Gå til innhold
Hundesonen.no

Denne "kløøø meg på rumpa" atferden..


Recommended Posts

Ja, teit som det er, er at jeg lurer på om det kan være tegn på noe galt når hunden alltid vil bli klødd på rumpa(eller krysset blir vel rettere å si). Liksom over hoftebeinene. Han liker veldig godt å bli klødd der, og snur seg alltid med rumpa mot oss når vi/andre mennesker koser med han :P

Tenker på HD/AD? Han vrir seg og koser seg, men hvis det blir for "hardhent" så kan han hoppe og kveppe litt, spenne seg og snu hodet bakover. Hmm... Er han bare snodig? :P Det dukket opp ved ca. ett års alder. Har sett én hund gjøre det samme da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Alle hundene våre elsker det, og jeg tror ikke alle 14 hundene har HD/AD. Ene huskytispa vår snur rumpa til med en gang vi kommer for å kose, for ingenting er bedre :frantics: Men den kveppinga og spenningen har ikke vi opplevd. Tror egentlig ikke det er noe annet at du rett og slett tok litt for hardt i? Vi kvepper jo vi og hvis noen klemmer oss litt hardt i skinka.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, alle mine har også det som et favorittsted å bli skikkelig klødd.. Vet ikke hvorfor, men tror det er ganske universelt blant alle hunder. Kanskje fordi de ikke når dit selv? Eller, det gjør de kanskje...

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, teit som det er, er at jeg lurer på om det kan være tegn på noe galt når hunden alltid vil bli klødd på rumpa(eller krysset blir vel rettere å si). Liksom over hoftebeinene. Han liker veldig godt å bli klødd der, og snur seg alltid med rumpa mot oss når vi/andre mennesker koser med han :P

Tenker på HD/AD? Han vrir seg og koser seg, men hvis det blir for "hardhent" så kan han hoppe og kveppe litt, spenne seg og snu hodet bakover. Hmm... Er han bare snodig? :P Det dukket opp ved ca. ett års alder. Har sett én hund gjøre det samme da.

Det er ikke et typisk tegn for hd, jeg tror han ikke han hadde pressa rompa mot dere om han hadde vondt i hoftene...

Tegn på hd er halting, stivhet, bunny jump, at hunden ikke vil hoppe opp i feks sofaen osv....

Jeg har en sheltie på 2 år med hd c, på han så jeg at han var litt stiv til tider... søsteren har også hd c, eieren så ingen ting på henne.

Hvis du er redd for hd, så gå å røng han da vel :) Jeg drøyde rønginga et helt år fordi jeg ikke turte. Men glad det er gjort så jeg slipper å gå og lure mer

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for svar, så fint at det finns flere slike, hehe. Er vel bare jeg som er så hønemor ;) Alle vi treffer syns han er kjemperar når han gjør det! Vi er jo blitt så vant til det at det nesten er merkelig når andre hunder ikke vil det samme. :P

Foreldrene er jo røntget fri, så det er jo ganske liten sjanse for at han har det, da.

Edit; Siterer maange gutter som har kost med han: "Er han homo, eller??" Hehe :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min forrige hund, en tispe, elsket det, og la halen til side selv om hun ikke hadde løpetid. Min nåværende pels, en hannhund, elsker det også. Kanskje det er ekstra vanskelig for ham å komme til der fordi han har krøllhale? Jeg har også sett på det som universelt, men trodde kanskje det var mer tispeatferd grunnet stimulering under løpetid, men ser ikke slik ut heller.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Alle mine har likt å bli klødd der, uavhengig av HD status og skjevheter i bekken. Så jeg trur ikke det har noen sammenheng. Nirm var den verste, og kunne klø seg mot bordkanter, og det endte nesten alltid med at bordet omtrent velta. :lol:

I følge en jeg trente sammen med for mange år siden, så var dette tegn på dominans, så han ville ikke klø hunden min der. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ganske vanlig ja, men fins individer som ikke syns noe om det også.

Vår whippet liker det godt - han klør seg selv også via soffaputene. Gnir trynskaftet/hals mot gulv og har rumpa i været. Bøyer lett i de kraftige :huh: bakføttene og spenner ifra slik at puta blir løfta godt opp i forkant. Skyver seg litt fram og tar neste pute osv

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

.....og om dere - etter å ha gitt hunden en heftig rompeklørunde - kjenner under på hannhundens kjønnsorganer (sånn ca. midt mellom åpning og baller) så vil dere finne ut HVORFOR hunder synes det er så innmari godt å bli klødd der......

Og ja, Noah elsker også å bli klødd på rompa - grisen

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...