Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Men i all verden...? Jeg er jo vant med Imouto som knapt spiser og som likevel er i full vigør, men Gross har jo litt mer kropp å drifte, kan du si. :console:

Nei, det er bare kjempehyggelig, men jeg trur ikke gravide skal spise jordbær pga faren for allergi hos foster. :)

Oi. Det er første gangen jeg har hørt det ihvertfall :lol:

  • Svar 7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æsj! Mannen ringte og sa at de andre bydde 250 tusen over det han gav, og han dermed ikke kunne by mer på det. Han var litt lei seg, og spurte om jeg var skuffet. Jeg sa neida, for å ikke gjøre han me

Hunden min er HD-friiiiii! Resultatet B tikket inn på dogweb i dag

Nixepixen er pen hun!! BIR-valp i dag :D

Posted Images

Skrevet

Jordbær er lov for gravide. :aww: Det er ikke funnet noen sammenheng med mors intak av jordbær og eventuell allergi hos barn. :)

  • Like 3
Skrevet
Stor klem til dere begge Marie! En skal jammen meg ha litt å stri med tydeligvis. Tenker på dere!

Åh Marie, det er snart februar, det må da bli en bedre måned for dere?

Og Marie .. klem til dere.. sånn usikkerhet kan ta rotta på de fleste altså, og som du sier, får da være måte på så mye mos dere skal ha.

Men: det er en verden full av muligheter der ute! Og Øyvind får helt sikkert ny jobb, forhåpentligvis myyye bedre og morsommere enn den gamle (og kanskje SEC hjelper dere med jobb-søknader?) Og så deilig å være 2 sammen når bebissen kommer, ha NAV på lag litt sånn at dere ikke dør av bekymring over det økonomiske og så er det bare å kose seg med en ny tilværelse med nytt familiemedlem. Og så spennende det blir! Hva blir Øyvinds neste jobb mon tro? Det er jo litt spennnende da!

Uff Marie, håper det ordner seg raskt med ny jobb

Marie, dette kommer til å ordne seg, det kjenner jeg på hele meg. Karma for fine folk osv. :heart:

Marie: Håper det ordner seg med ny jobb snart!

Klem til marie!

Vi krysser fingrene for at alt ordner seg kjapt for dere!

Og Marie: Sånt ordner seg vet du, dere kommer ikke til å lide noen nød!

Marie: Krysser fingrene for at et vindu raskt åpner seg når en dør lukkes så brått. Det ordner seg som regel

... og Anette, Margrete, Monica, Mona, og Rak (quotene mistet navnene)

Skrevet

14.april MH til kull III, alle varslet og gitt tibakemelding - done

bestille time 19 mars partella sjekk, HD, AA og rygg røntgen av Arya. - done

Og der fikk jeg vond i magen :lol: :lol:

Skrevet
14.april MH til kull III, alle varslet og gitt tibakemelding - done

bestille time 19 mars partella sjekk, HD, AA og rygg røntgen av Arya. - done

Og der fikk jeg vond i magen :lol: :lol:

Patella-sjekk, er det også noe vi gjør? :o:P

Skrevet
Patella-sjekk, er det også noe vi gjør? :o:P

Det er noe jeg gjør ;) Det bruker veterinæren 30 sek på å gjøre.

Skrevet

KAJA!!!! Jeg skvatt så ******!!! :frantics: Haha, er det MULIG å være så mongo?!? Jeg er håpløs, ferdig snakka! :lol: Tør ikke å trykke på videoen engang. :teehe: Først etter å ha avreagert oppdaga jeg at du hadde skrevet navnet mitt på den. :P

Spent på å se om min standhaftighet fra forrige natt vil ha noe å si nå, eller om det er fritt fram for å forsøke å komme seg oppi den "ordentlige" hundesenga i natt også, i følge jentene.

Skrevet

Tusen takk for gode ønsker :) .

Pillene gikk ned med wienerpølse,canicur smaker visst høgg ,men mesteparten ble spist.

