Gå til innhold
Hundesonen.no

Thargelion sitt første kull, groenendael


Recommended Posts

  • Svar 272
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Har hatt besøk samt at været har vært crappy, meeen har tatt litt nye bilder i dag som jeg håper jeg skal få lagt ut. I mens så vil jeg bare vise dere den nye mannen i mitt liv. Det kom en eneste h

Hei! Ja, nå begynner de å bli store, de er 10,5 mnd gamle. De vil stort sett være ferdigvokst i høyden nå, bortsett fra det som eventuelt kommer fordi de legger seg ut. De har fått seg flotte hjem, m

Er det ingen andre enn meg som er forundret over at en hund kan gå fra å være en groenendael til å bli en flat bare ved å få seg et ligg?

Posted Images

Skrevet

Tusen takk alle sammen! :)

Har tatt litt nye bilder av valpisene. Ligger noen flere i bloggen også.

Mamma Ida passer godt på sine små. :)

130405-01.jpg

Gul tispe ute på vandring
130405-03.jpg

Cantata bare ligger og er søt
130405-04.jpg

Oransje tispe har funnet ut at å ligge på rygg og vri seg og spinne rundt er veldig gøy :P
130405-08.jpg

  • Like 10
Skrevet

De har blitt kjempestore, de knurrer og leker går på beina i stedet for å kravle. Masse personlighet som kommer frem nå. Har fått noen favoritter allerede, blir spennende å se om det holder hele veien, eller om det forandrer seg. :)

  • Like 2
Skrevet

Valpene har fått være i stua for første gang, og det tror jeg de synes var kjekt. Godt med litt ekstra boltreplass, det blir fort trangt med åtte stk i en valpekasse, selv vi i utgangspunktet følte vi hadde laget en svææær valpekasse. Nå er det mer liv i de, og mer skal det bli. De har begynt å få tenner, og biter og drar i ting de finner, krangler litt med hverandre og utforsker nysgjerrig. De løper rundt på laminaten og tryner og kræsjer i ting, men er like glade. De får vel bedre kontroll på lemmer etterhvert. :P Liker det jeg ser så langt og gleder meg til å se de videre. :ahappy:

Gul jente er trøøøøtt. På min mors fang. :)
130410-01.jpg

Lilla jente rundt og snuser
130410-02.jpg

Møte i jenteklubben
130410-03.jpg

Rosa tispe ute og spankulerer
130410-04.jpg

Mens Cantata er opptatt av å kampe med valpeteppet
130410-05.jpg

  • Like 9
Guest Michellus
Skrevet

Jeg hadde ikke gjort noe annet enn å sitte med de på fanget å kosemoseoverdose med de :heart: :heart:

Skrevet
Enn at de pelsdottene der skal bli store flotte gronniser da :wub:

Ja, det kan du si. Nå begynner de i det minste å se ut som hunder. :P

Helledussen :wub:

Får du gjort noe annet enn å sitte å beundre disse miraklene?

Jeg hadde ikke gjort noe annet enn å sitte med de på fanget å kosemoseoverdose med de :heart: :heart:

Æhm, det KAN hende at det går biiittelitt tid med til å dulle med de. I dag tok jeg meg en dupp på sofaen med Adagio hvilende på brystkassen min. :wub: Er en smuuule forelsket i den lille pjokken. :icon_redface:

  • Like 5
Guest Michellus
Skrevet

Bare si fra hvis du blir lei, så kan jeg ta noen jeg altså ;)

I second! Farfaren til Angus OG Ida valper liksom. Herregud :wub:

Skrevet
Skal du beholde hannhunden og en tispe? eller blir det ingen hannhund nå?

Planen var en av hver, må se hva jeg får til. Hannhunden drar nok ingen steder uansett mistenker jeg, han og jeg har falt litt for hverandre, hehe.

Fireukersbilder. :)

Cantata

130416-01.jpg

130416-02.jpg

130416-03.jpg

Adagio (hannhund)

130416-04.jpg

130416-05.jpg

130416-06.jpg

130416-07.jpg

Hvit tispe

130416-08.jpg

130416-09.jpg

Grønn tispe

130416-10.jpg

130416-11.jpg

130416-12.jpg

Rosa tispe

130416-13.jpg

130416-14.jpg

Gul tispe

130416-15.jpg

130416-16.jpg

Lilla tispe

130416-17.jpg

130416-18.jpg

Minuet

130416-19.jpg

130416-20.jpg

  • Like 12

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...