Gå til innhold
Hundesonen.no

Drøyt intimt - men altså........


Recommended Posts

Guest Belgerpia
Skrevet

Hva er kotyme i forhold til hmm..... "frisering" når man skal til GU?

Nyfrisert

Todagers

.....eller bush gone wild?

  • Svar 242
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Historie fra virkeligheten: Jeg hadde time hos gynekologen litt ut i uka for å få tatt den årlige celleprøven.. Tidlig en morgen ringte de fra legens kontor for å fortelle at de hadde fått en avbest

Å godt man har mange liv, for jeg har dødd av latter noen ganger her.. Men jeg husker min ungdomstid, og en venninne var første mann ut i GU-enes vidunderlige verden. Hun fikk jo masse oppbacking

Herre gud for historier Har et par til: Min søster, som er av den litt sære typen, i likhet med sin mann, hadde hatt en litt heftig kveld i alkoholrus. Resultatet var at hun ble barbert, med et lit

Posted Images

Guest Belgerpia
Skrevet
Nydusjet, og ikke kom i string eller tanga. Da får du kjeft :lol:

Men akkurat det tar jeg som en selvfølge at man er ren, men hva med trimminga? (av bikinilinje osv.)

Skrevet
Nyfrisert og selvdølgelig nydusja. Hvorfor får man kjeft for å bruke string eller tanga? :lol:

For dette frakter bakterier fra rumpen din og fram til vagina, noe som kan føre til oftere soppinfeksjon, bakteriekultur du ikke skal ha der osv osv

Men akkurat det tar jeg som en selvfølge at man er ren, men hva med trimminga? (av bikinilinje osv.)

Har egentlg aldri brydd meg med egentlig. Det er jo heller ikke slik at alle trimmer/barberer seg heller, det er jo ganske inviduelt egentlig. Det er jo heller ikke der det er mest hår man sjekker ved GU, så hårene er jo ikke i veien på noen måte.

Man får ett ganske klinisk blikk når man har jobbet nok med kropp, og tenker egentlig ikke så mye over slikt ;)

Skrevet
I tillegg til det JH sier, skal man ikke ha mensen (selv ikke bittesmå blødninger) om man skal ta celleprøver.

Hva skjer om man tar celleprøver med blødninger? Det gjorde jeg nemlig sist, og det var ikke små blødninger heller.

Guest Ulla-Britt
Skrevet

Så lenge du selvfølgelig er ren, så tror jeg neppe personen mellom beina dine tenker over frisyren i akkurat denne settingen. De har sett det meste, arme sjeler. Det handler vel mest om hva du er komfortabel med selv? Jeg forbereder meg som om jeg skulle dratt på en date, jeg. Med alt det hensynet det innebærer (forventningene er litt annerledes, dog) :teehe:Jeg synes GU er kleint nok som det er, så jeg stiller opp sånn jeg føler meg mest komfortabel selv.

Skrevet

Med tanke på hvilken spredning i alder og forskjellige mennesketyper som har vært innom der tror jeg de som leger og tannleger har sett det meste ;) Kan dog se for meg at bush gone wild med behov for hekksaks verken er delikat eller hygienisk.

  • Like 1
Guest Belgerpia
Skrevet

*ler*

Men altså - dette er jo ett godt snitt av folket, så da er det greit å spørre her ......

Jeg antar også at de har sett det meste før, men jeg tenker at jeg trenger ikke å være en værsting allikevel *ler*

Skrevet
Hva skjer om man tar celleprøver med blødninger? Det gjorde jeg nemlig sist, og det var ikke små blødninger heller.

Man kan få falsk positiv. Livmorhalsens celler er allerede endret pga mensen, og om det ikke er mensblod i prøven slik at labben VET du har mensen, kan de gi deg feil diagnose.

Skrevet

Jeg tenkte mye på det før, men nå har jeg vært på ganske mange (er med i HPV-vaksineprogrammet, så jeg tar celleprøve hver fjerde måned jeg!), så jeg tenker ikke noe videre over det før jeg faktisk sitter der. Og så sier jeg alltid ifra om at jeg synes dette er dødsubehagelig :lol: Forrige gang fikk jeg høre at jeg var den aller første som noen gang hadde sagt fra om det! Men han var kjempeflink, da, rolig, pratet med meg hele tiden, og advarte når det kom noe som kunne være ubehagelig. Selv om jeg holdt på å svime av da jeg skulle reise meg etterpå. :frantics:

Er det bare meg som synes det gjør vondt? Særlig den celleprøven altså, fy ****!

Skrevet
Man kan få falsk positiv. Livmorhalsens celler er allerede endret pga mensen, og om det ikke er mensblod i prøven slik at labben VET du har mensen, kan de gi deg feil diagnose.

Det visste de jo da, så kanskje derfor det gikk fint. Men godt å vite til en annen gang :)

Skrevet
Det visste de jo da, så kanskje derfor det gikk fint. Men godt å vite til en annen gang :)

Æ'kke alle legekontorer som har lab til å teste celleprøver, vøtt

Og ikke allle leger som skriver mens på prøven heller...

;)

Skrevet

Jeg driter litt i hva annet ekkelt leger har sett før, kjenner jeg, spørsmålet er jo hva man føler seg minst wierd med, på en måte. Jeg foretrekker å være nyfrisert (nyvaska er man vel alltid når man skal til legen?), fordi at overgrodd bush og 2dagers stubb gjør en klein sak kleinere :P

Guest Belgerpia
Skrevet
:lol: !

Ren holder. Alt annet er opp til deg. De har sett "alt".

Ja - men spørsmålet er om "nyfrisert" gir dem en bedre arbeidsdag?

Skrevet

Jeg tenker man må prøve å se normal ut :lol: Altså, ikke så ut som en igjengrodd busk, men ikke nyfrisert heller. Synes det er like kleint om (neida, de gjør sikkert ikke det) han/hun tenker at "oisann, her har noen pynta seg!" :lol:

  • Like 7
Skrevet
Jeg tenker man må prøve å se normal ut :lol: Altså, ikke så ut som en igjengrodd busk, men ikke nyfrisert heller. Synes det er like kleint om (neida, de gjør sikkert ikke det) han/hun tenker at "oisann, her har noen pynta seg!" :lol:

Å,herregud, hahah :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...