Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nei, tømme skap var det - ikke sitte her. Elle melle - gangskap eller klesskap. Kanskje starte på gangskapet, det tar minst tid. :aww:

  • Svar 6.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå må jeg bare SKRYTE litt altså! Døde nesten i går av stress og frustrasjon over eksamen i salgsfaget i dag. Men det gikk helt sinnsykt bra. Jeg var ufattelig nervøs og usikker. Jeg vet jo jeg kan j

Vi har blitt mor og far:D

Ååååhh På sykehjemmet i dag ble jeg vitne til et fantastisk øyeblikk! En av våre faste pasienten sliter voldsomt med smerter, men vil alltid hilse på Thorvald, samme hvor syk han er, så karrer han se

Posted Images

Skrevet

Vært på runde og besøkt elever på arbeidsuke - de er slitne om dagen :lol:

Sliten kommer jeg til å bli også, skal snart ut og klippe plen i solsteika. Først skal jeg imidlertid hive i meg et par ibux *mumle litt forbannelser over månefaser og sånn*

Og så har jeg hentet den nye utstillingslina mi :D

382618_10151500984646985_454844094_n.jpg

  • Like 4
Skrevet

Jeg har fortsatt ikke avreagert etter diskusjonen tidligere i dag. Selv etter at jeg har kjøpt to hesper garn, en hundesele, en hundeleke og tre ID-brikker.

Jeg må tilbake på jobb. Vi kommer til å bli svinaktig blakke med meg hjemme. Det hjelper jo ikke å ta kortet engang, jeg har paypal og nettbank.

  • Like 2
Skrevet

Akkurat nå er jeg sur og grinete, angrer på at jeg meldte på drammen, har engelitg ikke råd, Kiri er innbildt så tar ikke hun med meg, Hector skal leveres, Ringen er gjørmete og jæævlig!! alt er bare BLÆH!

Gleder meg til mannebeinet skal komme innom for å gjøre meg blid igjen :aww: han er flink til det :lol:

Skrevet

Akkurat nå er jeg sur og grinete, angrer på at jeg meldte på drammen, har engelitg ikke råd, Kiri er innbildt så tar ikke hun med meg, Hector skal leveres, Ringen er gjørmete og jæævlig! alt er bare BLÆH!

Gleder meg til mannebeinet skal komme innom for å gjøre meg blid igjen :aww: han er flink til det :lol:

Nytt mannebein? Eller forbedret utgave av forrige? Hørtes ihvertfall ut som en som har positiv innvirkning.

Skrevet

Nytt mannebein? Eller forbedret utgave av forrige? Hørtes ihvertfall ut som en som har positiv innvirkning.

Samme "Gamle" mannebein, bare snakket ut om ting som gikk meg på nervene, og ting som gikk han på nervene :lol: Konversasjon innimellom sexen er ikke så dumt det visst :lol:

  • Like 5
Skrevet

Dyrlegens ordre: FLYTT!! :P

330 kr for to hunder inkludert medisiner. Det kan jeg leve med når jeg får de reseptene jeg trenger til Noomi og helsesjekk på de begge. :) Vida fikk skryt for utrolig flotte tenner mhp tannstein. Og lurte på om vi pusset. Nei, v&h, tyggesaker og gulrøtter. :) og sikkert ikke så anlegg for det genetisk...

  • Like 2
Skrevet

Advarsel: *selvskryt* :lol:

post-1402-0-43968400-1369919128_thumb.jppost-1402-0-74837800-1369919134_thumb.jp

Da er jeg sånn halvveis ferdig med Kaos, litt finklipping rundt labber og på kroppen igjen. Er vanvittig stolt av at jeg har klart å gjøre som jeg ble tipset om siden han har tidenes fjonevalpepels! Selv om han har litt lite pels på bein og bryst så ble det jo bra i forhold til det utgangspunktet han hadde.

  • Like 13
Skrevet

Jeg har spist spekemat og melon hos oppdretter, kost og klint med setter-berta mi som satt med hodet i fanget mitt de to timene jeg var der. Deretter shopping av sommerklær og sko til meg og datter.
Snart klar for ny runde på riksen, selv om jeg helst skulle vært hjemme. Håper runden blir kortvarig denne gangen.

Her er varmt i dag. 28 grader nå i skyggen her….. :sweat:

Skrevet

Fyh så lummert - skyer til her nå - heldigvis med litt vind, så hååååper vi slipper tordenvær. Men regn er greit. Hestene har stått inne (frivillig) i hele dag, så tydelig hva de syns om været.

Må ha drikke/sitte/pustepauser :lol: Er ikke så skrekkelig mye futt i meg...

