Gå til innhold
Hundesonen.no

Drøyt intimt - men altså........


Recommended Posts

Skrevet
Jeg er så gammel at jeg tror jeg får rulle opp fjonene natta før, jeg.

:lol: Ååh, ida, du gjorde kvelden min nå altså. Hårruller. Hårruller! :D

  • Svar 242
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Historie fra virkeligheten: Jeg hadde time hos gynekologen litt ut i uka for å få tatt den årlige celleprøven.. Tidlig en morgen ringte de fra legens kontor for å fortelle at de hadde fått en avbest

Å godt man har mange liv, for jeg har dødd av latter noen ganger her.. Men jeg husker min ungdomstid, og en venninne var første mann ut i GU-enes vidunderlige verden. Hun fikk jo masse oppbacking

Herre gud for historier Har et par til: Min søster, som er av den litt sære typen, i likhet med sin mann, hadde hatt en litt heftig kveld i alkoholrus. Resultatet var at hun ble barbert, med et lit

Posted Images

Skrevet

Å godt man har mange liv, for jeg har dødd av latter noen ganger her..

Men jeg husker min ungdomstid, og en venninne var første mann ut i GU-enes vidunderlige verden. Hun fikk jo masse oppbacking og hjelp og spekulasjoner av mer eller mindre fantasifulle type av oss andre (jeg har for meg at dagens ungdom er mye mer oppegående i selve teorien rundt dette med GU enn vi var.. det eneste vi visste var at doktoren glodde en i hufsa og antagelig skulle noe mer enn å glo, men hva det skulle eventuelt være for noe, ante vi ikke - derav alle spekulasjoner!). Og akkurat hygiene-faktoren ble jo diskutert i det uendelige. På den tiden fantes det intim-spray - parfyme for hufser (vet, ikke, finnes sånt lenger?) og avgjørelsen falt på at hun skulle vaske seg godt og så være litt raus med intim-sprayen.

Vi var 5 stk som fulgte henne til timen. Og stakkaren ble sendt inn blek og skjelvende. Nå vet jeg ikke om det hadde med å gjøre at legen var tidligere hvalfanger (! Man omskolerte seg tydeligvis også på 70-tallet..) men han var nå frisk i språket. I alle tilfelle, hun lå nå der i stolen og doktoren begynte å undersøke men så hadde han plutselig stoppet og begynt å snuse i lufta og spurte litt bøst "Hva er den lukta?" Hvorpå stakkars flaue venninne visket at hun hadde brukt litt intim spray, hvorpå doktoren sa "Her skal det ikke lukte blomster, her skal det lukte mus!" En lærdom hele venninne-gjengen tok til seg, aldri fikk noen intim-spray krysse våre lepper nei! :lol:

  • Like 37
Skrevet

Herre gud for historier :lol:

Har et par til:

Min søster, som er av den litt sære typen, i likhet med sin mann, hadde hatt en litt heftig kveld i alkoholrus. Resultatet var at hun ble barbert, med et litt varierende resultat. Det hun ikke hadde tenkt på, var at hun skulle ha en skjekk på underekstremitetene et par dager senere. Hun syns dette var såpass flaut da hun lå der med et bein i hvert sitt verdenshjørne, så for å avvepne situasjonen, sa hun: Ser du ikke at jeg har klipt meg eller?

Jeg skulle i min tidlig ungdom på undersøkelse på sykehuset, p.g.a vedvarende blødninger. En ung og kjekk (syns jeg da hvertfall) lege skal undersøke meg. Jeg ligger der helt blottet, han trekker på seg et par plasthansker og stikker en finger inn i rompa på meg, hvorpå jeg klapper sammen beina og utbryter: feil høl! Jeg viste jo ikke at man gjorde dette for å "dytte" livmora fremover :lol:

  • Like 26
Skrevet
Jeg skulle i min tidlig ungdom på undersøkelse på sykehuset, p.g.a vedvarende blødninger. En ung og kjekk (syns jeg da hvertfall) lege skal undersøke meg. Jeg ligger der helt blottet, han trekker på seg et par plasthansker og stikker en finger inn i rompa på meg, hvorpå jeg klapper sammen beina og utbryter: feil høl! Jeg viste jo ikke at man gjorde dette for å "dytte" livmora fremover :lol:

