Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har et råloft hvor jeg oppbevarer kofferter osv. Her har jeg lagt merke til at det er en del bittesmå (1-4 mm i diameter) svarte, blanke kuler. Jeg ville trodd de var insektegg, hadde det ikke vært for at de ikke klekkes. :P Det virker i alle fall ikke som om de gjør det. (De har vært der helt siden jeg flyttet inn, det ser ikke ut som om det har blitt verken stort flere eller stort færre, og jeg har ikke lagt merke til et eneste insekt der oppe.) Noen idé om hva det kan være?

Skrevet
Jeg har et råloft hvor jeg oppbevarer kofferter osv. Her har jeg lagt merke til at det er en del bittesmå (1-4 mm i diameter) svarte, blanke kuler. Jeg ville trodd de var insektegg, hadde det ikke vært for at de ikke klekkes. :P Det virker i alle fall ikke som om de gjør det. (De har vært der helt siden jeg flyttet inn, det ser ikke ut som om det har blitt verken stort flere eller stort færre, og jeg har ikke lagt merke til et eneste insekt der oppe.) Noen idé om hva det kan være?

Å gud, jeg hadde dødd om jeg hadde trodd at jeg hadde insektegg på loftet. :blink:

Skrevet

Hvor gammelt er huset? Da vi reiv her, bar vi ut x antall sekker med steinull fra 50-tallet, som det drysset små sorte glassperler av. Er ikke lenge siden de slutta å dukke opp, nesten ett år etter at all steinull var fjernet :P

Skrevet
Hvor gammelt er huset? Da vi reiv her, bar vi ut x antall sekker med steinull fra 50-tallet, som det drysset små sorte glassperler av. Er ikke lenge siden de slutta å dukke opp, nesten ett år etter at all steinull var fjernet :P

Hysj! Vampyregg er mye kulere!

  • Like 2
Skrevet

Det er ikke muselort. Ikke vampyregg heller, tror jeg. Eller susuwatari, hva nå enn det er. :P Jeg overdrev forresten veldig da jeg sa 4 mm, for dette er små saker, altså. Også glemte jeg å prøve å skvise dem da jeg var oppe på loftet nå, så får heller ta en tur til senere.

Huset er fra 1993 hvis jeg ikke husker helt feil. Rundt da i alle fall. Foreløpig heller jeg kanskje litt mot glasskuler fra steinull-teorien. Det ligger i alle fall noen isolasjonselementer (steinull eller glava eller noe slikt, veit itj) åpent der oppe. Og det ligger mange slike svarte kuler oppå denne isolasjonen - flere der enn en del andre steder. Spørsmålet er bare hvordan de kan ha havnet utover når isolasjonen har ligget stille?

Slik ser de altså ut. Det er som knøttsmå, svarte perler rett og slett:

Og her ved siden av et kort (vanlig bankkortstørrelse), for å vise hvor små de er:

Skrevet

Jeg tenker perlitt. Uten at jeg har sett perlitt i RL, bare hørt om det pga jobben. Petlitt brukes ofte i tillegg til steinull ( rockwool) eller glassull (glava) for sånn ekstra fuktsikkerhet minnes jeg .

Ellers er det vampyregg...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...