Gå til innhold
Hundesonen.no

Thargelion sitt første kull, groenendael


Recommended Posts

  • Svar 272
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Har hatt besøk samt at været har vært crappy, meeen har tatt litt nye bilder i dag som jeg håper jeg skal få lagt ut. I mens så vil jeg bare vise dere den nye mannen i mitt liv. Det kom en eneste h

Hei! Ja, nå begynner de å bli store, de er 10,5 mnd gamle. De vil stort sett være ferdigvokst i høyden nå, bortsett fra det som eventuelt kommer fordi de legger seg ut. De har fått seg flotte hjem, m

Er det ingen andre enn meg som er forundret over at en hund kan gå fra å være en groenendael til å bli en flat bare ved å få seg et ligg?

Posted Images

Skrevet

Ja, jeg synes det er kjempefint med den farta og intensiteten uten at det gaules hele veien. Takk for fine kommentarer om hunden, synes det er en bra hund ut i fra hva jeg har sett selv og det eier forteller. :) Veldig kjekt med eiere som filmer ogsaa, kult aa se. :D

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

Så fine de er! Blir spennende å se dere i ringen etter hvert. :)

Og jeg hadde så lett tatt mini om jeg kunne :aww:

  • 1 month later...
Skrevet

Minuet flytta til en sonis, og der tror jeg hun har det veldig, veldig godt. :wub: Hun er også røntget og øyenlyst. Dessverre fant veterinær en bitteliten påleiring i ryggen, men håper for Minuet, nå kalt Tesla, og Christine sin del at med forebygging etc så forblir det sånn så lenge som mulig. Ellers var det prikkfritt, A på hofter, A på albuer og øyenlyst uten anmerkninger.

Mine to skal røntges neste uke, så håper vi resten følger på. I USA får de ikke offisielt resultat før fylte 2 år, så Cantata må vi nok vente med. Hadde tenkt å ta MH i mai, men den ble avlyst, så det må bli til høsten i stedet. 4 av valpene er påmeldt da, så det blir kjekt. 2 igjen i Norge som ikke er meldt på enda, får håpe vi får dratt de med og.

Så har første "valp" vært på banen, ingen overraskelse kanskje at det var Kirma (Sonata) som ble først ut. Hun har i dag debutert i lydighet klasse 1, med 194,5 poeng (av maks 200). Valpekjøper skryter masse av Kirma, så det er veldig kjekt å høre.

Å guri så stolt man føler seg når man har laget en valp som er akkurat slik valpekjøper ønsket seg og håpte at den skulle være, og at de fungerer så flott sammen og allerede har et så godt resultat. :icon_cry::wub::D Så snakker vi ikke om at jeg nå føler meg lysår bak med mine egne. :whistle:

140503-02.jpg

  • Like 11
Skrevet

Jeg synes generelt at belgere ikke har vært noe "fine" pga den manglende stoppen, men dine belgiske fårehunder er jo rett og slett nydelige @Carina De ser jo ut som ordentlig vakre hunder, til den grad at jeg godt kunne hatt en sånn :wub:

Skrevet

Jeg synes generelt at belgere ikke har vært noe "fine" pga den manglende stoppen, men dine belgiske fårehunder er jo rett og slett nydelige @Carina De ser jo ut som ordentlig vakre hunder, til den grad at jeg godt kunne hatt en sånn :wub:

sist jeg sjekket rasestandaren så skulle de faktisk ha stopp. Men den har blitt litt borte hos enkelte på veien :aww:

Så gøy med slike resultater @Carina!

  • Like 1
  • 4 months later...
Skrevet

Nå nærmer A-kullet mitt seg 1,5 år med stormskritt. Flere av de har gjort helsetester og det ser fint ut så langt. To av de har ikke gjort tester og den i USA må vente til 2 år, det er så gamle de må være for å få offisielle resultater. Resten ser slik ut:

Adagio A av Thargelion, Aron, HD A, AA A, rygg røntget fri.
Serenade A av Thargelion, Flis, HD B, AA A, rygg røntget fri. Hun har ellers kutta foten sin, det er nå stort sett grodd, og hun har knust ei fortann antageligvis i jakt etter ball som vi har vært hos veterinær og trukket. Den bikkja er spinn gæren.
Prelude A av Thargelion, Fix, HD A, AA A, rygg røntget fri.
Sonata A av Thargelion, Kirma, HD A, ED 0, skuldre, knær og rygg også uten anmerkning.
Minuet A av Thargelion, HD A, AA A, dessverre med en bitteliten forkalkning i ryggen som nevnt tidligere i tråden.


Aron beholdte jeg, og jeg er fortsatt kvalmt forelsket. Gleder meg til vi blir ferdig med flytting og at jeg blir i bedre form så vi kan virkelig begynne å trene. Han er så vanvittig lettjobbet. Og en stor kosegris. Mamma sin flotte gutt.

Yo7RJ8W.jpg

-----------------------------

Serenade.. hva skal man si om denne? Som allerede nevnt, hun er sprø, rett og slett. Jeg digger henne grenseløst, og som med Aron gleder jeg meg til å være i stand til å trene henne slik hun fortjener.

3v0sY8b.jpg

-----------------------------

Fix treffer jeg nå og da. Utrolig trivelig og veldig arbeidsvillig hund. Hun og eieren jobber med lydighet, bruks og trener mot å bli redningshund. Blir nok å se mer av de etterhvert vil jeg tro, de er veldig flinke. Dette bildet er litt gammelt, men må bare dele. Hun kosentrerer seg veldig og ser passe rar ut, men bildet er morsomt så deler likevel hehe.

