Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det finnes så alt for mange hunderaser der ute, hvilke to raser ville du ha mikset for å komme fram til drømmehunden? Her tenker jeg først og fremst utseendemessig, men ta gjerne med andre faktorer i tillegg.

Ved å google to rasenavn med "mix" bak finner man utrolig mye rart, og jeg har spesielt forelsket meg i denne blandingen:

6519590893_f79a2614de.jpg

Ser du hva det er? En mops/shiba-blanding! :drool:

  • Svar 120
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

En pussie Blanding av puddel og aussie, altså. Nei, jeg har ikke lyst på det, men det er et mye bedre blandingsnavn enn alle doodleblandingene har

Sjøl om blandinger selvsagt er mye friskere enn rasehunder, så kjenner jeg at jeg er litt skeptisk, altså. Men det mest nærliggende er jo kooiker+shiba, for da slipper jeg jo å reise noe sted, kan bar

En skikkelig rufsetufs! Som denne:

Posted Images

Skrevet

Hmmm. Tror ikke det er noen blandinger jeg kunne tenkt meg. Det hadde i så fall blitt et individ jeg falt for sånn ut av det blå. :)

Skrevet

Kun rent utseendemessig: Mops og Beagle! Puggle heter det visst :rolleyes: De ser ut som bittesmå mastiffer, synes de er fryktelig søte!

Loki_puggle_this.jpeg

Skrevet

Vel, jeg passet en Samojed/Border Collie en liten periode. For en drømmehund altså, skulle gjerne hatt en prikk lik en.

Divfragammelmobil146_zpsfeba4216.jpg

Her med Maja

Divfragammelmobil142_zpsf7b721a1.jpg

Ellers sier jeg det samme som Soppen, en sikkelig Rufsehund som de man ser på tv! :)

Skrevet

Jeg syns noen ganger kan være vanskelig nok å velge blandt mange fine raser egentlig, så jeg savner ikke en mix utifra andre utseendemessige kriterier i grunnen.

Håper jeg klarer å velge riktig blandt mine 5 favoritter neste gang, skulle helst hatt alle, men dét blir vel litt drøyt:-D

Skrevet

Jeg ville hatt en som så ut som Turbo til turbogutten her inne. Perfekt! Blanding av boxer og rottis. Ellers må jeg si jeg foretrekker ren rase, synes ofte blandinger har rare proporsjoner, lite hode f.eks. Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

  • Like 1
Skrevet
Kun rent utseendemessig: Mops og Beagle! Puggle heter det visst :rolleyes: De ser ut som bittesmå mastiffer, synes de er fryktelig søte!

Loki_puggle_this.jpeg

Huff. Den så ut som en lite vellykket boxervalp :blink:

  • Like 2
Skrevet
Kun rent utseendemessig: Mops og Beagle! Puggle heter det visst :rolleyes: De ser ut som bittesmå mastiffer, synes de er fryktelig søte!

Loki_puggle_this.jpeg

Haha, puggles er så utrolig søte! :lol:

Skrevet

Denne her, hunden til en veninne av meg :D Vi aner ikke hva den er blanding av da den levde på gata i Polen til den ble seks mnd men herrefred for en herlig hund! :)

65582_501484126555017_1105150613_n.jpg

  • Like 4
Skrevet

Jeg synes basenji/thai ridgeback kan bli vanvittig vakre. Synes generelt basenji-mixer er vakre :P Men kunne ikke tenkt meg en, da er det liksom bedre å bare ha basenji :lol:

Skrevet

Alaska husky evt. en annen polahundmiks er nok det eneste jeg kunne tenkt meg :)

Malamute x husky, grønnlandshund x malamute, husky grønlandshund osv. Møtt mange gode hunder av de blndingene.

  • Like 1
Skrevet

Vorsteh x Labrador - da ikke pga utseende men egenskaper :P

(Men så kan man jo få en vorsteh psyke i en labradorkropp, i stedet for drømmeblandinga vorstehkropp med labrador-innside - så neitakk allikevel :lol: )

Skrevet
Alaska husky evt. en annen polahundmiks er nok det eneste jeg kunne tenkt meg :)

Malamute x husky, grønnlandshund x malamute, husky grønlandshund osv. Møtt mange gode hunder av de blndingene.

Du kunne ikke tenkt deg en Sibirboxer da?

Finnes tilgjengelig på Finn.no nemlig. :lol:

  • Like 1
Skrevet

En Huskita selvfølgelig. Energien til en husky og styrken til en amerikansk akita.. hva kan vel gå galt? www.huskita.com man ser at de er seriøse på alle fine fargene på skrifta.

Ellers kunne jeg tenke meg å flytte til utlandet hvor det er lov med ulvehunder slik at jeg kan få meg en uregjerelig villbass med høy prosent ulv som kan bo i hagen min og spise forbipasserende. Men de er jo pene å se på.

  • Like 6
Skrevet

Viss jeg skulle hatt blanding ville jeg hatt thai ridgeback/asenji blanding. Liker de utseendemessig, men tror ikke jeg ville hatt en slik sånn egentlig. Bassert på egenskaper så hadde jeg nok valgt en greyster :) Men det kommer nok ikke til og skje.

Skrevet

Kunne faktisk ha tenkt meg en cockapoo - blanding av cocker spaniel og puddel tror jeg det er?

Aldri møtt en men av bildene jeg har sett synes jeg blandingene ser skikkelig fine ut :)

barley_cocker_spaniel_poodle_cockapoo_07

Skrevet
Jeg synes basenji/thai ridgeback kan bli vanvittig vakre. Synes generelt basenji-mixer er vakre :P Men kunne ikke tenkt meg en, da er det liksom bedre å bare ha basenji :lol:

Der sa du noe, det må være den eneste hvertfall! haha.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...