Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Brukte pet hair magnet på sofaen og gulvteppe tidligere når labbisen røytet, genial "dings" :)

Også tror jeg Lykke har begynt å røyte. Kanskje? :P

Hun har ikke så mye pels så det er igrunnen ikke så lett å vurdere foreløpig. Krysser fingrene for at det er innbillning siden hun er påmeldt spesialen om en drøy mnd.

  • Svar 103
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tja...

Edit: Har børstet av minst en hund før dette og har også igjen minst en hund.

To minutter med stålbørsten :drool:

Posted Images

Skrevet

Forøvrig så har Lani nå røytet helt ned,type hun mistet dekkhår og underull, alt falt av[...]

Jeg synes hun så helt rå ut med den oransje manken (litt sånn superhelthund) og sjøl om hun er kjempesøt nå også, så er det nesten litt synd at det falt av, haha!
Skrevet

Jeg synes hun så helt rå ut med den oransje manken (litt sånn superhelthund) og sjøl om hun er kjempesøt nå også, så er det nesten litt synd at det falt av, haha!

I know. Hun var veldig søt med manken sin. Men nå ser hun ut som en valp så jeg dekker Valpe abstinenser :lol: hun er bare ull og litt flekker med dekk hår som kommer frem nå.

Viste ikke at de røytet så kraftig etter fødsel :aww:

Skrevet

Jeg er så glad jeg har korthåra bc. Børster aldri <3

Tja.

Min korthåra bc legger igjen småhår OVERALT i røyteperioden. Det er helt ******, bare hun logrer litt så er gulvet dekket av små svarte hår. Huskyen røyter i store finer dotter man bare kan plukke opp med en gang, tar null tid å rydde etter han, men pga frøkna må jeg støvsuge minst en gang dagen. :|

Skrevet

Tja.

Min korthåra bc legger igjen småhår OVERALT i røyteperioden. Det er helt ******, bare hun logrer litt så er gulvet dekket av små svarte hår. Huskyen røyter i store finer dotter man bare kan plukke opp med en gang, tar null tid å rydde etter han, men pga frøkna må jeg støvsuge minst en gang dagen. :|

Hehe, kanskje mine bare røyter lite :P

Skrevet

Tja.

Min korthåra bc legger igjen småhår OVERALT i røyteperioden. Det er helt ******, bare hun logrer litt så er gulvet dekket av små svarte hår. Huskyen røyter i store finer dotter man bare kan plukke opp med en gang, tar null tid å rydde etter han, men pga frøkna må jeg støvsuge minst en gang dagen. :|

Engangstørrmopp! Tar så mye kortere tid ;) Fosser hår etter min BC også nå, moppen tar det på 1 minutt.

Sent fra min GT-I9305 via Tapatalk

Skrevet

Engangstørrmopp! Tar så mye kortere tid ;) Fosser hår etter min BC også nå, moppen tar det på 1 minutt.

Sent fra min GT-I9305 via Tapatalk

Tar ikke akkurat lang tid med en støvsuger heller da -jeg er ikke så glad i engangsprodukter om jeg kan unngå det. :)

Guest Michellus
Skrevet

603630_10203638990196504_156994974579744

Ikke noe særlig perspektiv her i forhold til Angus, men denne er bare andre runde for å si det sånn :P

Skrevet

Kjenner jeg er glad for å ha en sheltie som røyter svært lite :lol: til nå har det meste jeg har fått dratt av (fra valp til voksenpels) typ to håndfuller. Håper det forblir sånn :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • 1 month later...
Skrevet

Polarhundpels :heart: Kuro har smårøytet i EVIGHETER nå, så nå har jeg også begynt å børste, siden det har blitt såpass varmt... Himmel altså. :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...