Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det er bildet av Lykke både på hjemmesiden og på siden før? Hun er fin, men jeg liker litt bedre typen til Hurra og Jubel pr. nå.

Nei, ståbildet av Lykke fra 7 uker vises verken her eller på hjemmesiden :).

  • Svar 487
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Without further ado. De fleste vet vel at Jippi skal ha valper. Men med hvem? Se her, så får dere svar:

Vi ble ikke vekket til skrik og hyling (som jeg trodde), men følgende setning i dag: "Mammaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Kamar henger fast i tissen til Jippi!" Og det gjorde han jammen. I rundt 15 min. Hu

Da tror jeg vi er ferdige. Resultatet ble som Magnus spådde, 7 valper! 3 røde tisper, 3 røde hannhunder, 1 sort hannhund.

Skrevet

Jeg ser jeg skrev Lykke over, men jeg mente faktisk Jubel - av en eller annen grunn er det for meg så like navn at jeg roter med de... Hodet sier same shit, different spelling...

Lykke ser heller ikke jeg bilde av, og nå er det av Jubel borte også.

  • Like 1
Skrevet

Vel, først ga jeg Jubel navnet Jitterbug når de ble chippet hos veterinæren, men ringte vet. og ba henne om å vente med å sende inn papirene. Jeg har omtrent ikke sovet i natt, bare grunnet på om det var rett valg, og om jeg bør endre det. Så tok jeg en beslutning, ringte vet, og ba henne om å BYTTE chipmerke, slik at det ble HURRA som får navnet LOVEBUG og skal bo her :wub:
Da falt alt på plass, magen roet seg, jeg senket skuldrene og jeg er fornøyd. Hurra skal bo her, hun!

Og Jubel vil bli vist masse hun også, så om hun skulle vise seg å bli bedre er ikke det så farlig.
Man må bare følge hjertet, sånn egentlig. :wub: Hurra!

1492562_10151800598077693_233633295_o.jp

  • Like 7
Skrevet

Yodelmannen mener jeg skal trykke liker. Jeg nekter :P (Men jaa, det er søtt (ikke si at jeg sa det), Men Hurra da? Jippi og Hurra! Tenk å rope det i skogen da? Jippiiiiii! Hurraaaaa!

Det slår uansett ikke damen som står i skogen å roper på Stilig og Deilig! :lol:

Spennende med vanskelig valg :)

Skrevet

På fb står det at du byttet til jubel? :)

Stemmer. Etter at jeg fikk studert 8-ukers bildene, som er tidspunktet man egentlig bør evaluere de var det ikke egentlig noe tvil, og hun som skal ha den jeg ikke tar har hele tiden hatt Hurra som sin favoritt.

Jubel har mer av det jeg trenger i mitt avlsarbeid, og NÅ er jeg endelig fast bestemt og veldig tilfreds. Et bevis på at dette IKKE har vært en lett avgjørelse.

Men da blir det slik. Jubel blir her!

1548026_10151801468372693_1490073592_o.j

Vi har også beholdt Radar på del-eie:

1525606_10151800567897693_861200705_n.jp

  • Like 7
Skrevet

Stemmer. Etter at jeg fikk studert 8-ukers bildene, som er tidspunktet man egentlig bør evaluere de var det ikke egentlig noe tvil, og hun som skal ha den jeg ikke tar har hele tiden hatt Hurra som sin favoritt.

Jubel har mer av det jeg trenger i mitt avlsarbeid, og NÅ er jeg endelig fast bestemt og veldig tilfreds. Et bevis på at dette IKKE har vært en lett avgjørelse.

Men da blir det slik. Jubel blir her!

1548026_10151801468372693_1490073592_o.j

Vi har også beholdt Radar på del-eie:

1525606_10151800567897693_861200705_n.jp

Hva kalte du radar før? :)

Skrevet

men hva med split?? :-)

grattis med valget, tydeligvis et hardt valg.

Han skal nå hete Oscar og bo i Oslo. Han vil også bli stilt :)

  • 1 month later...
Skrevet

Wow... Wow! :wub: basenjivalper vokser deg bare penere de jo. Jeg synes veldig mange valper er søtest ved 8-9 uker, men disse har jo bare økt graden av søthet med ukene som har gått! Hehe

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...