Gå til innhold
Hundesonen.no

Storm - selvlaget stabijhoun :)


Recommended Posts

Skrevet

For en herlig og grusom reise.

Og den første dommeren du møtte, vel hun er særdeles ufin på de fleste utstillinger. Hun var beryktet når  jeg stilte ut.

  • Like 1
  • Svar 314
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Oi!  Lenge siden forrige oppdatering ? Men kort fortalt - siden sist har det skjedd litt av hvert! Fra juli 2015 og til april 2016 har vi gått en hel del ettersøk på oppdrag fra politi/viltn

Da lager jeg likegodt en egen tråd om stabijhoun Storm som jeg skal hente på Arlanda, Stockholm om snart to uker! Storm er et resultat av parring mellom min egen hannhund Amigo (N DK UCH NORD VCH N

Vi har vært på skogstur i dag også; og det likte de godt! Juhuuuu! En slags fri oppstilling Helt plutselig inviterte Amigo til lek - og sprang rundt som en tulling rundt Stor

Posted Images

Skrevet
13 timer siden, Debbie skrev:

For en herlig og grusom reise.

Og den første dommeren du møtte, vel hun er særdeles ufin på de fleste utstillinger. Hun var beryktet når  jeg stilte ut.

Derfor var det litt ekstra morsomt i gruppefinalen neste dag og stå rett overfor henne :P  

  • Like 1
Skrevet

Takker så mye for alle gratulasjoner :)

Lærdom:
Fjern alt som ikke har noe i bilen å gjøre når du skal på tur.  Jeg hadde heldigvis ribbet den for alt av jobbeutstyr til ettersøk (liner, seler, vester mm som henger på buret til vanlig) og andre unødvendige ting.  

Tenk deg om - MÅ du ha med deg ditt og datt?  Det er så lett å bare slenge ting bak i bilen men brått står du der og må håndtere slikt manuelt.  Da kan man angre på alle dilletingene man helst ikke har lyst å kaste men som man kanskje må dumpe for å lette på vekta.

Det lønner seg å ha et sporingssystem (mobil, bil, GPS osv) som kan gi deg koordinater dersom uhellet er ute.  

Veldig greit å ha forsikringer/medlemskap mm i orden - min bilforsikring er kun kasko og dekker brann og tyveri.  Så der reddet NAF meg.

Ha full sjekk av bilen i god tid før avreise - dersom noe går galt så har du ditt på det tørre.  Registerreima blei skiftet på mandagen og røyk på fredagen og det skal jo naturligvis ikke kunne skje.  Ergo har verkstedet noe å svare for her heldigvis.

Pust med magen og tenk at det nytter ikke å svartmale situasjonen - det hjelper så himla lite der og da.  Se mulighetene i stedet :)Vi ble kjent med masse hyggelige folk som hjalp oss med informasjon og bærehjelp rundt om på stasjonene og vi fikk sett Praha på en litt annen måte enn bare inne på et utstillingsområde :) 

 

  • Like 6
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Valpene er blitt 2 uker og vokser som bare det :)  Dessverre døde den ene tispa etter en ukes tid; vekten bare stoppet opp.

Men her er i alle fall G-gjengen :wub:

tik1.jpg.94771dc7786c0c01f3326371f5d483b3.jpgtik2.jpg.1de899921c02a037cdcf6c3f98ac8454.jpgtik4.jpg.e71b69ecf1d87bb0669867b13814a4cc.jpghanne1.jpg.fd6f71f737e3bbb9b1b7613561e2010d.jpghanne2.jpg.db948425237f90ea76096fcbab552cda.jpgG-gjengen.jpg.7f8570fd5e3cba6659faaa0cfd939199.jpg

  • Like 5
Skrevet
2 timer siden, Shlush skrev:

Skal du ha en valp? ??

Dessverre så passer det ikke inn i år med ny turnus og vanskelig å få fri :(  Men en av tispevalpene flytter til Bergen så da får jeg mulighet til å treffe henne og det blir kjekt!

Om et år eller to blir det forhåpentligvis valp; da er det på tide å starte opptreningen av ny ettersøkshund :)  

Skrevet
Akkurat nå, jaktlykke skrev:

Dessverre så passer det ikke inn i år med ny turnus og vanskelig å få fri :(  Men en av tispevalpene flytter til Bergen så da får jeg mulighet til å treffe henne og det blir kjekt!

Om et år eller to blir det forhåpentligvis valp; da er det på tide å starte opptreningen av ny ettersøkshund :)  

Ah, så kjipt ? Men bra du får fulgt den ene valpen tett da ?

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...