Skrevet

Kasko er verdens flinkeste til å gi meg dårlig samvittighet for at jeg har kjeftet på han. :aww: Han børna rundt her som en idiot fullstendig uten hørselen påskrudd - så jeg kjeppjaget han ut i gangen og der måtte han bli litt, kom inn igjen i stua og jeg sa han kunne komme til meg og vi ble venner igjen - han må nemlig sitte litt foran meg og se på meg for å se om jeg er sinna enda. :lol: Så hoppet han opp i sofaen og satt inntil meg en stund, og nå følger han etter meg uansett hvor jeg går, men er supernøye på å ikke være i veien. :lol::wub: Tosken min! Jeg er jo ikke sint lenger, så da får jeg dritdårlig samvittighet for at han er sånn. :aww:

  • Like 2
Skrevet

Nå har jeg sagt ja til å lage bordkort til 90 bryllupsgjester. Har blitt lovet lønn i himmelen. :lol:

:lol:

Nuh skal jeg fikse ferdig gangskapet - belønningen blir en stor bolle is. :aww:

Skrevet

Ååh. Nå er jeg så glad. For hunden min smiiiiler sånn som hun pleier. Hun kan nemlig smile med hele seg, hun. Vært skikkelig utenfor i dag. Bare gått med halen ned og sett trist og syk ut. Men nå har hun kommet seg og virker mer eller mindre normal igjen :D Fin portisdott!!

Og jeg hat vært og shoppet.. Dæven, jeg er god på å misbruke bankkortet mitt ass. Skulle vært sperre på det, no clothes allowed!!

  • Like 3
Skrevet

Og jeg hat vært og shoppet.. Dæven, jeg er god på å misbruke bankkortet mitt ass. Skulle vært sperre på det, no clothes allowed!

Oh, jeg vil også shoppe :D Men det får jeg drøye en liten stund med. Merker jeg bare blir mer og mer glad i å shoppe klær :lol: Før hatet jeg det, omtrent!

Skrevet

Samme "Gamle" mannebein, bare snakket ut om ting som gikk meg på nervene, og ting som gikk han på nervene :lol: Konversasjon innimellom sexen er ikke så dumt det visst :lol:

Godt å høre! Deilig når ting kan ordnes med litt kommunikasjon :)

Ahh elsker når dagen går raskt! Ihvertfall arbeidsdagen :)

Skrevet

Jeg elsker det bildet! :heart:

:ahappy:

Jeg er skikkelig dårlig på å være sur. Det går veldig fort over :innocent:

Det er litt irriterende av og til, men samtidig veldig greit :P

Jeg kom akkurat hjem etter å ha vært på kafè med ei venninne i tre timer :ahappy: Nå skal jeg straks ha en privattime, og etter det skal jeg trene egene hunder resten av kvelden :ahappy: Fine fridagen :ahappy:

Skrevet

Sendte sms til ei med en kleinspitz og en litt større blanding av noe ca likt :P også møttes vi for å gå tur, gikk rundt friområdet så de har løpt og kost seg i skogholtet, så gikk vi et stykke oppover og ned igjen, så fant vi en fin bakke så hundene galloperte opp og fartet rundt,så kom de ned og så var det bort i vannhullet for å drikke (rent vann altså :aww: ) også var det opp igjen. Og etter en stund kom flere kjente så da løp issi med 3 sheltier, en terrier og to kleinspitzer. Nå er hun skikkelig sliten etter bading, løping i bakker, og generelt en god del raptus :P

405574_10152833659575464_935212041_n.jpg

Turen ble avsluttet med masse masse torden og jeg ble veldig glad Issi ikke brydde seg,sheltiene ble veldig redde så fikk loset de inn i bilen også satt issi på en sten og ventet på meg :P

Nå skal jeg slappe av litt før jeg må lage marengs.. også muffins... også også.. :aww:

  • Like 2
Skrevet

Aberet med røykeslutt er at alle lukter blir mer tydelige. Kjente en intens tåfislukt og det kom faktisk fra Supra. Svetter hunder mer på labbene når det blir varmt? Og blir det da mer lukt? Har aldri kjent det har lukta så intenst før :x

Skrevet

Huff, jeg kjørte i rumpa på en bil i stad, sakte køkjøring, så ble ikke store skader, foten min skvatt av bremsen. Han var en travel taximann på vei til Værnes, så vi gjorde ingenting med det, men han skulle ringe meg etterpå. Hva skjer nå? Aldri vært borti slikt før jeg :cry: Jeg ble kjemperedd og lei meg nå og han var så sint :(

Kom på nå at jeg sikkert burde tatt bilde av bilen hans men åååh :(

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...