Gå til innhold
Hundesonen.no

Aldersforskjell i forhold?  

114 stemmer

  1. 1.

    • 0-3 år
      60
    • 4-6 år
      25
    • 7-10 år
      15
    • 10-15 år
      9
    • 15-20 år
      4
    • Mer
      1


Recommended Posts

  • Svar 76
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hermes er to år eldre enn meg, men vi falt for hverandre da jeg var fadderen hans på Universitetet i Bergen. Jeg pleier å tulle med at de andre fadderbarna mine klarte seg fint på egenhånd etterhvert,

Moro å se at det er såpass varierende aldersforskjeller! Jeg og typen ble sammen da jeg var 19 og han var 31. (12 1/2 års forskjell.) I noen sammenhenger merker jeg aldersforskjellen, men det er m

Men dere har jo klart å minske aldersforskjellen fra åtte til syv år, så kanskje det ikke blir så mange år alene til slutt likevel?

Skrevet
Her er mannen åtte år eldre enn meg. (og til tider lurer jeg egentlig på hvem som er eldst av oss :teehe: )

Det er åtte år mellom mamma og pappa også, men vi var i det minste i 20-åra begge to da vi traff hverandre. Mormor og morfar var i allefall ikke så voldsomt imponert da deres 15-årige datter begynte å gå ut med den 23-årige langhåra raddisen :teehe:

Slik var det med meg :lol: Han var ikke langhåret da :aww:

Nå blir jeg 25år i april,og er sammen med samme mann enda :wub:

Skrevet
Her er mannen 7 år eldre enn meg. Merker det ikke i hverdagen (bortsett fra når han snakker om sportseventer som skjedde før jeg ble født og sånn :P ), men det er allikevel litt i grenseland for min del. Statistisk sett har jeg jo noen år alene i slutten av livet siden han er eldre.

Møttes på nett når jeg var 17 og han 25 - det var kjempepopulært hos foreldrene mine :lol: Men de hadde ikke så mye å si, det er ni år mellom de - sånt går visst i arv :P

Men dere har jo klart å minske aldersforskjellen fra åtte til syv år, så kanskje det ikke blir så mange år alene til slutt likevel? :D

  • Like 3
Skrevet

8 år mellom meg og kjære også.

Jeg var litt bekymret i begynnelsen (hører med til historien at jeg er dronningen av bekymringer. Jeg data en fyr for endel år siden med brune øyne, og jeg fikk plutselig for meg en liten krise for at jeg ikke kunne få barn med blå øyne :lol:), men det viste snart at vi var ganske jevne mentalt ;) Min mor derimot så overhode ikke min bekymring, beskjeden var "bare sørg for å få barn før han er 40" :lol:

Skrevet
Men dere har jo klart å minske aldersforskjellen fra åtte til syv år, så kanskje det ikke blir så mange år alene til slutt likevel? :D

:whistle: Skulle bare sjekke hvor nøye dere leste..

Hadde det bare vært så vel :lol: Morroklumpen! Jeg fylte riktignok 18 det året, hehe..

Skrevet

1 år :) Hadde ikke spilt noen rolle egentlig, hun kunne likså gjerne vært 10-20 år eldre :) Jeg er vel den mest barnslige av oss, og i tillegg til ADHD så kan jeg være en håndfull å leve med i perioder :icon_redface::lol: Men jeg tøyler meg selv som best jeg kan da :D

Skrevet
1 år :) Hadde ikke spilt noen rolle egentlig, hun kunne likså gjerne vært 10-20 år eldre :) Jeg er vel den mest barnslige av oss, og i tillegg til ADHD så kan jeg være en håndfull å leve med i perioder :icon_redface::lol: Men jeg tøyler meg selv som best jeg kan da :D

HUN?!?!!?! :icon_confused::frantics::o

Skrevet

Han er 5 år yngre. Jeg har vært sammen med menn som hqr vært 15 år eldre og 9 år yngre tidligere. Alder er liksom ikke tema kjenner jeg. Storesøster er sammen med en som er et par år eldre en datteren hennes og det trengte jeg litt tid på. Han er helt fantastisk da.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Han er 17 dager yngre. :) Jeg sier det er kjekt at det er jeg som er født først, så kan han sette standaren på bursdagsgaver.

Skrevet

Her er det vel et halv år imellom, jeg er eldst :D

Men ser en sammenheng i hodet mitt nå, hatt tre lange forhold, to av de har vært med yngre personer, og det er de to forholda jeg har hatt det best! Faktisk flere av eksene mine som har vært yngre enn eldre :D

Skrevet

Jeg er 23, han 44. Jeg vinner! :D

Forrige typen var 32, og han jeg rotet med før ham var også nærmere 35... Jeg og min kjære samboer har mange like personlighetstrekk samtidig som vi kan være rake motsetninger på enkelte områder.

Han er rolig og behersket i situasjoner hvor jeg begynner å gråte av stress :P Jeg er impulsiv og noen ganger litt vel korttenkt - han er fornuftig og stabil. Fin kombo, synes nå jeg ;)

Har vært sammen i snart 1, 5 år.

  • Like 2
Skrevet
Mannen er 18 år eldre enn meg. Vi møttes når jeg var 25, for oss har aldri aldersforskjellen vært ett tema, men noen har trodd at jeg var datteren hans ved noen anledninger, særlig da jeg var yngre.

Det treng vel ikkje å seie noko? Mor mi har blitt teke for å vere dattera til far min òg, enno ho berre er 7 år yngre, og dei møttest då dei var i 30-åra :P .

Guest Gråtass
Skrevet
Det treng vel ikkje å seie noko? Mor mi har blitt teke for å vere dattera til far min òg, enno ho berre er 7 år yngre, og dei møttest då dei var i 30-åra :P .

DOH! Nå ødelegger du mitt forsøk på å høres ung og fresh ut her da... takk liksom :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...