Gå til innhold
Hundesonen.no

Putle! <3 Urkaburka Od Rudej Wiedzmy - en liten minibull


Recommended Posts

  • Svar 214
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Så da har hun endelig flyttet hjem den lille Putle, og her har hun allerede falt til ro. Først litt om henne? Kjedelige ting, som at hun er to år og litt, hun kommer opprinnelig fra Polen, og har h

Hold dere fast, her kommer bildespam! Lille Putle begynner å trives i sitt nye liv, og vi digger henne storslått fortsatt. Her kommer det bilder fra dagen vår i dag. Vi har gått en tur i skogen,

Ja, fine tråden er helt riktig, Soppen. Nå er en veldig sliten liten gutt på vei ned for telling. Det var veldig vondt for ham at Putle ikke skulle sove inne hos ham. "Putleeee... Putleeee!" gråt h

Skrevet

Passer det til en labrador, tror du?

Ja, det tror jeg. Det er veldig justerbart. Ble litt sjokkert over at det passet til både Fyda og Putle. En labrador er sikkert en plass mellom de to. :)

Ooh, har bestilt WP-sele til tøtta også forresten! Det blir artig å hive litt kjetting på henne, det tror jeg hun kommer til å like!

  • Like 1
Skrevet

Ja, det tror jeg. Det er veldig justerbart. Ble litt sjokkert over at det passet til både Fyda og Putle. En labrador er sikkert en plass mellom de to. :)

Ooh, har bestilt WP-sele til tøtta også forresten! Det blir artig å hive litt kjetting på henne, det tror jeg hun kommer til å like!

Er antakelig interessert! Kommer litt an på pris og hvor lenge det blir til det er til salgs :)

Skrevet

Fantastisk vakker hund! <3 <3 <3 :) Nyyydelig hode og utrykk! :) Bullterrier var på ønskelisten i mange år og er det for så vidt fortsatt.. Jeg var i kontakt med en mangeårig oppdretter på rasen og vedkommende anbefalte ikke flere tisper i samme hus.. :/ ( frittgående).

Jeg får nøye meg med å se på de flotte bildene, ren nytelse! :)

  • Like 2
Guest Belgerpia
Skrevet

Hun ser urlekker ut, og du verden for en muskelmasse - de færreste bullterriere på utstilling har så mye muskler *ler* - de ser generelt litt fleskete og utrent ut faktisk. Jeg ville nok ha lagt på henne en kilo før utstillingen, hun ser litt "deffa" ut og det kan godt gi ett litt magert inntrykk om du skjønner. Jeg synes hun ser urlekker ut altså - bare for å ha sagt det, men litt mer kjøtt tror jeg kan være lurt. Jeg tror ikke hun mister midje og underlinje av den grunn.

Skrevet

Tusen takk! Det er så koselig å høre!

Da skal jeg prøve å få henne litt opp i vekt, takk for tilbakemelding. Hun har et lite overbitt, så greit å legge alt annet til rette. Kan jo bare få henne ned igjen etterpå. :)

Da blir det mye mat på henne, hun kommer jammen til å bli glad. :D

  • Like 1
Skrevet
:lol: syntes det ble litt mye pirog på det bildet, men tenkte at på hundesonen skjønner de greia. Husker JeanetteH postet bilde av hovenpirogen til Talli tror jeg det var, og det var naturligst i verden. Når du da ser ei geipetunge så vet jeg at jeg er på rett plass. :D
  • Like 1
Skrevet

Neeei, ikke feit henne opp! Det er en fryd å se en slank bullterrier! Hver gang jeg er på utstilling og ser på bullterrierringen, så blir jeg mer trist av hvor tjukke alle hundene er, enn jeg blir imponert.. :(

Får jeg meg bullterrier en gang, så skal jeg at den med rippa på utstilling i protest, hahaha...

Skrevet

Hun er nydelig, og hun er i flott kondisjon til å akkurat ha hatt kull, nei vent: hun er i flott kondisjon punktum! Jeg ville ikke ha endret noe før utstillingen. Har inntrykk av at rasedommere for buller verdsetter god kondisjon høyere enn allrounddommere.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hvordan går det med putlemor? :)Sent from my GT-I9195 using Tapatalk 2

Her går det bra og dårlig om hverandre. :lol: Ting er vel litt på stedet hvil. Hun stresser endel ute, og klikker fortsatt når hun ser/hører/lukter andre hunder, inne er hunden drøm.

Det er vanskelig å finne tid til å jobbe med henne. Hun er meg meg og guttungen ut etter barnehagen på hverdagene, og jeg sliter med å gi noen av dem min fulle oppmerksomhet, det er litt stress må jeg innrømme. Og en kjip følelse det å ikke strekke til.

I forhold til andre hunder så er nye måten å bare plukke henne opp og gå forbi. Da lager hun iallfall ikke like mye lyd, selv om jeg før mange rare blikk og kleine smil.

Hun er super inne da, kosete, rolig og skjønn. Knall med guttungen. :) Jeg har trent veldig lite med henne, så hun kan fortsatt ingenting. Det er ikke så krise.

En sur ting er at hun sover i bur på natta. Ellers tisser hun inne. Jeg skjønner ikke greia, for hun er fint hjemme alene mens vi er på jobb, og det er ikke flere timer på natta liksom? Men jeg iallfall bryte mønsteret, så hun har fått en large vari kennel flyboks å boltre seg i til hun blir å stole på. Vil ikke at det skal fann seg et mønster.

Skal få tatt noen nye bilder snart! :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Fineste minibullen på hele hundefestivalen var hun! :heart:

Men hvem er du Kattapult? Og neste gang må du hilse på oss! :D

Jeg håper det blir flere bilder fra dagen snart! :)

Skrevet

Ja! Da husker jeg deg . Det så ut som du ville hilse, det må du gjøre neste gang. Putle gjør seg enda bedre på nært hold! :D

Koselig. :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...