Gjør man det? Kanskje du ble lurt :fear::lol:

  • Like 4
Skrevet
Gjør man det? Kanskje du ble lurt :fear::lol:

Nei altså, jeg vet ikke jeg. Jeg følte meg hvertfall urettferdig behandla der og da :lol:

:lol: nesten som jeg trur jeg går glipp av noe. :lol:

Syns du bør bidra med noe - ikke bare lese og "snike" :P
Guest Belgerpia
Skrevet
Jeg har også fått innkalling. Ja, ikke den første, da. Bevares. Jeg er så gammel at jeg tror jeg får rulle opp fjonene natta før, jeg. Alt dette snakket om frisering gjør meg litt engstelig aging-woman.gif

Jeg dævver......

....og blomster og mus......

Jeg er bare såååå glad jeg sate topicen - dette er jo svært underholdende.

Skrevet

Må innrømme at eg etter og ha lest denne tråden noen ganger, rødmet noen ganger og sannsynligvis ledd enda flere ganger. Er glad eg kan konstatere at eg er Mann, og slipper og ta hensyn til problemstillingen.

  • Like 7
Guest Belgerpia
Skrevet
Må innrømme at eg etter og ha lest denne tråden noen ganger, rødmet noen ganger og sannsynligvis ledd enda flere ganger. Er glad eg kan konstatere at eg er Mann, og slipper og ta hensyn til problemstillingen.

Gjør du det?

Menn burde jo også sjekkes sant - og igjen - det er kotyme for menn eller ikke, spørsmålet er "pornopung eller ei"

Skrevet
Må innrømme at eg etter og ha lest denne tråden noen ganger, rødmet noen ganger og sannsynligvis ledd enda flere ganger. Er glad eg kan konstatere at eg er Mann, og slipper og ta hensyn til problemstillingen.

Menn bør også sjekke understellet jevnlig ;) Hvordan ville du møtt opp på en slik sjekk mon tro? Lag tråd :D

  • Like 5
Skrevet

Åh, herlige Sonen! :lol: Perfekt underholdning når jeg sitter alene på jobb i vinterferien uten noe å gjøre!

Personlig foretrekker jeg å fjerne det jeg pleier å fjerne av hår og selvsagt være nydusjet. Det er ukomfortabelt uansett så da er det jo bare å gjøre det beste ut av det. ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Nye innlegg

