Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 196
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg duppa av på sofaen og drømte at denne hunden fikk navnet Blå Kanin. Det er hundenavnet sitt det tenker jeg.

Siden hun er fra Vigra: *tam tam* Viagra! Og gratulerer forøvrig!

Her kommer bilder av damen!

Posted Images

Skrevet

Som den hesten fra Stallgjengen? :lol:

Jeg synes hun skal hete Marit. Etter Marit Bjørgen. Det vurderte jeg veldig sterkt på Klima!

Jeg er SÅÅÅ glad for at Klima ikke heter *pjuk* Marit Bjørgen *pjuk*!

Melis, Melon, Sukker, Ymse, Kuli.

Skrevet

Den dagen jeg er eier av en hund med navn Mette-Marit, da skal jeg legge opp alt dyrehold, og begynne med pensjonistbusskjøring eller noe i steden. Virkelig. Mette-Marit?! :lol:

Jeg vet om en tam hjort som heter Mette-Marit :)

Skrevet

Kjenner ingen hunder som heter det. Og jeg synes hun så ut som en Nala ;)

Eller Rita?

Jeg er relativt sikker på at jeg kjenner et par hunder som heter Nala. Så det er litt sånn 'på-venteliste' navn, i såfall.

Og, Rita er tanta mi! :lol:

Skrevet

Jeg er relativt sikker på at jeg kjenner et par hunder som heter Nala. Så det er litt sånn 'på-venteliste' navn, i såfall.

Og, Rita er tanta mi! :lol:

Var det ingen navn som strålte ut av henne da du så henne? Ser hun ikke ut som en? Nora kunne aldri hett noe annet. Det sa seg så til de grader selv! :)

Lilly :) (Det er fare for at jeg bruker noen av navnene som jeg oppgir, selv om noen år. Hvis det plager deg :P)

Skrevet

Var det ingen navn som strålte ut av henne da du så henne? Ser hun ikke ut som en? Nora kunne aldri hett noe annet. Det sa seg så til de grader selv! :)

Lilly :) (Det er fare for at jeg bruker noen av navnene som jeg oppgir, selv om noen år. Hvis det plager deg :P)

Hun ser ikke ut som noe som helst, synes jeg :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...