Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor gammel er hunden(e) din(e)?  

201 stemmer

  1. 1.

    • 0-11 mnd
      55
    • 1 år (12-23 mnd)
      48
    • 2 år (24-35 mnd) etc.
      49
    • 3 år
      36
    • 4 år
      42
    • 5 år
      33
    • 6 år
      25
    • 7 år
      20
    • 8 år
      20
    • 9 år
      16
    • 10 år
      7
    • 11 år
      12
    • 12 år
      3
    • 13 år
      3
    • 14 år
      2
    • 15 år
      1
    • 16 år
      0
    • 17 år eller eldre
      0


Recommended Posts

  • Svar 89
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

4,5 3,5 og 2år + 11mnd og 9mnd. Og ufødt???

Derfor tok jeg med Solo, selvom hun bor hos Ane. Jeg eier henne jo. Sammen med Ane. Tinka eier jeg ikke, men hun bor her, så jeg regnet med henne, også. Scilos er visst min, så han fikk også være med

Hittil stemmer inntrykket mitt om at det er veldig få gamle hunder på sonen.

Skrevet

Supra er snart 5 år, og selv om hun bare har vært hos meg i litt over 2 år, så nærmer det seg rekord for hvor lenge en belger har levd hos meg. Hun er min tredje belger :aww:

Skrevet
  • Luna (Engelsk springer spaniel) blir 11 år i mai.
  • Taxi (kooiker) blir 4 år i april
  • Nora (Drentsche patrijshond) er snart 5 1/2 måned

:)

Skrevet
Hittil stemmer inntrykket mitt om at det er veldig få gamle hunder på sonen.

Jeg skulle veldig gjerne ha lagt til en på 14, men Esky vandret når han var 12 i 2011...

savner fine gamle hunden min.

Og ser frem til at snittalderen på de nåværende er +2 år fra idag ;)

Skrevet
En hund på fjorten. Er det den wheatenterrieren som var innom en dag? Jeg husker ikke nicket til eieren.

Det er nok min eldste som er den på 14. Det er 3 uker til han fyller 14, men følte det ble feil å velge 13.

  • Like 1
Skrevet

holy, familiehunden fyller 7 år i juni! :shocked: føles ut som det var i forigårs han var tidenes pubertetslus. blir vel snart litt grå i barten da :wub:

mikki blir 3 i slutten av mai!

Skrevet

Litt over 40 % av hundene er 2 år eller yngre, så jeg antar det har vært et lite generasjonsskifte eller noe?

Men jeg syns det er mange soniser som har mistet en hund eller to det siste året-halvannet, syns jeg. Kanskje det bare føles sånn fordi at jeg er en av de?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...