Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Marvel er kjekk! Han kommer til å bli en stor og kraftig boerboel!

En gang kanskje, når jeg bor på en helt annen plass. Og om jeg noen sinne klarer å fortrenge sikkelproblemet til boerboelen jeg kjente og var glad i. :lol:

  • Like 1
Skrevet

Takk alle! Marvel hilser i søvne og sier kjekkastakk!

Marvel er kjekk! Han kommer til å bli en stor og kraftig boerboel!

En gang kanskje, når jeg bor på en helt annen plass. Og om jeg noen sinne klarer å fortrenge sikkelproblemet til boerboelen jeg kjente og var glad i. :lol:

Ja, men jeg så noen bilder idag av et par på hans alder, og jeg må jo si som fornøyd mamma at typemessig syns jeg han er ganske fin :whistle:

Se på den her, 70kg og 70cm, 11 mnd!

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/207245_605693459448218_2105755104_n.jpg

Han sikler bare hvis jeg er ond og får han til å sitte mens jeg vifter med ting foran han :D .

Skrevet
Her er masse, nesten helt like bilder av Marvel, bare fordi han er ekstra kjekk idag!

10 mnd om en ukes tid :)

IMG_1278_zpsd392a1ff.jpg

Vakker!! Er han ikke eldre enn 10 mnd? Var helt overbevist om at han var over året jeg.

Edit: æsj, til den hunden du la ut! Marvel er hunk og slår alle de andre boerboelene i hele europa!

  • Like 2
Skrevet

Neida, han er fortsatt en liten kid :) . Lenge igjen enda!

Ja, men da er det vedtatt, sonen har bestemt! Offentlig tittel er det nok også, hunkest i Europa!

  • Like 4
Skrevet

Skikkelig Hunk!!

Han og Oabba er skåret over samme lest ser jeg, de ligner mer på søsken enn Oabba og Valpis :lol:

Og 70 kg på den andre?? Da er det isåfall skjelettet som veier såpass, han har ikke muskler sammenlignet med Marvel :)

  • Like 2
Skrevet

Han er kjekk, altså :heart:

Skjønner ikke hvorfor jeg ikke ender opp med sånn bullehund-hund, jeg er jo en sucker for utseendet dems. Men neida, jeg ender opp med sånne skrantne pelshunder jeg.. It's a hard knock life :aww:

Skrevet

Man kan forresten kjøre gjennom Danmark, men ikke dra på ferie der :) . Vi fant dette:

Det skal bemærkes, at forbuddet mod visse hunderacer ikke omfatter hunde, der alene er i transit her i landet. Transport af hunde, der er omfattet af forbuddet, er således fortsat tilladt, hvis hundene ikke forlader transportmidlet – bortset fra ganske kortvarige ophold uden for transportmidlet, når det er nødvendigt at lufte hunden – og transporten foregår uden unødige ophold her i landet.
Skrevet

Artige bilder! Han har vokst mye! Og spesiellt med ekstra klør på bakbeina. Det har ikke Nitro. Utrolig for en ulik kroppsbygging hunder kan ha. Marvel som er tung og kompakt, Nitro som er lett og slank. Arti å se forskjellene :) Tror egentlig ikke de hadde lekt så godt sammen haha :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...