Gå til innhold
Hundesonen.no

Sonenjakthelg - noen interresse?


MonicaT
 Share

Recommended Posts

Jeg vil veldig gjerne være med på fuglejakt ( da det er store sjangser for at jeg får meg fuglehund en eller annen gang iløpet av livet :D ) men jeg har ikke jaktprøve enda, så det blir som observatør, går det ann?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er helt klart interessert! Har jegerprøven, men ikke våpen og særlig skyteerfaring, så først og fremst som observatør jeg kunne tenkt å være med.

Hvis vi hadde funnet et godt småviltterreng, så er det jo gode muligheter for flere typer jakt iløpet av en helg. Er spesielt interessert i skogsfugl og hare.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kan sikkert stille med lokkefløyter om noen vil lokke på rev :) Jeg får det nesten til og regner med at vi skal lokke en god del fra 15 juli så får jeg erfaringen også :)

Om vi tar det seint på høsten så kanskje klarer jeg å få ta med Rappern, da har vi harehund :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vil gjerne være med som observatør. Har ikke våpen, og kommer nok ikke til å få det med det første heller. Vil være med å nyte naturen og lære mer om jakt :) kan stille med kløvhund til å ta alles nistepakker :D

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vil veldig gjerne være med på fuglejakt ( da det er store sjangser for at jeg får meg fuglehund en eller annen gang iløpet av livet :D ) men jeg har ikke jaktprøve enda, så det blir som observatør, går det ann?

Jeg har heller ikke jaktprøve, men mye man kan gjøre for det om da :) Har vært på flere treninger selv.

Jeg er gjerne med, får sikkert låne ES Iver, og har da som sagt ikke lov å bære børse men mye å gjøre for det om.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så gøy at flere vil være med :)

Alle som vil kan være med, både som observatør, fotograf og nysgjerrig

Hvis vi hadde funnet et godt småviltterreng, så er det jo gode muligheter for flere typer jakt iløpet av en helg. Er spesielt interessert i skogsfugl og hare.

Jeg kan stille fuglehunder til disp.

Om Kaja kan få med Raptus, så har vi harehund.

Det letteste er å finne et skogsterreng slik at vi kan jakte/trene på skogsfugl + hare.

Kan være vanskelig å få med fjell samtidig, men vi får se hva slags terreng vi finner.

Det største problemet blir å finne en helg, deretter terreng.

Jo senere ut på høsten vi kommer jo vanskeligere blir det, men for min del passer det egentlig best i november, selv om det gir vanskelig forhold for skogsfugl siden det kan ha kommet snø

Mulig at en helg i oktober passer, men litt tidlig å si enda.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Jeg vil!

Skal etter planen få ut dyret på jakt utover høsten, så går treningene bra hadde det vært kjekt om han hadde fått vært med for å få gå med mer erfarne hunder :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kunne godt tenke meg å være med, fordi jeg liker all slags hundeaktivitet hvor de får bruke medfødte instinkter, og kan godt ta med Super-Samuraien så vi får demo av skikkelig allround-jakt med absolutt alle sanser. Hun reiser fugl (men er ikke i ro under oppflukt), ringer elg, hjort, rådyr og grevling tilbake til post, dreper alt som rører på seg på bakken med et treffsikkert bitt over nakken og er henrykt ved tanken på å få løpe etter hare med Raptus også. :lol:

På den mer alvorlige siden synes jeg dette er et utrolig kult tiltak! Håper å få delta på hjortejakt med Imouto i løpet av høsten sjøl. :)

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi må ta det litt utover hvertfall, polisen har EVIGLANG saksbehandling på våpensøknad, har 232 til låns hele sesongen, men hagle kan jeg ikke låne da ingen jeg kjenner har noe i nærheten som passer :P

Jeg kan jo muligens se om jeg får lånt med meg en hagle, men sikkert flere som har med da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kan jo muligens se om jeg får lånt med meg en hagle, men sikkert flere som har med da.

Jeg kjenner mange med hagle, og har prøvd alle hagler de har i alle foretninger i nærheten og har enda ikke funnet en neste som kan passe uten masse ombygging. Nermeste jeg kom er bestilt og må bygges om. Hehe. Jeg skyter greit med andre hagler også, men prøvd en, en gang (som desverre bare er godkjent for konkuranse) som passet, og den skøt jeg så mye bedre med :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...