Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Jonna
Skrevet

Dere må hjelpe meg, så jeg kan vaske de rette klærne. Hva skal jeg stille hund i i helga?

Blått olaskjørt, hvit tunika og lys strømpebukse?

Lyserosa jeans, hvit eller sort singlet og sort dressjakke?

Sort dressbukse med vide bein, hvit topp og lilla fløyelsjakke?

Sort skjørt med chiffon, sort singlet og grå strikkajakke med sølvdekor?

Hund som røyter, da satser man på sort nedentil!!

Og gå å legg deg straks maskinen er på :P

  • Svar 6.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå må jeg bare SKRYTE litt altså! Døde nesten i går av stress og frustrasjon over eksamen i salgsfaget i dag. Men det gikk helt sinnsykt bra. Jeg var ufattelig nervøs og usikker. Jeg vet jo jeg kan j

Vi har blitt mor og far:D

Ååååhh På sykehjemmet i dag ble jeg vitne til et fantastisk øyeblikk! En av våre faste pasienten sliter voldsomt med smerter, men vil alltid hilse på Thorvald, samme hvor syk han er, så karrer han se

Posted Images

Skrevet

:bow: Du er snill og flink! :thumbs:

Tusen takk. :)

Kjenner forresten at dette er noe jeg kunne tenkt meg mer kursing i. Jeg treffer jo på forskjellig folk gjennom jobben, og har jo vært borti ganske tunge psyiske diagnoser som løper gatelangs...

Men men. Da har jeg vært litt medmenneske idag i det minste. :) Og synes jeg kan være fornøyd med meg selv, som gjorde noe i stede for å sitte å se passivt på det. :aww:

  • Like 4
Skrevet

Skal opp om 6 timer, og jeg er så lite trøtt som det går an å bli.. :frantics: Så nå, i siste liten, skal jeg sjekke om vesten på bunaden fortsatt kan lukkes over puppene :whistle:

Skrevet

Jeg også elsker å sette på musikk som jeg hørte mye på for mange år siden, det er så godt når minnene strømmer på! :ahappy:

Jaa - eller - jeg har gjort det før, men jeg har aldri vært på en plass i livet mitt hvor jeg oppriktig kan si at jeg har det bra før, ikke på denne måten. Så før har det vært bittersøtt, med tanke på at noe har vært bedre og noe "verre" enn den tiden man mimrer til - men nå kjennes det bare veldig veldig godt å tenke tilbake og huske de gode minnene og kjenne at det er godt tiden er over. Ble det forståelig? :icon_redface: Hormonella ut. :aww::lol:

  • Like 2
Skrevet

Hund som røyter, da satser man på sort nedentil!

Og gå å legg deg straks maskinen er på :P

Ja, kjære. Sees i morgen, kjære... :yawn:

Takk for godt innspill - det løser kanskje noe av "mohawk med bølgete krater"-problemet langs rygglinjene deres også... :whistle:

Maskin med undertøy er allerede på, men jeg måtte bare høre gjennom den siste skiva til P!nk - den er perfeksjon! Bortsett fra at jeg danset for meg selv på gulvet, snublet i en entusiastisk Foenix, og tråkket over. Men da vet jeg jo at foten er der - jeg begynte å lure på om den var blitt bedøvd og følelsesløs siden jeg har vært mye på beina i dag uten å kjenne noe.

Skal opp om 6 timer, og jeg er så lite trøtt som det går an å bli.. :frantics: Så nå, i siste liten, skal jeg sjekke om vesten på bunaden fortsatt kan lukkes over puppene :whistle:

Ellers finner det en egen nisje innenfor en viss filmsjanger som sikkert liker slike bunader. :innocent:

Skam deg, SFX, enn å si sånt! :icon_suspicious:

Nei, da har jeg visst husarrest, og må gå på rommet mitt.

