Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Som regel ligger de begge på stua. I sofaen eller stolen. Sjelden jeg finner de i hundesenga om morgenen. Når jeg snorker så mye at gubben kaster meg ut av soverommet legger jeg meg på gjesterommet og da kommer alltid lukisen og legger seg i senga sammen med meg.

  • Svar 121
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

De sover i senga. 180 bred, alikevel ender jeg opp med noen skarve cm i løpet av natta..

Hvor som helst, bare ikke soverommet (sluttet med det nå pga hundehår og tett nese). Kiter velger da å sove på kjøkkenbordet (så nå har jeg begynt å stenge av der...) eller her: Dette er på den sma

Senga. Det begynte vel med at våre to første fikk lov, etterhvert som vi fikk flere hunder så fortsatte vi. Så nå har vi 5 hunder, og måtte kjøpe King size

Posted Images

Skrevet

Bonnie ligger somregel knødd lengst under dyna i armkroken min, sommer og vinter! Nå med liten valp i hus har jeg stengt av de store gangene til han, ettersom det er vegg-til-vegg-teppe på soveromsgulvet. Har satt opp grind framfor soveromsdøra så jeg hører hvis han vil ut, etter valpen er blitt husren så fjernes grindene slik at de begge har tilgang på hele huset, som det skal være i dette huset ;)

Skrevet

Hvor de vil, bortsett fra i senga vår. Jeg orker ikke 3 x mengder med hår, sand, flått, løpetidsblod eller hva nå enn de drar opp dit. SÅ glad er jeg ikke i å skifte på senga.

Skrevet

En sover i senga :) Fordi jeg synes det er koslig og nr 2 sover i hundesenga eller gulvet alt etter om han er varm eller kald. De har det ganske fritt angående hvor de vil sove ;)

Skrevet

De ligger i et eget rom ved siden av soverommet vår i 2 etg. Ønsker å ha dem borte fra soverommet da vi ønsker å ha en hundefri sone der. Hunderommet er ikke lukket så døren står alltid åpen der slik at de kan gå ut i gangen i 2 etg (veldig liten gang) og ned trappa, men det har Nitro aldri gjort, han ligger der til vi står opp. Har bur til valpen foreløpig, men når det fjernes må vi ha grind til trappen så hun ikke kan gå ned. De er også der når de er alene hjemme, med grind foran trappen.

Skrevet

Mine sover i bur rett ved sengen på sommer halvåret dvs april til september/oktober. Jeg vil ikke ha dem i senga pga flått og all pelsen de mister. Liker ikke våkne med munnen full av pels. Nå skal det sies at begge hundene har bur som det er plass til ihvertfall 2 i hver. Og dyner ligger inni der. Men vinter halvåret får de lov til å ligge i sengen da jeg syns det er veldig koselig.

Skrevet

På soverommet. Minste frøkna søv stort sett i eller under senga mi, mens bruningen har seng nedafor mi seng. Men ho kjem gjerne snikande på morgonkvisten :P

Skrevet

Nico har buret sitt (med åpen dør) i gangen utenfor soverommet mitt. der sover han en time ca. på det flisbelagte gulvet ,før han flytter seg til parketten.. når jeg står opp ligger han i buret sitt , gjerne opp ned :P

Skrevet

Vi har innredet et eget hunderom til hundene, som er stengt med trappegrind. Der inne har de to bur, hundeseng og fleecepledd i en haug på gulvet. Så der kan de velge å vrake :)

post-6077-13761688475058_thumb.jpg

Under oppussing :)

post-6077-13761689156001_thumb.jpg

Sent fra min iMobil med Tapatalk 2

  • Like 1
Skrevet

På stua, hvor hun vil der, enten i en sofa, på pleddet sitt eller på gulvet. Alle hundene her ligger fritt på stua, fra de er valper.

Har ikke bur inne, det er jo så STYGT! å ha stående. Det tas frem kun de gangene vi har hunder på besøk, som ikke evner å ligge rolig hvor som helst.

