort er det endelig hans tur til å få min oppmerksomhet og kjærlighet, og vask av skjegg og bart har blitt mye lettere og krever lavere kompensasjon enn tidligere.  For øyeblikket er han utålmodig, fordi han vet jeg har kjøpt burgere og pølser fra K9 Hundesenter i dag, og han aner at jeg har planlagt noe med de burgerne.     
    • Putt den i en vaskepose i vaskemaskina, og så heng den til tørk et litt varmt sted så den tørker raskt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...