Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Joda. Greit nok det, men det er allright å ha en inntekt og et sted å bo først også :P Det er ikke tiden det står på, men fornuft ift å ha livet på stell først. :)

Jeg levde på studielån og bodde i kollektiv da - og det er så himla kjedelig å være fornuftig :D

  • Svar 678
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi vart plutseleg medlem av denne gjengen    44      

Endelig kan jeg også bli med i denne gjengen Hils på Gába

Hurra! Ultralyd i kveld bekreftet at Tia er drektig  

Posted Images

Skrevet
Jeg levde på studielån og bodde i kollektiv da - og det er så himla kjedelig å være fornuftig :D
Hehe. Det er nok meg i et nøtteskall - jeg er stort sett veldig fornuftig av meg (kjøpet av mini var et unntak!). Akkurat nå begrenser det seg egentlig selv. Vi bor et sted der vi ikke får ha flere hunder. Flytter vi får vi dobbelt så høy husleie. Så da.. Nei. Det er det ikke verdt. Har tross alt to dyr som ennå gir mye av seg sjæl i heimen her :P Men når ting er på plass - da blir det valp! :)
  • Like 1
Skrevet

Er det da jeg skal si at jeg fikk min første briard i april det året jeg skrev masteren min? :D :D :D

Det gikk helt strålende, det, hadde med valpen på "kontoret" og alt var bare fryd og gammen :).

...mens jeg fikk Aiko i 2009 da jeg skulle begynne å skrive på masteroppgaven etter 10 mnd på feltarbeid, og skriver fortsatt. :lol:

  • Like 2
Skrevet

Ultralyd på mandag. Speeeent! :| Tispen har virket mer glupsk (inntil i går, 3 uker etter inseminering, da og i dag ville hun ikke ha frokost, noe som er svært uvanlig for henne), sovet noe mer og vært generelt "tregere", så jeg krysser alt som krysses kan for at tegnene stemmer.

  • Like 5
Skrevet

Ultralyd på mandag. Speeeent! :| Tispen har virket mer glupsk (inntil i går, 3 uker etter inseminering, da og i dag ville hun ikke ha frokost, noe som er svært uvanlig for henne), sovet noe mer og vært generelt "tregere", så jeg krysser alt som krysses kan for at tegnene stemmer.

Hvilken rase? :)

Skrevet

Egenoppdrettet tollerkull. Denne gangen etter NUCH Rådeskogen's First Temptation og Am/Can/SE(u)U CH Pikkiokka's Ziggy Stardust CGC AOE AOM JAM RN.

  • Like 4
Skrevet

Hihi, så hyggelig! :D Hun er ei bra tispe, så blir veeeldig vanskelig å ikke beholde noe hjemme fra denne kombinasjonen ;)

Skrevet

Hihi, så hyggelig! :D Hun er ei bra tispe, så blir veeeldig vanskelig å ikke beholde noe hjemme fra denne kombinasjonen ;)

Det forstår jeg! Jeg passet henne litt da hun var valp, synes hun er en herlig hund :D Og skulle jeg hatt toller ville jeg hatt valp etter henne! :)

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

Skrevet

Ja, bortsett fra lyden hennes, er hun veldig bra på "alle" områder, og det forrige kullet hennes ble jo veldig bra :) Hun får nok med seg ei datter når hun skal hjem denne gangen ;)

Skrevet

Ja, bortsett fra lyden hennes, er hun veldig bra på "alle" områder, og det forrige kullet hennes ble jo veldig bra :) Hun får nok med seg ei datter når hun skal hjem denne gangen ;)

Ah, den har jeg ikke opplevd. Ååå, skal Elizabeth ha en til? Gøy! :D

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

Skrevet

Valpene er snart 6 uker nå :) Har falt for denne søtnosen her så hvis hun ikke ser ut til å bli for stor så får jeg denne skjønningen til påske :) På bildet er hun nesten 5 uker. Virker uendelig lenge til påskeferien nå :) :)

post-10426-0-10124600-1394981216_thumb.j

  • Like 5
Skrevet

Valpene er snart 6 uker nå :) Har falt for denne søtnosen her så hvis hun ikke ser ut til å bli for stor så får jeg denne skjønningen til påske :) På bildet er hun nesten 5 uker. Virker uendelig lenge til påskeferien nå :) :)

Så søt! Hvor er hun fra? :)

Skrevet

Har valpekullet til oppdretteren min boende hos meg, og denne frøkna skal bli værende her hos oss :wub:

IMG_3406_zps4689b654.jpg

IMG_3298_zpsfc72cc8b.jpg

Chiljas Cirque Du Soleil "Mew" heter hun :) Og er i dag 8 dager gammel, og er etter NUCH DKCH PLCH NJV-11 Leading Angels Piccadilly Circus "Avalon" og Easy Keen Witted "Kessie"

  • Like 5
Skrevet

Sambo mener vi ikke trenger kjøpe inn utstyr til valpen, for vi har jo masse etter Amalie... DOOOH! :|

Det er det dummeste jeg har hørt på lenge!

Guest Jonna
Skrevet

Valpekullet er ikke avlyst, men det ble litt endringer i avlsplaner. Så jeg tar selv fra kullet 2015 også setter jeg ut på för kullet 2014. :P

Fordeler ved å være oppdretter, man lager de kullene man har 100% tro på og kan faktisk gjøre det også når det passer enselv bedre senere *ler* OG man er garantert valp fra kullet :P

Skrevet

Valpekullet er ikke avlyst, men det ble litt endringer i avlsplaner. Så jeg tar selv fra kullet 2015 også setter jeg ut på för kullet 2014. :P

Fordeler ved å være oppdretter, man lager de kullene man har 100% tro på og kan faktisk gjøre det også når det passer enselv bedre senere *ler* OG man er garantert valp fra kullet :P

Noen fordeler må det være med å bruke så mye tid og ressurser på å avle fram supre hunder så vi andre slipper det. ;):ahappy:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...