Gå til innhold
Hundesonen.no

Back in the saddle again...


Recommended Posts

Skrevet
Ja, de ER det :D. Jeg har lenge tenkt at Willy helt sikkert ville blitt glad for å få en slik leke i hus :D.

Jeg vet om ei møkksøt lita tøtte på vestlandet som skal ha valper snart. :lol: Jeg tror også Willy hadde digget et eggehode han kan bruke som Kong. :yes:

Grattis Mari :) Hun er nydelig :wub:

Selv endte jeg med miniatyr bullterrier i stede for sbt den gangen for 3 år siden, og merkelig nok skulle jeg også ha Alano for lenge siden også, husker vi snakket litt om de, vi har god smak innen hunder. :D

Ja, fikk ikke du fra en sonenoppdretter? Har du den enda? Hvordan er den?

VI har god smak i hunder indeed. :D

Jeg heier på kalv! :D

Og jeg vil ikke jinxe, så jeg smugdanser :banana:

You got the smugmoves, woman! :D

Hun er jo kliss lik tidligere sonenmaskoten? KONSPIRASJON!

Hun er utrolig fin, lykke til! :wub: :D

Ha ha! Jeg var bare hakket for sent ute til å bli med på logokonken. Ellers var planen å ta over hele sonen! Muahaha!

Syns hun skal hete "Jinx" jeg. :aww:

Hmmm... Jeg skal jammen tygge litt på den! :aww:

  • Like 2
  • Svar 382
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ok, da trekker jeg pusten dypt og lar det stå til. Nå må ingen jinxe dette altså. Så her får vi sitte i plenum på sonen og kaste never med salt over skuldre, hamre knyttnever i tre og korse over hals,

Hun er så søøøøt!

Vi er i Stavanger enda. Flyet hjem gratulerer rundt sju, og det vi flyr innom Bergen. Hun er så god og trygg og kosete! Ååh, dette er bare beste dagen!

Skrevet

Tusen takk, Malinka!

Ååh, denne tråden får meg til å virkelig begynne å glede meg! Nå kommer tiden til å gå kjempesakte, alt er deres skyld og jeg digger dere for det. :heart:

Skrevet

Åh en til av mine guilty pleasure raser :drool:

Og det første navnet som falt meg inn var Mrs.Lovett fra Sweeney Todd!!

Guest Belgerpia
Skrevet

........ den hunden burde glede seg til å få være hund hos Mari......

Grattis, gleder meg til å høre mer om vidunderet :)

Skrevet
Åh en til av mine guilty pleasure raser :drool:

Og det første navnet som falt meg inn var Mrs.Lovett fra Sweeney Todd!!

Jeg skjønner det ikke blir noe problem å finne hundepass til snella. :D

Gleder meg skikkelig nå, denne tråden har virkelig gitt vind i forventningsseilet. :)

Nå må du få deg ny truse, Mari. En det står "I :heart: Boinking" på. :aww:

Ha ha! :lol:

I :heart: FlatBoinking? Jeg ser et marked her!

Pga denne tråden har jeg hatt Aerosmith på hjernen et halvt døgn...

Er det et positivt eller negativt tegn mon tro?

Alt er positivt i denne tråden! :lol:

........ den hunden burde glede seg til å få være hund hos Mari......

Grattis, gleder meg til å høre mer om vidunderet :)

Det var en skikkelig fin ting å si! Takk, Belgerpia. :)

  • Like 1
Guest Belgerpia
Skrevet

.....jeg trodde du visste at jeg har bestemt meg for at i mitt neste liv så skal jeg bli hund hos deg :).

Jeg synes forøvrig at hun så ut som en Hannah jeg ........ eller en Hedvig, eller en Hedda ...........

Guest Belgerpia
Skrevet
Jeg digger deg, BP. Digger deg. :heart:

Tror ikke hun har et menneskenavn. Mine hunder pleier ikke å ha det. Hm...

"Piglet"

*Filet"

Skrevet

Hm. Usikker. Men hva tror dere om Gnist?

Må få henne i hus før jeg vet at navnet sitter, kanskje hun er en Gørba for alt jeg vet.

Skrevet
Jeg vet om ei møkksøt lita tøtte på vestlandet som skal ha valper snart. :lol: Jeg tror også Willy hadde digget et eggehode han kan bruke som Kong. :yes:

:lol: HAN ville nok likt det - jeg er mer usikker :lol:

Ha ha! :lol:

I :heart: FlatBoinking? Jeg ser et marked her!

Men du skal da ikke ha flat, Mari??? :lol:

Ehhhhh... den ble kanskje litt stygg, den...

Siden du har hatt en Fyda, så må du kanskje ha en Uffda nå? Ehhhhh...

  • Like 2
Guest Belgerpia
Skrevet
:lol: HAN ville nok likt det - jeg er mer usikker :lol:

Men du skal da ikke ha flat, Mari??? :lol:

Ehhhhh... den ble kanskje litt stygg, den...

Siden du har hatt en Fyda, så må du kanskje ha en Uffda nå? Ehhhhh...

Jada

Neida

Morndu

Hade

Oida

Neidu

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...