Skrevet

De sover på soverommet sammen med meg. De har biabed med pledd i, og veksler på å sove i den, senga mi og gulvet.
Men de har lært seg til å ikke være i veien for jeg, sånn at jeg får sove uforstyrret hele natten. Hårde bud der.
Det beste som finnes er å legge seg med to trøtte pelser tett inntil seg og bare kose litt før man sovner . Og det samme når man våkner. Hver eneste morgen :heart:

Jeg er forøvrig nøye med å spyle av dem når de er grisete etter tur osv, og tørke dem. Og bader de med jevne mellomrom. Vasker også jevnlig alle hundetepper i hundesenger osv, sånn at de ikke rekker å bli møkkete. Det er sånn jeg liker det. Så det er ikke møkkete i min seng. Men i røyteperioden blir det ekstra støvsuging og skfiting av sengetøy. It's worth it!

Skrevet

Hvor han vil, bortsett fra i senga. Vi sover med soveromsdøren åpen, så som regel ligger han i døråpningen mellom soverommet og gangen, under senga eller andre steder på soverommet.

Sent from my C6603 using Tapatalk 4

Skrevet

Luna har soveromsgulvet til dispensasjon, der har hun også en hundeseng som brukes så lenge det ikke er for varmt. Av og til får hun være i senga, da er det kosing og så legger hun seg i fotenden. Da kan jeg også velge å invitere henne alt ettersom hun er ren eller ei. Hun hopper nemlig ikke opp uten lov.

Skrevet

Begge sover i senga vår de. Ingen vil ligge under dyne, men ligger oppå så jeg har en på hver side og føler av og til at jeg sover i en konvolutt for dyna blir så stram med en kelpie på hver side. I løpet av natten vil de gjerne legge seg i sofaen på stua eller en biabed, og det kan være litt trasig for da må jeg opp og åpne soveromsdøra (den er låst for å avvende Shy fra å åpne dører.. :P )

Jeg synes det er så koselig at vi alle sover sammen jeg. Av alle tidligere hunder, var det bare basenjien som ville sove i seng, de andre ville ikke det. Så det er trivelig at kelpiene vil, selv om det er oppå dyna og at de gjerne flytter på seg i løpet av natten. De er uansett på plass oppi senga på morgenen når de merker man holder på å våkne!

  • Like 1
Skrevet

Hun sover i min seng hvis hun får velge selv. Hun skal helst ligge helt klistret inntil meg. Av og til blir det litt for tett for meg, så da sover hun i egen seng.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Skrevet

Pluto ligger som oftest i senga når vi legger oss (og jeg ligger og holder meg fast, han kan å ta seg god plass!), og etter litt går han å legger seg i sofaen. Noen ganger ligger han også i hundesenga si.

Jokke ligger enten i senga eller i en av hundesengene, og ligger der hele natta.

Bjørn starter natta i nattbordsskuffen, så går han over i senga, spretter ned for å plage Pluto litt, og etter 5 minutter når jeg er ferdig å lese kommer han løpende og vil bli løftet opp. Da sover han på brystet mitt hele natta. Dette gjør han hver natt, helt uten unntak.

Jeg elsker å ligge trangt, så lenge jeg får kosemose på gullklumpene mine. :wub:

Skrevet

Vi sover sammen på soverommet. Der har de to senger hvor hun store pleier å ligge som en kanelsnurr i den lille, mens hun lille ligger som en travhest i flukt i den store. :lol:

De pleide alltid å ligge i senga mi før, men fordi Aiko ligger og danser i søvne hele natta føltes det som å ha havna på spasme-toget når hele senga rista, i tillegg at jeg vil kunne ha voksentid med overnattingsbesøk uten å kjenne et kullsort blikk i nakken idet ting blir intimt. (Takk, Imouto, for alle dine pinlige avbrytelser. :D )

Det hender jeg vil ha dem i senga og inviterer da opp, men det er sjelden de ligger her når jeg våkner. Når jeg flytter vil alt være på en flate, så da vil jeg ha døra oppe sånn at de kan sove på stua om de ønsker det. :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...