Da har han på åtte døgn spist to kalkunnakker,en halvkilo v&h en halv wiener og nesten en sånn boks fra veterinær.Heldigvis drikker han normalt!

Skrevet

Gode, lille Mozzaen min. I sted var hun sånn passelig irriterende, da var jeg tett og febersjuk, og hun påsto hun måtte ut og fortelle verden at "HUN HAR LØPETID!!!! :frantics: " seks ganger i timen. Men nå ligger hun sammenkrølla med hodet på hofta mi og passer på, og hver gang jeg får et ekstra kraftig hosteanfall stikker hun fram den søte, lille snuten sin og sier "uff da, det hørtes ikke bra ut. Er du sikker på at det går bra med deg?". Og når det går over, da flytter hun litt på seg, legger seg litt bedre til rette, og sier "åja, der gikk det over. Det var bra. Jeg legger meg heeelt inntil og passer på deg jeg, så oppdager jeg det hvis noe er galt. For det er jo oss to, ikke sant?"

Jeg er nok litt feber-emo, men... åh. søta.

Skrevet

Uff, "Kalde spor" er alltid så utrolig uhyggelig. Skal slutte å se på det. Svaner på en innsjø, hekk sammensatt av forskjellige rosetyper, ceccy sine dalmatinervalper, spirer i blomsterbedene om våren. Sånn, nå føler jeg meg ok igjen.

  • Like 3
Skrevet
Vel, ett av to er ikke så galt det da? :P

Japp. Høyden min traff de virkelig på. :lol: Men er jo litt morsomt hvordan folk lager seg bilder via nettet. :P

Hjemme, og godt å få av seg pulsmåler. Men jeg trur den gikk litt bananas på kaloriene. :P Jeg tviler på at jeg har brukt nesten 4000 kcal i natt altså. :lol:

Skrevet
14.april MH til kull III, alle varslet og gitt tibakemelding - done

bestille time 19 mars partella sjekk, HD, AA og rygg røntgen av Arya. - done

Og der fikk jeg vond i magen :lol: :lol:

Men rygg røntgen, hvorfor det? Skal vi andre gjøre det også? Er ikke vant til å tenke på ryggen også :P Er det vanlig å gjøre?

Skrevet
Han er det :D Jeg liker at han ikke er spesielt ydmyk og sånt jeg, han veit han er best han :lol:

Det er lov å være kjepphøy når man er best :D

14.april MH til kull III, alle varslet og gitt tibakemelding - done

bestille time 19 mars partella sjekk, HD, AA og rygg røntgen av Arya. - done

Og der fikk jeg vond i magen :lol: :lol:

:lol:

Tusen takk for gode ønsker :) .

Pillene gikk ned med wienerpølse,canicur smaker visst høgg ,men mesteparten ble spist.

Da har han på åtte døgn spist to kalkunnakker,en halvkilo v&h en halv wiener og nesten en sånn boks fra veterinær.Heldigvis drikker han normalt!

Det var ikke mye mat for en stor kar, nei *krysse fingre for at dette går over snart*

Knekkebrødsmuler i ermet...

Skrevet

En ganske utslitt kropp sier nei til å stå opp :-P se vi kan rime også :-P

Opp og ture til Fysio også jobbe hjemmefra noen timer.

Skrevet

Enten, så nærmer Malle seg løpetid, eller så ønsker hun ikke lenger å bo her. Det siste er det mest sannsynlige i mitt hode akkurat nå...
Noen som vil ha en liten, hendig hund, som stikker av i det sekundet du åpner døren? Hmm? Gratis? Rundsydd elgskinnbånd fåes med, slik at man kan prøve på å holde den lille utemte bikkja nogenlunde under kontroll. Hvis man rekker å sette på båndet før den stikker ut, selvsagt..
Sukk.

Nei, jeg skaffet med netflix i går, så som min helt egne anger-management-terapi skal jeg se litt på.. Ett eller annet.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for informasjonen!
    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...