Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Gadd ikke å bla så mye at jeg fant han på kun finsk lapphund, men fant slektninger og venner av han da :lol:

På brun finsk lapphund lå han på rundt 70, og på finsk lapphund Leo lå han som nr 2 og hadde flere etter hverandre der :P

  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Oi, denne tråden fikk visst aktivisert deg! Da er det Bones som leder så langt!

Jeg sa til meg selv at jeg skulle gi meg når jeg kom til 1000, så flaks for meg

Både på kleiner munsterlander og munsterlander må jeg bla i det uendelige, så jeg ga opp. Prøver jeg Yaris eller Chico finner jeg heller ingenting, men fikk meg en god latter på sistnevnte: Men

Skrevet (endret)

Korthåret collie: Easy er på bilde nr 10

Irsk setter : Sara på nr 274…..

Lagt til: ved søk på engelsk: ser dem ikke uansett hvor langt jeg scroller….

Endret av Gjest
Skrevet

Både på kleiner munsterlander og munsterlander må jeg bla i det uendelige, så jeg ga opp.

Prøver jeg Yaris eller Chico finner jeg heller ingenting, men fikk meg en god latter på sistnevnte:

Chico_le_devedech____SLIM-13040730082006

Men på engelsk setter så dukker dette nusselige bildet av Iver opp som nr. 208:

p1050982.jpg

Sheltie ga jeg opp etter kort tid, men så en dritkul barbert sheltie, så ut som en løve siden de bare hadde latt manken og hode være.

  • Like 2
Skrevet

Ozzy er nummer 11! Egentlig ganske mange bilder av han nedover :lol:

Med rase + navn er det bare han i begynnelsen + noen av fredrik, koppen min og litt annet fra EFIT på sonen :lol:

Skrevet

Google.com søgt under kooikerhondje = 0 hits.

Google.com kooikerhondje + Pajko = næsten alle hits, og hvis ikke det er bilder af Pajko, er det bilder jeg har taget.

Skrevet

Hvis jeg bare søker "korthåret vorstehhund", så er Ani bilde nummer 8 :) Mia bilde nummer 11, og Henni nr. 24. Vita og brøyt er og med litt lengre nede på siden.

Rase + navn er juks! Men da kommer alle opp med flere bilder :)

Skrevet

Litt for mange til at jeg gidder. Men hvis jeg googler "borsali'nos" kommer det opp en del bilder av Mozza sammen med sønnen til Loke (fra nr.4 og utover), og et par bilder der hun har sånn "jeg-har-nettopp-gnidd-meg-inntil-en-tjærebredd-båt-og-blitt-skamklipt- sveis". Skikkelig lekkert. :P

Skrevet

"Australian kelpie" og "labrador retriever" viste ingen av mine hunder så langt jeg gadd å scrolle. "Australsk kelpie" hadde Geo først på bilde nummer 424, og da er det bare avataren min her inne. Men tennene til Tinka dukket opp på bilde nummer 165, og det var flere bilder av både Tinka og meg rundt bilde nr 250. :P

  • Like 1
Skrevet

Hvis jeg googler "irsk setter Sara" er 12 av de 14 første bildene fra bloggen min.

Googler jeg "korthåret collie Easy" er de aller fleste bildene som dukker opp hentet fra bloggen.

Skrevet

Får ikke opp bikkja mi om jeg:

Googler rasen hverken internasjonalt eller nasjonalt.

Googler rasen + navnet hverken internasjonalt eller nasjonalt.

Googler rasen + navnet + byen hverken internasjonalt eller nasjonalt.

Hvis jeg googler stamtavlenavnet får jeg bare opp noen brukernavn jeg har på andre steder fra gammelt av.

:P:lol:

Skrevet

Amerikansk bulldog; Fyda som 63, Töddel som nabo på 65, Moshi som nummer 106. De to siste døde i 2008 og 2007, så det kan ikke være så ille?

Amstaffene gav jeg nesten opp på. Bacon dukket opp så langt ned at jeg ikke giddet å telle. Charlie fant jeg ikke. :)

  • Like 1
Skrevet

Oj, det har jeg aldri tenkt på å gjøre, faktisk! Hadde aldri sett for meg at min lille pels skulle være der, så måtte forsøke for moro skyld - og han er på bilde nr. 200! :lol:

Red: Også var det enda flere bilder av ham lengre nede. :D Og googler jeg "japansk spisshund ozu" så får jeg et helt bildegalleri av gutten!

Guest Christine
Skrevet

Vegas er på bilde nummer 33 når jeg søker på Norsk. (Kommer opp et fint bilde av en IS når man søker på ES som nummer 70 et eller annet, Bones! Fine irsken!)

Søker jeg på engelsk kommer det masse bilder av stygge hunder opp, så det gidder jeg ikke :P

Skrevet

Shetland sheepdog: Fant ikke Tindra i det hele tatt ( Når jeg søkte på Norsk Lundehund ligger Tindra som bildet nr 598)

Norsk Lundehund: nr 89

Australian Sheperd: Når jeg søkte på Norsk Lundehund fant jeg Bella som nr 599

Skrevet

Trur ikke jeg gidder å prøve en gang på schäferhund. :lol:

På "bruksschäfer" kommer Noomis mor opp som nummer 25. Nirm som nummer 30 (en BC midt inni det hele liksom. :lol: ) Og Noomi som 83. Vida så jeg ikke.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...