Gå til innhold
Hundesonen.no

Drøyt intimt - men altså........


Recommended Posts

Guest Belgerpia
Skrevet

Hva er kotyme i forhold til hmm..... "frisering" når man skal til GU?

Nyfrisert

Todagers

.....eller bush gone wild?

  • Svar 242
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Historie fra virkeligheten: Jeg hadde time hos gynekologen litt ut i uka for å få tatt den årlige celleprøven.. Tidlig en morgen ringte de fra legens kontor for å fortelle at de hadde fått en avbest

Å godt man har mange liv, for jeg har dødd av latter noen ganger her.. Men jeg husker min ungdomstid, og en venninne var første mann ut i GU-enes vidunderlige verden. Hun fikk jo masse oppbacking

Herre gud for historier Har et par til: Min søster, som er av den litt sære typen, i likhet med sin mann, hadde hatt en litt heftig kveld i alkoholrus. Resultatet var at hun ble barbert, med et lit

Posted Images

Guest Belgerpia
Skrevet
Nydusjet, og ikke kom i string eller tanga. Da får du kjeft :lol:

Men akkurat det tar jeg som en selvfølge at man er ren, men hva med trimminga? (av bikinilinje osv.)

Skrevet
Nyfrisert og selvdølgelig nydusja. Hvorfor får man kjeft for å bruke string eller tanga? :lol:

For dette frakter bakterier fra rumpen din og fram til vagina, noe som kan føre til oftere soppinfeksjon, bakteriekultur du ikke skal ha der osv osv

Men akkurat det tar jeg som en selvfølge at man er ren, men hva med trimminga? (av bikinilinje osv.)

Har egentlg aldri brydd meg med egentlig. Det er jo heller ikke slik at alle trimmer/barberer seg heller, det er jo ganske inviduelt egentlig. Det er jo heller ikke der det er mest hår man sjekker ved GU, så hårene er jo ikke i veien på noen måte.

Man får ett ganske klinisk blikk når man har jobbet nok med kropp, og tenker egentlig ikke så mye over slikt ;)

Skrevet
I tillegg til det JH sier, skal man ikke ha mensen (selv ikke bittesmå blødninger) om man skal ta celleprøver.

Hva skjer om man tar celleprøver med blødninger? Det gjorde jeg nemlig sist, og det var ikke små blødninger heller.

Guest Ulla-Britt
Skrevet

Så lenge du selvfølgelig er ren, så tror jeg neppe personen mellom beina dine tenker over frisyren i akkurat denne settingen. De har sett det meste, arme sjeler. Det handler vel mest om hva du er komfortabel med selv? Jeg forbereder meg som om jeg skulle dratt på en date, jeg. Med alt det hensynet det innebærer (forventningene er litt annerledes, dog) :teehe:Jeg synes GU er kleint nok som det er, så jeg stiller opp sånn jeg føler meg mest komfortabel selv.

Skrevet

Med tanke på hvilken spredning i alder og forskjellige mennesketyper som har vært innom der tror jeg de som leger og tannleger har sett det meste ;) Kan dog se for meg at bush gone wild med behov for hekksaks verken er delikat eller hygienisk.

  • Like 1
Guest Belgerpia
Skrevet

*ler*

Men altså - dette er jo ett godt snitt av folket, så da er det greit å spørre her ......

Jeg antar også at de har sett det meste før, men jeg tenker at jeg trenger ikke å være en værsting allikevel *ler*

Skrevet
Hva skjer om man tar celleprøver med blødninger? Det gjorde jeg nemlig sist, og det var ikke små blødninger heller.

Man kan få falsk positiv. Livmorhalsens celler er allerede endret pga mensen, og om det ikke er mensblod i prøven slik at labben VET du har mensen, kan de gi deg feil diagnose.

Skrevet

Jeg tenkte mye på det før, men nå har jeg vært på ganske mange (er med i HPV-vaksineprogrammet, så jeg tar celleprøve hver fjerde måned jeg!), så jeg tenker ikke noe videre over det før jeg faktisk sitter der. Og så sier jeg alltid ifra om at jeg synes dette er dødsubehagelig :lol: Forrige gang fikk jeg høre at jeg var den aller første som noen gang hadde sagt fra om det! Men han var kjempeflink, da, rolig, pratet med meg hele tiden, og advarte når det kom noe som kunne være ubehagelig. Selv om jeg holdt på å svime av da jeg skulle reise meg etterpå. :frantics:

Er det bare meg som synes det gjør vondt? Særlig den celleprøven altså, fy ****!

Skrevet
Man kan få falsk positiv. Livmorhalsens celler er allerede endret pga mensen, og om det ikke er mensblod i prøven slik at labben VET du har mensen, kan de gi deg feil diagnose.

Det visste de jo da, så kanskje derfor det gikk fint. Men godt å vite til en annen gang :)

Skrevet
Det visste de jo da, så kanskje derfor det gikk fint. Men godt å vite til en annen gang :)

Æ'kke alle legekontorer som har lab til å teste celleprøver, vøtt

Og ikke allle leger som skriver mens på prøven heller...

;)

Skrevet

Jeg driter litt i hva annet ekkelt leger har sett før, kjenner jeg, spørsmålet er jo hva man føler seg minst wierd med, på en måte. Jeg foretrekker å være nyfrisert (nyvaska er man vel alltid når man skal til legen?), fordi at overgrodd bush og 2dagers stubb gjør en klein sak kleinere :P

Guest Belgerpia
Skrevet
:lol: !

Ren holder. Alt annet er opp til deg. De har sett "alt".

Ja - men spørsmålet er om "nyfrisert" gir dem en bedre arbeidsdag?

Skrevet

Jeg tenker man må prøve å se normal ut :lol: Altså, ikke så ut som en igjengrodd busk, men ikke nyfrisert heller. Synes det er like kleint om (neida, de gjør sikkert ikke det) han/hun tenker at "oisann, her har noen pynta seg!" :lol:

  • Like 7
Skrevet
Jeg tenker man må prøve å se normal ut :lol: Altså, ikke så ut som en igjengrodd busk, men ikke nyfrisert heller. Synes det er like kleint om (neida, de gjør sikkert ikke det) han/hun tenker at "oisann, her har noen pynta seg!" :lol:

Å,herregud, hahah :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...