Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det finnes så alt for mange hunderaser der ute, hvilke to raser ville du ha mikset for å komme fram til drømmehunden? Her tenker jeg først og fremst utseendemessig, men ta gjerne med andre faktorer i tillegg.

Ved å google to rasenavn med "mix" bak finner man utrolig mye rart, og jeg har spesielt forelsket meg i denne blandingen:

6519590893_f79a2614de.jpg

Ser du hva det er? En mops/shiba-blanding! :drool:

  • Svar 120
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

En pussie Blanding av puddel og aussie, altså. Nei, jeg har ikke lyst på det, men det er et mye bedre blandingsnavn enn alle doodleblandingene har

Sjøl om blandinger selvsagt er mye friskere enn rasehunder, så kjenner jeg at jeg er litt skeptisk, altså. Men det mest nærliggende er jo kooiker+shiba, for da slipper jeg jo å reise noe sted, kan bar

En skikkelig rufsetufs! Som denne:

Posted Images

Skrevet

Hmmm. Tror ikke det er noen blandinger jeg kunne tenkt meg. Det hadde i så fall blitt et individ jeg falt for sånn ut av det blå. :)

Skrevet

Kun rent utseendemessig: Mops og Beagle! Puggle heter det visst :rolleyes: De ser ut som bittesmå mastiffer, synes de er fryktelig søte!

Loki_puggle_this.jpeg

Skrevet

Vel, jeg passet en Samojed/Border Collie en liten periode. For en drømmehund altså, skulle gjerne hatt en prikk lik en.

Divfragammelmobil146_zpsfeba4216.jpg

Her med Maja

Divfragammelmobil142_zpsf7b721a1.jpg

Ellers sier jeg det samme som Soppen, en sikkelig Rufsehund som de man ser på tv! :)

Skrevet

Jeg syns noen ganger kan være vanskelig nok å velge blandt mange fine raser egentlig, så jeg savner ikke en mix utifra andre utseendemessige kriterier i grunnen.

Håper jeg klarer å velge riktig blandt mine 5 favoritter neste gang, skulle helst hatt alle, men dét blir vel litt drøyt:-D

Skrevet

Jeg ville hatt en som så ut som Turbo til turbogutten her inne. Perfekt! Blanding av boxer og rottis. Ellers må jeg si jeg foretrekker ren rase, synes ofte blandinger har rare proporsjoner, lite hode f.eks. Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

  • Like 1
Skrevet
Kun rent utseendemessig: Mops og Beagle! Puggle heter det visst :rolleyes: De ser ut som bittesmå mastiffer, synes de er fryktelig søte!

Loki_puggle_this.jpeg

Huff. Den så ut som en lite vellykket boxervalp :blink:

  • Like 2
Skrevet
Kun rent utseendemessig: Mops og Beagle! Puggle heter det visst :rolleyes: De ser ut som bittesmå mastiffer, synes de er fryktelig søte!

Loki_puggle_this.jpeg

Haha, puggles er så utrolig søte! :lol:

Skrevet

Denne her, hunden til en veninne av meg :D Vi aner ikke hva den er blanding av da den levde på gata i Polen til den ble seks mnd men herrefred for en herlig hund! :)

65582_501484126555017_1105150613_n.jpg

  • Like 4
Skrevet

Jeg synes basenji/thai ridgeback kan bli vanvittig vakre. Synes generelt basenji-mixer er vakre :P Men kunne ikke tenkt meg en, da er det liksom bedre å bare ha basenji :lol:

Skrevet

Alaska husky evt. en annen polahundmiks er nok det eneste jeg kunne tenkt meg :)

Malamute x husky, grønnlandshund x malamute, husky grønlandshund osv. Møtt mange gode hunder av de blndingene.

  • Like 1
Skrevet

Vorsteh x Labrador - da ikke pga utseende men egenskaper :P

(Men så kan man jo få en vorsteh psyke i en labradorkropp, i stedet for drømmeblandinga vorstehkropp med labrador-innside - så neitakk allikevel :lol: )

Skrevet
Alaska husky evt. en annen polahundmiks er nok det eneste jeg kunne tenkt meg :)

Malamute x husky, grønnlandshund x malamute, husky grønlandshund osv. Møtt mange gode hunder av de blndingene.

Du kunne ikke tenkt deg en Sibirboxer da?

Finnes tilgjengelig på Finn.no nemlig. :lol:

  • Like 1
Skrevet

En Huskita selvfølgelig. Energien til en husky og styrken til en amerikansk akita.. hva kan vel gå galt? www.huskita.com man ser at de er seriøse på alle fine fargene på skrifta.

Ellers kunne jeg tenke meg å flytte til utlandet hvor det er lov med ulvehunder slik at jeg kan få meg en uregjerelig villbass med høy prosent ulv som kan bo i hagen min og spise forbipasserende. Men de er jo pene å se på.

  • Like 6
Skrevet

Viss jeg skulle hatt blanding ville jeg hatt thai ridgeback/asenji blanding. Liker de utseendemessig, men tror ikke jeg ville hatt en slik sånn egentlig. Bassert på egenskaper så hadde jeg nok valgt en greyster :) Men det kommer nok ikke til og skje.

Skrevet

Kunne faktisk ha tenkt meg en cockapoo - blanding av cocker spaniel og puddel tror jeg det er?

Aldri møtt en men av bildene jeg har sett synes jeg blandingene ser skikkelig fine ut :)

barley_cocker_spaniel_poodle_cockapoo_07

Skrevet
Jeg synes basenji/thai ridgeback kan bli vanvittig vakre. Synes generelt basenji-mixer er vakre :P Men kunne ikke tenkt meg en, da er det liksom bedre å bare ha basenji :lol:

Der sa du noe, det må være den eneste hvertfall! haha.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...