Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei folkens :)

Taxi ligger på andreplass i DOGS4ALL-konkurransen, og jeg prøver desperat å sanke flere stammer for å nå til topps. Premien er hundeutstyr til 10 000 kroner, og utstyrsfreak (og blakk) som jeg er, har jeg selvfølgelig forferdelig lyst til å vinne! :w00t:

Setter utrolig stor pris på hvis det er noen her på sonen som kunne tenke seg å stemme på meg.

Man stemmer via facebook, og man kan stemme hver 24. time frem til konkurranseslutt 19. november.

Link til konkurransen.

(PS: Man må først "like" siden for å få mulighet til å stemme. Første gangen man er innpå der spør facebook om å logge inn med en sånn fotokonkuranse-app. Den er ikke noe farlig å trykke på)

Hver minste stemme hjelper. På forhånd, tuuusen takk! :D

img_8800.jpg

Det er ikke dette bildet jeg deltar med altså, men det er sånn Taxi vil reagere hvis vi vinner :D

  • Svar 59
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Konkurransen er avsluttet, og det ble dessverre "bare" en andreplass selv om jeg tilslutt hadde over 4500 stemmer. Fikk en trøstepremie da, så får i det minste gratisbilletter til DOGS4All Tusen t

Stemt og delt logget like gjerne inn fra mamma og pappa sin fb og stemte der og jeg

stemt igjen

Skrevet

Du burde jo brukt det bildet da!

Er ikke på fb, ellers skulle jeg stamt. Vakre Taxi!

Hehe, synd det ikke er helt i fokus, for han ser jo heelt gal ut!

Jeg har stemt ;) Vi liker kooikere fortenk!

Tusen takk :D

Siden jeg ikke har sjangs til å vinne så får jeg stemme på deg da :-P

Yay! Takker :jump:

Skrevet

Taxi har nå 1487 stemmer, og det er for øyeblikket 107 stemmer som skiller han fra førsteplassen, så det går fremover. Jeg har faktisk trua på at dette KAN gå med litt ekstra hjelp, til tross for at han som leder har bortimot 3000 facebookvenner :) (Så det kan være jeg bumper tråden innimellom, iogmed at man kan stemme hver dag :) )

Skrevet

Jeg synes den premien der hørtes bra ut, til jeg leste reglene.. D4A bytter altså penger mot kvittering. Det vil si at man må handle med sine egne penger (og er man blakk er jo det vanskelig) for så å vise kvittering, for SÅ å få penger fra dem..

Vi var med, men jeg gadd ikke prøve så hardt :P

Skrevet

Jeg synes den premien der hørtes bra ut, til jeg leste reglene.. D4A bytter altså penger mot kvittering. Det vil si at man må handle med sine egne penger (og er man blakk er jo det vanskelig) for så å vise kvittering, for SÅ å få penger fra dem..

Mastercard :heart:

Skrevet

Stemt! Og bumper derfor i dag også! Men hvis du hadde brukt bildet her oppe er jeg 100% sikker at du hadde vinni altså!

Tusen takk :D Jeg angrer litt på bildevalget faktisk, men så var jeg litt opptatt av å bare få et bilde raskt ut, for å en gang skyld komme tidlig med i en sånn type konkurranse. Jeg har jo egentlig mange bilder som er mye bedre..

Jeg synes den premien der hørtes bra ut, til jeg leste reglene.. D4A bytter altså penger mot kvittering. Det vil si at man må handle med sine egne penger (og er man blakk er jo det vanskelig) for så å vise kvittering, for SÅ å få penger fra dem..

Vi var med, men jeg gadd ikke prøve så hardt :P

For min del. HVIS jeg mot formodning vinner, så blir det å låne penger for en dag ;) For jeg har hele 1 krone på konto.

Stemt :)

Takk :D

Dere er snille! :yes:

Skrevet

Stemte igjen jeg også :)

Tusen takk :D

Stemt og delt :lol: logget like gjerne inn fra mamma og pappa sin fb og stemte der og jeg :P

Ååh, så snilt! :ahappy: Tusen takk!

Begynner å ta innpå nå altså, så fortsett gjerne å stemme dere som gidder :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...