  • Like 2
Guest Jonna
Skrevet

Ja, kjære. Sees i morgen, kjære... :yawn:

Takk for godt innspill - det løser kanskje noe av "mohawk med bølgete krater"-problemet langs rygglinjene deres også... :whistle:

Naboen ser deg :lol: :lol:

Ja er nok ikke dumt, man kan jo i det minste innbilde seg at det funker på rygglinjen å ha svart mot svart :P

Skrevet

Da er både jeg og Milo nydusja og klare til 17.mai-selskap i morra :D

Og jeg fant ut ista at Milo er enda mer glad i å dusje enn det jeg trodde! Han ble med inn på badet da jeg fant fram håndkle og shampooen min, men før jeg rakk å gjøre noe som helst sto han klar i dusjkabinettet og trodde det var han som skulle få seg en dusj :lol:

Skrevet

Tusen takk. :)

Kjenner forresten at dette er noe jeg kunne tenkt meg mer kursing i. Jeg treffer jo på forskjellig folk gjennom jobben, og har jo vært borti ganske tunge psyiske diagnoser som løper gatelangs...

Men men. Da har jeg vært litt medmenneske idag i det minste. :) Og synes jeg kan være fornøyd med meg selv, som gjorde noe i stede for å sitte å se passivt på det. :aww:

Du har vært kjempe flink! :thumbs:

Jeg hadde en periode hvor jeg var overarbeidet og i overkant stresset tidligere, det hele endte med at jeg datt sammen og ble bevisstløs bak kassa på jobb, imens jeg slo inn varer for en kunde. Da datt jeg sammen, reiste meg og slo inn en vare til, datt sammen, reiste meg, datt sammen, reiste meg og datt sammen en siste gang. Kunden sto bare og så på meg hele tiden, og siste gangen jeg datt sammen ventet hun et halvt minutt, før hun gikk til en kollega og kjeftet over at jeg lå på gulvet bak kassa. Hun fikk jo ikke betalt eller noen ting, nemlig! Så det er absolutt ikke alle som tenker seg om, eller rett og slett gidder å bry seg :)

Skrevet

Ellers finner det en egen nisje innenfor en viss filmsjanger som sikkert liker slike bunader. :innocent:

Skam deg, SFX, enn å si sånt! :icon_suspicious:

Nei, da har jeg visst husarrest, og må gå på rommet mitt.

:lol::lol:

Jeg kjøpte portvin i dag jeg, bare fordi det høres så hyggelig ut. Jeg vil bli en sånn gammel tante med sjal som drikker portvin. Aner ikke om jeg liker det, men det er ikke relevant.

  • Like 1
Skrevet

Det burde vært en psykriatisk ambulanser også i dette landet. Som rykker ut på samme måte som de normale, men som har kompetansen på det psykiske i stede...

Først - du har antageligvis gjort et knalljobb i kveld! :hug: Rop om hjelp er fortsatt rop om hjelp, og skal tas alvorlig selv om det ikke nødvendigvis er et ønske om å dø.

Vedr psykiatriambulanser - så er det under oppbygging over hele landet :) Jeg er psykolog og jobber akutt og ambulerende (alle former for psykiske kriser, og suicidale, men også psykose, angst, depresjon etc, og vi treffer folk der de er eller de kan komme til oss, fritt valg). På teamet jeg jobber er vi bare 4 personer som dekker et enormt geografisk område. Så per i dag er det langt igjen før vi kan tilby ordentlig øyeblikkelig hjelp (da særlig siden vi har distriksområder hvor det rett og slett er praktisk umulig, by-teamene er nok nærmere dette tilbudet, rett og slett pga kjøreavstand og ressurser), men vi prøver så godt vi kan. Vi er heller ikke døgnåpne grunnet regler om det, og det er nok lengre igjen før det skjer, men vi har en telefon som svares på døgnet rundt i det minste, også tar vi det derfra :) Vi samarbeider godt med legevakt og sykehus i fylket både vi og de to andre akutteamene i området (Sør-Trøndelag, dette) :) Så det er på vei, behovet er stort og retningslinjene fra staten er soleklare om at dette er en stor de av fremtiden for norsk psykisk helsevern, men ting tar tid.. Jeg med flere med meg ønsker oss tryllestav så det kunne vært fiksa med en gang, men det har vi ikke, så vi må gå de stegene vi må først.

