Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Stiller dere ut eller ikke?

Bruker dere hunden til agility/rallylydighet/lydighet på Konkuranser?

Noen som aldri har konkurert i ett eller annet?

Jeg har aldri utstilt eller konkurert i noe måte da jeg synes det er litt skummelt :P

  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Aussien og Sheltien stilles ut når de har pels og trenes i Lp ( har ikke startet enda) Lundehunden stilles og trenes i blodspor..

Utstilling for alle pengene

Skrevet

3 av 4 stilles ut jevnlig

1 av 4 er jakthund, og skal også gå jaktprøver, blod og viltsporprøver når han blir eldre

1 av4 skal prøves som hihund (jakt) på mink og mår.


Jeg har vært innom agility og LP men syns ikke det var spesielt morsomt :P

Skrevet

Jeg har deltatt på utstilling, men ettersom det går år mellom hver gang så vil jeg ikke akkurat si at jeg aktivt driver med utstilling. :aww:

Skrevet

Aldri konkurrert i noe, og aldri stilt ut. Har ingen planer om det heller, prestasjonsangst til de grader. Har flere ganger besvimt bare av å lese foran klassen på skolen, så å stå i en ring mens mange ser på er ikke super-aktuelt. :P Har uansett ikke interessen for det.

Skrevet

Milo har aldri blitt stilt ut eller konkurrert i noe som helst. Mest fordi jeg ikke har så veldig stor interesse for det, men vurderer å prøve et par utstillinger etterhvert. Bare for å ha prøvd det :)

Skrevet

Stiller ut, konkurrerer i LP, trener Ag for morro skyld men har konkurrert noen ganger, så trenes de til redningshunder :)

Skal også konkurrere litt i spor og rundering er planen :)

Skrevet
Aldri konkurrert i noe, og aldri stilt ut. Har ingen planer om det heller, prestasjonsangst til de grader. Har flere ganger besvimt bare av å lese foran klassen på skolen, så å stå i en ring mens mange ser på er ikke super-aktuelt. :P Har uansett ikke interessen for det.
Jeg har også veldig presentasjonsangst og redd for å være i fokus og at folk ser på meg og føler jeg dummer meg ut. Har hatt det også sånn siden barneskolen og jeg rakk heller aldri opp hånda, grua meg innmari til å lese høyt eller ha framføring foran klassen. :P Jeg går heller tur med hunden i skogen enn å konkurrere, hehe. :D
Skrevet

Aussien stilles ut, skal nok starte i bruks, lp og ag :P må bare få trent alt :aww:

Kelpien stilles ut og startes i LP og rally lydighet

Corgien jeg hadde ble stilt ut og gikk blodspor

Skrevet

Harly trener og konkurrerer i agility og litt lydighet.

Lykke skal stilles ut litt i fremtiden (for ung pr d.d) også skal hun få prøve seg på litt lydighet, spor (med forbehold om at føreren duger... :P ) og kanskje agility :)

Skrevet

Stiller ut av og til, prøver å få med oss rasespesialene i nærheten ihvertfall. Og om det er noen andre utstillinger sm klaffer med fri helg og som er i nærheten.

Konkurere gjør vi ikke, og kommer nok ikke til å gjøre det selvom vi trener rally lydighet og litt agility, og snuser på vanlig lydiget.

Guest Gråtass
Skrevet
Jeg stiller ut sporadisk og deltar på blodsporkonkurranser sånn dann og vann :)

Hahahhaha- det var vel tidenes underdrivelse *fnis*

Skrevet

Jatzy stilles på utstilling. Hun er ikke stilt spesielt mye i forhold til mange andre på hennes alder, rett og slett fordi jeg ikke har den muligheten til å reise langt for å stille ut. Vi håper vel på det siste certet, så hu blir champ. Men det er lite sannsynelig at hun får tatt det.

I år skal jeg prøve å fokusere mer på LP, hun har gått LP 2 ganger.

Hu er nå 5 år.

Skrevet

Stiller ut hvis jeg har hund til det, akkurat nå føler jeg vel ikke at jeg har noen hjemme som er verdt å stille så masse. :whistle: Ellers så har det vært litt andre konkurranser, rundering, spor og lydighet.

Skrevet

Foreldrene mines hunder stiller jeg ut iblant. Ellers deltok jeg i LP og freestyle med første hunden. Hund nr to som var jakthund landet aldri helt på alle fire så noen jaktprøve fink vi aldri deltatt på som planlagt, men litt utstilling ble det.

Nå er planen å drive LP samt snuse på agility.

Skrevet

Stilt på noen utstillinger. Håper å stille på flere når Amigo blir jaktprøve premiert. Først da kan vi få cert og for min del er ikke utstilling noen vits når jeg ikke kan få det.

Startet på mange jaktprøver og flere blir det.

Til sommeren blir det apportprøver med hunden til samboeren min.

Skrevet

Stiller ut begge hundene og trener lp og spor. Har konkurrert litt med eldstemann i lp, men det blir mer kelpien frammover.

Guest Jonna
Skrevet

Pensjonisten stilles mye, men har konkurrert aktivt i spor og lydighet, og litt rundering når treningstiden har strekt til.

Yngste stilles kanskje 2-3 ganger i året, konkurrerer aktivt i spor og noe lydighet og rundering. Skifter i år så da blir det ikke spor, men lydighet og rundering som blir satsingsområde.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...