    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
    • Tusen takk for utfyllende svar! Det er absolutt slitsomt ja.. Burde selvsagt lagt til at han er røntget og resultatene viste plettfri både AD og HD. Vi fikk i tillegg tatt et pr ekstra bilder av ryggen hans da han har hatt noe smerter i ryggen ila året, men heller ingen avvikende resultat der. Skal sies at veterinærene som har sett på han når har har hatt vondt i ryggen (ved to anledninger) kan ikke finne noe ved kontroll og de mener det kan være muskulært. Så absolutt ikke umulig at en fysioterapeut hadde vært hensiktsmessig mtp akkurat det.  Men for å gi litt mer utfyllende kontekst så skjer ikke disse utbruddene i forbindelse med noe som skulle utløse noe smerter og dermed utløse utbrudd. Som regel så kommer det i etterkant av at han har rullet i snø/gress feks, eller at vi har måttet begrense han mye, mye kort bånd. Eller hvis vi «maser» på han eller krever noe av han, gå pent og ikke dra feks. Så det lille vi ser av et mønster er at det henger sammen med stress eller frustrasjon, og overtenning. Å vi har lite tro på at han gjør det fordi det er en form for lek for han, fordi det aldri ender positivt for verken han eller oss. Han vinner aldri disse kranglene, men det gjør ikke vi heller..🥲 For å svare litt på punktene du spør om (setter stor pris på at det spørres, da vi ofte opplever at folk antar at vi er problemet og gjør alt feil, uten å spørre) 1. røntgen er tatt, og kontakte fysioterapeut er ikke en dum ide.  2.riktig og nok aktivitet synes jeg også vi har godt dekket. Han får 3 turer om dagen, en kort på morgenen og en på kvelden (ca 30 min) i tillegg til en lengre tur på 45-75 min etter arbeidstid. Vi bor for tiden i leilighet i Oslo så å lufteturene skjer i bånd. I tillegg er vi ofte i skogen og på privat hundejorde der han få løpe løst. 3. munnkurv og grime har vi også kjøpt ja, å på kurset vi gikk rett før jul fikk vi hjelp til innlæring av disse. Munnkurven har vi skjønt at er litt for liten så den har blitt tilsidesatt. Og grime øver vi fortsatt på, men den blir også et stressmoment for han og han klikker ofte både av å ha den på og få den av. Så vi har ikke kommet så langt at vi kan gå tur med den enda, da det ender mer manisk graving for å få den av, til tross for at vi prver å flytte fokuset hans fremover. Men vi håper å få den bedre til etterhvert. 4. Har vært i kontakt med oppdretter ang dette å til tross for å ha drevet oppdrett i 25år så har heller ikke hun hørt om denne oppførselen. Foreldre er helt fine. De søsknene vi vet om er ikke utenfor «normalen» av unghund oppførsel. 5. Mulig vårt neste steg igjen blir å kontakte en adferdskonsulent ja, som er spesialisert innenfor mer adferd enn trening. For som sagt så har vi forsøkt å trene dette bort på forskjellige måter uten å nå frem. Trenger nok noen som kan evaluere hele han og mønstrene hans, å det er det vi har trodd vi har fått tidligere. Men som regel er det en og en time, å om han ikke klikker ila den timen så får man heller ikke sett problemet. Å da er vi ofte like langt, å ender med å bli fortalt treningsmetoder vi kan prøve men som overhodet ikke fungerer når han tipper, å dermed blir et større stressmoment for han.    Vi holder til i Oslo nå men flytter til Nes i mai. Instruktørene vi har hatt på besøk er en vi fikk anbefalt fra oppdretter, fra Hamar. En dame fra hundeskolen som holdt valpekurset, Norges hundeskole. Og en vi fikk anbefalt, frøken dognanny.  Vi var ikke missfornøyde med noen av disse men har forstått at de kanskje ikke har den rette kunnskapen for vårt problem..
    • Dette høres slitsomt ut for dere! som du sier, dette er ikke normalt, ikke for noen raser, jeg håper dere kan få hjelp. Bra du nevner at dere har vært til veterinær. Er han røntget? Jeg ville også fått besøk av en hundefysio som kan sjekke muskulaturen, de har ofte bedre kompetanse på muskulære problemer. Kan jeg spørre hvilke instruktører dere har hatt inne og hvilken kompetanse de har? Hvor i landet bor dere? Det er stort spenn i kompetanse og metoder. Jeg stoler på de fleste jeg kjenner til som er listet på https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund, men der er det også variasjon i kompetanse. Et annet spørsmål er om dere har hatt inn instruktører som hovedsaklig driver med hundetrening, eller om dere har hatt inn hundetrenere med fokus og kompetanse på adferd. For noen er det stor overlapp, mens andre er det skille. Er det standard eller jaktgolden? Har du snakket med oppdretter? Hvordan er mentalitet på foreldre og søsken? Erfaringsmessig er det uansett dumt å vente på at en hund skal "vokse av seg" noe som helst av problemer. En del adferd må man riktignok bare forebygge og "holde ut", men jo mer en hund får "øvd" seg på adferd, jo bedre sitter den. Ting jeg ville sjekket ut/prøvd. 1. Fysioterapeut. Rønting av hofter og albuer hvis dette ikke er gjort enda. 2. Nok og "riktig" aktivisering. Utelukke ballkasting og annen jaktlek som kan forhøyd stress. Mentale oppgaver som søk, trening av triks og lydighet i korte økter hver dag, og nok fysisk aktivitet. Minst 1-2 timer tur med snusing og varierende tempo daglig. 3. Lære inn å ha på munnkurv med positive metoder og bruke den på tur. Eventuelt også grime. 4. Snakk med oppdretter, om de kan være til hjelp og kan si noe mer om foreldre og søsken. 5. Finne riktig hundetrener. Det kan dessverre være en krevende oppgave. Men jeg har enda en del kontaktnettverk hvis du oppgir hvor i landet du bor.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...