I de fleste helseforetakene kalles team som jeg jobber i for Akutt Ambulant Team (AAT), og de aller fleste har døgnåpen vakttelefon som, om det ikke ligger åpent, legevakt og politi har tilgang på. Det er et team (så vidt jeg kjenner til) som har faktisk døgnbemanning, men de fleste skal være nåbare på et eller annet vis. Om en person er i et suicidforsøk må fortsatt 113 brukes, men ellers kan AAT kontaktes og så tar vi vurderingen om det holder med oss eller om sykehuset (altså akuttavdeling på psykiatriske sykehus) må brukes :)

  • Like 2
Skrevet

Jeg kjøpte portvin i dag jeg, bare fordi det høres så hyggelig ut. Jeg vil bli en sånn gammel tante med sjal som drikker portvin. Aner ikke om jeg liker det, men det er ikke relevant.

Jeg skal drikke musserende vin istedenfor. Jeg har nemlig hørt at tanter kan drikke det de vil :aww:

  • Like 1
Skrevet

Får ikke sove. Har et rart trykk i ørene, sår hals og innser nå at det antakeligvis er fordi jeg brygger på noe. Føles rart at noe sånt kan komme helt ut av det blå, men det er jo sånn det funker da!

Skrevet

Vært fem timer ute med Hermes og Calle. Møtt på elg har vi også.

Hermes venter på at matmor skal hente oss fra der vi ikke orket å gå lengre:

970508_158556527651326_781613897_n.jpg

Hvor har du kjøpt den selen? :ahappy:

Skrevet

Jeg blir alltid så skuffa når jeg forstår at legevitenskapen fortsatt har en vei å gå når det gjelder smertebehandling. Håper du får det mye bedre framover nå!

Takk, det går bedre. Jeg er en vanskelig pasient som er veldig allergisk mot morfin og morfinlign preparater pluss mange andre medisiner. Så de klør seg i hodet -balansegangen mellom å smertelindre meg og potensielt ta livet av meg er hårfin...

Det som jeg syns er rart m dette sykehusvesenet er at dagene blir sinnsykt lange for pasientene: man vekkes kl 06 for å måle temp og blodtrykk og deretter er det "forstyrrelser" hele dagen gjennom til kl 02 på natten. Så lite søvn. Men-men-vi er her da ikke for å sove :P

Gratulerer m dagen Norge! Håper været blir flott og dagen fin for dere alle :)

Skrevet

Gratulerer med dagen alle sammen :flowers:

Jeg var oppe før føgglene feis - jeg og alle i korps liksom - så nå er alt pakket og klart for båttur. Har på følelsen at jeg hat med meg halve klesskapet, men det er jo så vanskelig med sånt "opp og ned-vær".

Skrevet

Kl 06.18 hørte jeg buekors nedi veien her, var ikke det litt tidlig - selv på 17. mai?

Nå smeller det fra festningen, og tidligvaktene skulle ha vært her :P

Skrevet

Det er virkelig bare NRK som lager barneprogram hvor de obduserer en hund :P Progtammet Dødsårsak: Ukjent som ligger på nett-tv :P

Skrevet

972031_10151357607227330_2037660708_n.jp

Gratulerer med dagen alle soniser! Håper dere får en fin dag. Her er det skogsbunad, og hundetrening på tapetet.

  • Like 9
Skrevet

Og nå bråker visst Sandra mye på morgenkvisten igjen, for Marvin trenger alenetid i chatten igjen. :P

Skrevet

Og nå bråker visst Sandra mye på morgenkvisten igjen, for Marvin trenger alenetid i chatten igjen. :P

Haha!

Marvin stever med å komme seg inn på Sonen på vanlig vis :P

Nei for en strålende dag! Sol og 15 grader så tidlig på dagen :D

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...