6fPj1zs.jpg

Fra i sommer da vi trente feltsøk. Utrolig søkslyst på henne, og hun gir aldri opp.

Fin iver ut
eu3K5t1.jpg

TrmLSoV.jpg

Fin innsitt med gjenstanden
ofHmzTN.jpg

Og belønning
IUVYgf3.jpg

-----------------------------

De to som gikk til familier får jeg mindre oppdateringer/svar fra, spesielt ene. Man får håpe intet nytt er godt nytt. Jeg fikk ettårsbilder av Aria, de er kjempefornøyde med henne og synes hun er en snill og god hund.

RiHSynT.jpg

-----------------------------

Cantata "Radha" trener gjeting, noe som visst går bra, og planen er å starte på prøver etterhvert. Hun har visst blitt ei røslig dame, omtrent på maksgrensa for tisper nå. Eier skryter veldig av hennes stødige og sosiale vesen, så det er kjekt å høre. Det letes etter hannhunder til henne, om hun holder seg frisk og består helsetester så blir det nok valper etterhvert. Men det er frem i tid og som sagt enda fortsatt en del som skal klaffe.

Har vært litt lite bilder i det siste, men stjal et fra facebook, hehe.
5nwJbHQ.jpg

-----------------------------

Sonata har fått nok en førstepremie i lydighet. 188 komma et eller annet poeng på finsk mesterskap i lydighet. Eier var ikke helt fornøyd med prestasjonen deres akkurat den gangen, men det holdt til en 15. plass av 67 startende hunder. Må si at som oppdretter gjør det meg stolt selv om de ikke var fornøyd. En urutinert, ung hund, med bare en konkurranse under beltet fra før. De trener også agility og rundering. Eier skryter masse av Kirma og sier hun føler det var meningen at akkurat Kirma skulle bli hennes.

cveokk9.jpg

ZJOBQXu.jpg

BxrSClk.jpg

-----------------------------

Tesla trener agility og er ellers aktiv og det virker som hun trives med det. Får mange gode tilbakemeldinger fra Christine, og det er jeg kjempeglad for.

Bildet er lånt av Kristin Høyem, med tillatelse. :)

Pu5aiul.jpg

  • Like 8
Skrevet

De er utrooolig vakre :-D Kunne jeg fått en slik groendael med håndterbar pels så hadde jeg seriøst vurdert en altså :-D De er bare utrolig lekre!! Du har ikke lyst til å legge ut flere bilder av han du beholdt?

hvordan er det med disse på utstilling? Får de det de trenger til lydighetchampionat? (gulsløyfe)

Guest Michellus
Skrevet

De er så fine hele gjengen :heart: Jeg er veldig spent på hva dere kommer til å trene over dammen jeg :D

Skrevet

De er utrooolig vakre :-D Kunne jeg fått en slik groendael med håndterbar pels så hadde jeg seriøst vurdert en altså :-D De er bare utrolig lekre! Du har ikke lyst til å legge ut flere bilder av han du beholdt?

hvordan er det med disse på utstilling? Får de det de trenger til lydighetchampionat? (gulsløyfe)

Spørs hvor mye bilder det blir akkurat nå, jeg flytter om mindre enn 2 uker så har mye å henge fingrene i nå. :P Men senere blir det nok bildespam.

De fleste her vil ikke ha noe problem med å få en gulfsløyfe, evt er det 1-2 som kanskje hadde måttet stille noen ganger for å få det til. Med Minuet/Tesla så er jeg litt usikker da hun har en ganske durabelig haleknekk. Jeg vet ikke helt hvordan en dommer ville reagert på det, selv om det ikke skal være en diskvalifiserende feil.

De er så fine hele gjengen :heart: Jeg er veldig spent på hva dere kommer til å trene over dammen jeg :D

Tusen takk! Ja, jeg er og spent på det, hehe. Kjenner jo ikke til hva som finnes av muligheter i området, men driver og sjekker litt ut nå og da. Har veldig lyst til å prøve mondioring med Aron/Ida, agility med Flis - det tror jeg hun hadde vært perfekt til, og nosework samt frisbeekonkurranser med Hawannah/alle. Hawannah har vel stort sett blitt mannen sin hund så blir litt opp til han også når det gjelder henne. Noe skal vi nok finne på. :D

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Så gøy med oppdatering! Veldig fine :wub:

Tusen takk! :ahappy:

Jeg sier bare :wub::wub: :wub: :wub::wub::wub::wub: Spesielt Kirma :wub::wub: :wub:

Tusen takk! :D Ja, hun er en fin jente, det var en flott valp og det høres ut på eier og de som treffer henne at hun fortsatt er en kul hund. :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Skal du ha flere kull på Ida? :-)

Det er litt komplisert. Det er veldig rare regler her i USA fordi tervueren og groenendael har hver sin raseklubb, og de samarbeider ikke. Det bor en tervuerenvalp fra Ida sitt første kull her, og hvis jeg registrerer Ida, så mister denne papirene sine rett og slett. Hvis man importerer terv fra groen foreldre så er det greit, men terver her født i groenendaelkull er groenendael - bare at de er røde.. Det er rimelig teite regler. Jeg har lyst til å ha et kull til på henne, men jeg kan ikke registrere henne. Kanskje om jeg finner noen å samarbeide med i Canada eller noe. Uansett har jeg Flis, så hvis hun og søsknene holder seg friske, så blir det muligens valper på henne i 2016.

De er så flotte altså!

Tusen takk. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...