Gå til innhold
Hundesonen.no

Istra


Argyr
 Share

Recommended Posts

Etter mye om og men, frem og tilbake og :D:hmm::):D:shocked::huh::gaah: kan jeg endelig presentere valpen min. Det endte med å bli fra et annet kull enn planlagt, men etter samme far.

DSC_6207.jpg

181402_10151590262868326_1357522457_n.jp

1-1.jpg

Mor, FI CH FIJW-09 Jopan Frida, A/A 0/0. Hun er også mentaltestet.

35281_415229242644_995245_n.jpg

35281_415229237644_5947942_n.jpg

Far, Pasha Daur Don, B/B 0/0

540646_10150976284043326_881706795_n.jpg

317298_10150306073518326_365952266_n.jpg

På mandag reiser jeg til Finland! :blissysmile:

  • Like 19
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 108
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Etter mye om og men, frem og tilbake og kan jeg endelig presentere valpen min. Det endte med å bli fra et annet kull enn planlagt, men etter samme far. Mo

Vi venter vel ikke med å oppdatere sonen? Farlig, det. Istra begynte reisen ved å skrike og brøle som om hun holdt på å bli drept på vei til flyplassen. Hun hadde veldig vondt i viljen sin og vek

Istra ble fem måneder på søndag og veier 31,5kg. Snart ferdig med tannfelling, det har gått hardt for seg den siste tiden, så det er fint. Tok med kameraet ut på tur på onsdag. Bå

Takk for gratulasjoner! :D Istra er selvsagt en kaukasisk ovtcharka. Basenji får evt. bli senere.

Kamerabatteriet ligger til lading! Synes ikke det er så mye gode bilder å skryte av, på det ene ser hun jo ut som om hun er drektig. :P Hun er da kuret som hun skal, så det er vel bare posituren og en uheldig fordeling av pels. :P

Får håpe jeg er heldigere, det blir nok massiv spam når hun kommer hjem. :whistle:

Vi vil forresten gjerne ha besøk av store og små, unge og gamle (både to- og firbeinte) - så lenge de er noenlunde fornuftige og ikke spiser små teddybjørner med krokodilletenner.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takketakk! :D

Driver bare og lurer på om jeg har glemt noe viktig jeg nå, jeg har stressa fryktelig lite med å ordne og kjøpe, jeg har jo så mye ting fra før og vet egentlig at så lenge man har mat og bånd, så er det ikke noe å stresse med.

Egentlig litt deilig, for da kan jeg bare glede meg og snart begynne å telle timer. :frantics:

Gratis :-D
Bor du fortsatt på Rena? Ref besøk ;-)

Jepp! Så jeg forventer vel ikke at folk renner ned dørene, akkurat. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...