Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvis du kunne stille hunden din ett spørsmål..


Recommended Posts

Skrevet

Jeg ville ikke spurt henne om noe, jeg ville fortalt henne at høye lyder ikke kan skade henne, og at hun ikke trenger å leke vaktbikkje bare fordi at hun har blitt eldste hund i huset. De folkene som ramler innom her, er som regel invitert.

  • Svar 56
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Skinny ville jeg spurt om hun var tilbakestående. Evt om hun vær så snill å kan gå på do ute.

Hvorfor trekker du så ****** i båndet, og skjønner du ikke at om du ikke går bort til andre hunder kan du være løs hele dagen? Nei jeg vet ikke, hva kunne gjort livet ditt bedre var jo et bra spø

Ville spurt Snusern hvor hun har vondt...

Skrevet

ville spurt Yatzy om hvorfor han må gjete hestene, og om han ikke kan slutte med det meg en eneste gang :) Da slipper han jo å måtte være i bånd eller i stallen, da kan han jo løpe løs og leke : )

Skrevet

Jeg spør dem hver dag om de veit at jeg elsker dem, og det trur jeg de gjør.

Men til Aiko: "Hva kan jeg gjøre for deg, mitt livs lys?"

Til Imouto: "Hva kan vi gjøre for å tone ned grevlinglydene så det er litt lettere for folk og fe og se hvor kul og nydelig du faktisk er?"

  • Like 2
Skrevet

Jeg ville spurt begge to om de syntes de hadde det bra hos meg. Det tror jeg de gjør, men da hadde jeg ihvertfall fått en tilbakemelding som sikkert hadde vært greit å vite :)

Skrevet

Doffen: Det går bra å være alene og du behøver ikke bli sååå glad når vi og andre kommer hjem, du får nok kos, eg lover!

Issi: spørre hva som ville gjort hun tryggere i konkuranse/trenings situasjonene, og om hun liker doffen :lol:

Skrevet

Chessea: om hun har noen vondter (ser ikke sånn ut, men hun drar jo på åra) eller om hun kan la andre hunder få komme på besøk uten å lage et styr uten like :P

Leja: om hun vennligst kan slutte å gneldre. Pliiiis liksom. Og at barn er allrighte og ikke er noe å være redd for.

Skrevet

Hvorfor du (hvilkensomhelst av dem) er så forbasket uoppdragen på tur - når du VET hvor lei/trist/redd du blir når jeg eksploderer.. (og først DA greier du å gå "normalt", ikke bjeffe eller hoppe hei villt)

Susanne

Skrevet

Akkurat nå ville jeg spurt om de har spist eller vet hvor det har blitt av BH'en som jeg la på stolen før vi la oss i natt, og som nå er borte.

For dypere spørsmål, må jeg tenke litt for å få den gode formuleringen som gir svaret på alt.

  • Like 1
Skrevet

"Vet du ikke at jeg gjør alt for ditt eget beste?"

Er så mange ganger jeg kunne ønske at han forstod nettopp det, at jeg ikke gjør ting BARE for å plage han, som kloklipp, børsting på labber/magen, blir kledd på, nappe ører, pusse tenner, ta vaksine hos vet. osv, osv.


Skrevet

Jeg ville spurt om hvorfor han trekker i båndet, selv om jeg har prøvd gang på gang å lære han å gå fint...

Jeg ville spurt om han var lykkelig og hadde det bra hos meg, evt. hva jeg kunne gjort for å gjøre ting bedre.

Jeg ville spurt hva han gjør når han er alene hjemme (og det er kun fordi JEG er nysgjerrig)... :P

Jeg ville spurt han hvorfor han stikker av og er borte i 5-10 min når han er løs på tur i skogen..

Skrevet

Mine hunder er bortskjemte, så de har det nok helt fint :santa:

Auris: "Når fuglen flyr må du sitte, ikke løpe etter. Det er vi som skal drepe fuglen, ikke du."

Mira: "Hvorfor vil du ikke ha på potesokker når du synes det er forferdelig kaldt på labbene?"

Buster: "Har du vondt noe sted" og/eller "Hvorfor synes du det er godt å spise q-tips når du ikke liker den dyre hundematen?"

Skrevet

Jeg tror jeg ville spurt Tavi om hun kunne la det elektroniske utstyret mitt være i fred når hun er alene hjemme :P

Ellers ville jeg kanskje spurt hva hun mener kunne gjort at hun trivdes bedre, hva som evt mangler i hverdagen osv.

Skrevet

Tror jeg ville gidd Hector en minidetaljert seksualsamtale... (Nei... Du treffer ikke noe spennende på skulderen eller i pannen til tispen)...

Boris: hvorfor han pisser inne, og få han til å innse at trailere/lastebiler/busser/biler/sykler/barnevogner ikke skal løpes mot for å "taes"

Kiri: fått henne til å innse at hvis hun kommer til meg når jeg roper slipper hun å gå i Flexiline på tur. Samt fortalt henne hvor stolt jeg er av henne når hun greier holde seg til vi kommer ut :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...