Gå til innhold
Hundesonen.no

"Mest potensielt voldelige/aggressive hunder"-liste


Recommended Posts

Skrevet

uops. jeg har farlige hunder. Dette kan aldri gå bra... men fra spøk til allvor... det er nok en del som ikke burde hatt husky eller huskyblandinger. Understimulerte, uoppdragne hunder kan bli skikkelig utrivelige hunder

Skrevet

Jeg og har en farlig hund :D

They have protective tendencies, active minds and require a ton of exercise to avoid retaliation from boredom.

Jauda...selv om det jo til en viss grad stemmer da, selv om det er overdrevet, spesielt at de krever "a ton of exercise"... men drøyt å sette dem på en slik liste :lol:

Skrevet

Shiiit, best å kvitte seg med bikkjene asap!

Off, jeg blir skikkelig irritert egentlig av sånne lister...

.. kan forresten ikke akkurat srkyte av at hundene her har "complete lack of fear."

Skrevet

Altså, hallo, boxere er jo farlige!! Hvem har vel ikke blitt overfalt og "angrepet" av en svær sak på flere ti-talls kilo som mener han skal sleike deg i trynet samma hvor høy du er :-P

  • Like 1
Skrevet

Nå kommer jeg til å tenke på det bildet der av dalmantineren hver gang jeg ser en av rasen. Den så piss-skummel ut, ikke mye lik de logrende krapylene jeg har møtt til nå :P

Men hallo? Hvorfor står ikke chihuahua på den lista? Av alle hunder jeg har møtt så er det flest av disse småtassene som har vært voldelige/agressive mot meg og Kuma (vet ikke om de er renrasa da..).

Skrevet

Nå kommer jeg til å tenke på det bildet der av dalmantineren hver gang jeg ser en av rasen. Den så piss-skummel ut, ikke mye lik de logrende krapylene jeg har møtt til nå :P

Men hallo? Hvorfor står ikke chihuahua på den lista? Av alle hunder jeg har møtt så er det flest av disse småtassene som har vært voldelige/agressive mot meg og Kuma (vet ikke om de er renrasa da..).

kjc3b8kkensmil-001.jpg

(han smiler bare altså :P )

  • Like 3
Skrevet

Oi, da lurer jeg på hva menneskene som så Akita og Asti leke i dag tenkte! En rottis og en schæfer i fysisk lek, liksom. Farlige hundene, det!

Skrevet

Den boxern så ut som en gremlin! Ikke rart de advarer!

Tekstene var også artige. "Vi advarer mot store sterke hunder med kraftige kjever og lange tenner, som kjeder seg lett, kommer fra elendig oppdrett, oppvokst hos narkomane voldlige folk, med territoriell adferd, som vokter maten sin, spiser småbarn og kattepuser"

Skrevet

Hva skjer med at de har glemt amstaffen da..?!?! En *dødsliste* uten amstaff er da en liste uten respekt for seg selv.. Urutinerte skribenter asså.. ;) "Alle" vet jo at Amstaffen er livsfarlig, den er jo tross alt ulovlig til og med! ;)

Skrevet

Siden vi har det morsomt og ønsket chihuahua inn på lista, jeg har blitt bitt to ganger i år jeg, en gang av en dvergpuddel, en gang av en rottweiler. Gjett hva som var mest vondt? Og hva som gjorde meg mest betenkt?

Le alt dere vil, hvis jeg absolutt skal bli angrepet av noe, så foretrekker jeg at det er ankelgnagere på noen kilo..

Skrevet

Le alt dere vil, hvis jeg absolutt skal bli angrepet av noe, så foretrekker jeg at det er ankelgnagere på noen kilo..

Ler ikke av hundebitt. Men listen handler jo ikke (i alle fall ikke ut ifra navnet) om hvilke hunder som gjør mest skade, men de potensielt mest voldelige og agressive. En ankelbiter kan jo være bra voldelig og sinna selv om den ikke akkurat river av deg lemmer.

Kanskje vi skulle lage en egen sonen-liste over de mest potensielt voldelige/agressive hunderasene?

Skrevet
Ler ikke av hundebitt. Men listen handler jo ikke (i alle fall ikke ut ifra navnet) om hvilke hunder som gjør mest skade, men de potensielt mest voldelige og agressive. En ankelbiter kan jo være bra voldelig og sinna selv om den ikke akkurat river av deg lemmer.

Når man snakker om vold og aggresjon, så er det jo ikke sinnstemningen til individet man snakker om, men FØLGENE av handlingen til dyret - og jeg vil påstå at det er langt skumlere med en aggresiv rottis enn en aggresiv chihuahua...

Skrevet

Ler ikke av hundebitt. Men listen handler jo ikke (i alle fall ikke ut ifra navnet) om hvilke hunder som gjør mest skade, men de potensielt mest voldelige og agressive. En ankelbiter kan jo være bra voldelig og sinna selv om den ikke akkurat river av deg lemmer.

I innledningen står det:

Although animal behaviorists have testified that any dog, trained and properly socialized, would not exhibit any more dangerous characteristics than any other breed of dog, some breeds just have a bad reputation. These breeds have been forced to succumb to their bad habits or natural instincts. For example, the pit bull, when forced to take his ability to hunt and lock his jaw around prey to the extreme, will let judgment fall to the wayside when deciding on a target. Speaking of Michael Vick…*cough*. Force a chihuahua to focus all of its energy on nipping people’s ankles and that breed will appear on the next updated list. A lot of limpers will be roaming the streets.

Så, jeg er uenig i konklusjonen din, kjenner jeg. Som Siri skriver, det er en liste over hunder der følgende av aggresjonen er dødelig/skadelig. Og jada, man kan bli bitt såpass at man kan kalle seg skadet av en chihuahua, men 50 kg mer bikkje med samme aggresjon er mer skummelt og mer skadelig/dødlig. Enkelt og greit. Konsekvensen av en uoppdragen drittbikkje på 3 kg er også mye mindre enn konsekvensen av en uoppdragen drittbikkje på 30-40-50-60 kg.

Av de listene jeg har sett over potensielt farlige hunder, er vel denne en av de mest nøkterne, selv om min erfaring med boxere ikke nødvendigvis samsvarer med forfatterens erfaring med boxere pr i dag. Men at en crappy avla bikkje med litt vaktinstinkt, litt størrelse og litt baller kan være potensielt farlig, er det vel ikke så innmari stor tvil om?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...