Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg må si at jeg faktisk ble letta når røntgen viste så få, litt enklere med førstekullet når det kun er 2 og ikke 10 :lol: Også får jeg jo følge begge 2 tett i oppveksten, jenta blir jo boendes her og gutten skal til Hov i Land, og det er jo ikke langt unna :)

  • Svar 227
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dag 25 idag, og siden jeg er altfor nysgjerrig så dro vi til dyrlegen for å ta ultralyd idag. 6 stk så vi :D

Brindle hannhund født for 20 min siden, 314 gram

Takk skal dere ha Selvfølgelig Skal ha en tispe her hjemme (hvis det kommer noen, kommer det ingen vurderer vi hannhund ) Herrejesus, vi skal ha valper

Skrevet

Takk, takk :D

Og nå kommer jo det store spørsmålet, hva skal de hete?

Astronomy Domine

A Great Day For Freedome

Atom Heart Mother

A Saucerful Of Secrets

A New Mascin

Absolutely Curtains

Any Colour You Like

Jeg vil gjerne at gutten skal hete Alan's Psychedelic Breakfast, men Christian er ikke enig :lol:

Også trenger jeg forslag til hverdagsnavn til jenta, jeg liker "eldre" menneskenavn :)

Skrevet

Edel og Ester var ikke så dumt, Olga har blitt forkastet av C for lenge siden :P Det er de to jeg heller mot og Tinkie :)

Nuh spam :wub: 2 dager gamle idag, og begge to har lagt godt på seg :)

IMG_0965.jpg

IMG_0972.jpg

Gutten :wub:

IMG_1015.jpg

Jenta :wub:

IMG_1025.jpg

  • Like 1
Skrevet

Da tror jeg vi har stamtavle navnene klare. Gutten skal hete Norwegian Bull A Great Day For Freedom, og jenta Norwegian Bull Astronomy Domine. Christian hadde siste ordet her, men jeg liker dem! Og A Great Day For Freedom er jo en kjempefin sang, Astonomy Domine litt særer, men egentlig veldig fin den og :)

Og det er da låt titler fra Pink Floyd, for de som måtte lure :)

Troooor kanskje vi havner på navnet Nille til lillemor, jeg hadde en oldemor som het det (+ en hel bråta med andre navn) det eneste jeg er litt bekymra for er at det skal bli assosisert mot butikken Nille :lol: Herregud for noen bekymringer jeg har :lol:

  • Like 2
Skrevet
Troooor kanskje vi havner på navnet Nille til lillemor, jeg hadde en oldemor som het det (+ en hel bråta med andre navn) det eneste jeg er litt bekymra for er at det skal bli assosisert mot butikken Nille :lol: Herregud for noen bekymringer jeg har :lol:

Gratulerer med to små pølser!

Kan gi deg en Nille-assosiasjon til: Nille het kona til Jeppe på Bierget av .. øh.. Holberg (?). Og Nille var visstnok grunnen til at Jeppe drakk - hun var et skikkelig hespetre men med masse bein i nesa :lol:

  • Like 3
Skrevet
Gratulerer med to små pølser!

Kan gi deg en Nille-assosiasjon til: Nille het kona til Jeppe på Bierget av .. øh.. Holberg (?). Og Nille var visstnok grunnen til at Jeppe drakk - hun var et skikkelig hespetre men med masse bein i nesa :lol:

Det høres bra ut! :lol:

1 uke i morgen, og de har snart doblet fødselsvekta si allerede :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men det står ikke hva forskjellen mellom disse to rasene er i ett hundeleksikon eller hjemmeside.
    • Max har blitt veteran🙃 Gratulere til Max som ble 8 år den 06.04. I desember var vi på jakt etter gulsløyfa, stang ut første dagen, men dagen etter sjarmerte han dommeren nok til den blå, og han har nå bevis på at han er en "very good" gutt.
    • Siste helgen i mars hadde vi ett stort løft etter mye stang ut. Lørdag i AG ble det bare disk på vanskelige baner, men søndag ble det 2 x 2. plass og 1 x 1. plass og 2 napp i hopp, med en liten miskomunikasjon unna 3. Vi hadde ett fra før så nå er han klar for klasse 2 hopp. Og etter en liten forsinkelse pga påske fikk vi godkjent vår første mellomtittel   Og i desember var vi på utstilling for å prøve å fange gulsløyfa til Max, men kan ikke klage på resultatet til Yoshi, nå mangler vi bare stor-cert.
    • Igjen, sjekk raseklubben i hjemlandet. Kooiker er som du sier, en spaniel, fra Nederland opprinnelig. Ingen hunder må brukes til jakt, men hunder som er avlet for å jobbe krever mer enn selskapshunder, og bør brukes aktivt til hundesport eller arbeid for å trives. Kromfohrlander er en tysk selskapshund som har blant annet terrier i linjene. De skal visstnok ikke ha så mye jaktinstinkt, det er jeg skeptisk til. Det er veldig få av dem i Norge. Er du bare nysgjerrig på raser, eller ser du etter en rase som kan passe deg? Det kan være enklere å starte en tråd med hva du ser etter og hva slags livsstil du har og hundetype som passer, enn å spørre om hver enkelt hunderase. Hvis du bare er interessert i informasjon om hunderaser så anbefaler jeg et bra hundeleksikon og å bruke hjemmesidene til raseklubbene i hjemlandet til rasen.   
    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...