Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Stiller dere ut eller ikke?

Bruker dere hunden til agility/rallylydighet/lydighet på Konkuranser?

Noen som aldri har konkurert i ett eller annet?

Jeg har aldri utstilt eller konkurert i noe måte da jeg synes det er litt skummelt :P

  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Aussien og Sheltien stilles ut når de har pels og trenes i Lp ( har ikke startet enda) Lundehunden stilles og trenes i blodspor..

Utstilling for alle pengene

Skrevet

3 av 4 stilles ut jevnlig

1 av 4 er jakthund, og skal også gå jaktprøver, blod og viltsporprøver når han blir eldre

1 av4 skal prøves som hihund (jakt) på mink og mår.


Jeg har vært innom agility og LP men syns ikke det var spesielt morsomt :P

Skrevet

Jeg har deltatt på utstilling, men ettersom det går år mellom hver gang så vil jeg ikke akkurat si at jeg aktivt driver med utstilling. :aww:

Skrevet

Aldri konkurrert i noe, og aldri stilt ut. Har ingen planer om det heller, prestasjonsangst til de grader. Har flere ganger besvimt bare av å lese foran klassen på skolen, så å stå i en ring mens mange ser på er ikke super-aktuelt. :P Har uansett ikke interessen for det.

Skrevet

Milo har aldri blitt stilt ut eller konkurrert i noe som helst. Mest fordi jeg ikke har så veldig stor interesse for det, men vurderer å prøve et par utstillinger etterhvert. Bare for å ha prøvd det :)

Skrevet

Stiller ut, konkurrerer i LP, trener Ag for morro skyld men har konkurrert noen ganger, så trenes de til redningshunder :)

Skal også konkurrere litt i spor og rundering er planen :)

Skrevet
Aldri konkurrert i noe, og aldri stilt ut. Har ingen planer om det heller, prestasjonsangst til de grader. Har flere ganger besvimt bare av å lese foran klassen på skolen, så å stå i en ring mens mange ser på er ikke super-aktuelt. :P Har uansett ikke interessen for det.
Jeg har også veldig presentasjonsangst og redd for å være i fokus og at folk ser på meg og føler jeg dummer meg ut. Har hatt det også sånn siden barneskolen og jeg rakk heller aldri opp hånda, grua meg innmari til å lese høyt eller ha framføring foran klassen. :P Jeg går heller tur med hunden i skogen enn å konkurrere, hehe. :D
Skrevet

Aussien stilles ut, skal nok starte i bruks, lp og ag :P må bare få trent alt :aww:

Kelpien stilles ut og startes i LP og rally lydighet

Corgien jeg hadde ble stilt ut og gikk blodspor

Skrevet

Harly trener og konkurrerer i agility og litt lydighet.

Lykke skal stilles ut litt i fremtiden (for ung pr d.d) også skal hun få prøve seg på litt lydighet, spor (med forbehold om at føreren duger... :P ) og kanskje agility :)

Skrevet

Stiller ut av og til, prøver å få med oss rasespesialene i nærheten ihvertfall. Og om det er noen andre utstillinger sm klaffer med fri helg og som er i nærheten.

Konkurere gjør vi ikke, og kommer nok ikke til å gjøre det selvom vi trener rally lydighet og litt agility, og snuser på vanlig lydiget.

Guest Gråtass
Skrevet
Jeg stiller ut sporadisk og deltar på blodsporkonkurranser sånn dann og vann :)

Hahahhaha- det var vel tidenes underdrivelse *fnis*

Skrevet

Jatzy stilles på utstilling. Hun er ikke stilt spesielt mye i forhold til mange andre på hennes alder, rett og slett fordi jeg ikke har den muligheten til å reise langt for å stille ut. Vi håper vel på det siste certet, så hu blir champ. Men det er lite sannsynelig at hun får tatt det.

I år skal jeg prøve å fokusere mer på LP, hun har gått LP 2 ganger.

Hu er nå 5 år.

Skrevet

Stiller ut hvis jeg har hund til det, akkurat nå føler jeg vel ikke at jeg har noen hjemme som er verdt å stille så masse. :whistle: Ellers så har det vært litt andre konkurranser, rundering, spor og lydighet.

Skrevet

Foreldrene mines hunder stiller jeg ut iblant. Ellers deltok jeg i LP og freestyle med første hunden. Hund nr to som var jakthund landet aldri helt på alle fire så noen jaktprøve fink vi aldri deltatt på som planlagt, men litt utstilling ble det.

Nå er planen å drive LP samt snuse på agility.

Skrevet

Stilt på noen utstillinger. Håper å stille på flere når Amigo blir jaktprøve premiert. Først da kan vi få cert og for min del er ikke utstilling noen vits når jeg ikke kan få det.

Startet på mange jaktprøver og flere blir det.

Til sommeren blir det apportprøver med hunden til samboeren min.

Skrevet

Stiller ut begge hundene og trener lp og spor. Har konkurrert litt med eldstemann i lp, men det blir mer kelpien frammover.

Guest Jonna
Skrevet

Pensjonisten stilles mye, men har konkurrert aktivt i spor og lydighet, og litt rundering når treningstiden har strekt til.

Yngste stilles kanskje 2-3 ganger i året, konkurrerer aktivt i spor og noe lydighet og rundering. Skifter i år så da blir det ikke spor, men lydighet og rundering som blir satsingsområde.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...