Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har tenkt at vi stapper alt i bilen til Lill og står opp kvalmende tidlig for å faktisk få plass :D

Correcto! Tenket å være der veldig veldig tidlig, å stå klar i køen med engang hallene åpner :lol:

  • Svar 553
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dere bør elske meg litt nå, fordi jeg irriterte meg slik over at ringoppsettningen forsvant i hallkartet har jeg nå oppdatert siden sikkert 100 ganger for å greie trykke printscreen akkurat tidsnok ti

Og så blir det maasse huskyer på utsiden av bygget

Nå satser jeg på murermannen klarer å skjønne hva han skal

Posted Images

Skrevet

Togfølge?? Eller er du ikke på Ås den helga, kanskje. Jeg skal oppover på søndag i alle fall, men ser an PM før jeg bestemmer meg for når jeg skal dra.

Mest sannsynlig er jeg hjemme på Lørenskog den helgen. Mulig jeg må ta toget ut igjen på søndag etter utstillingen da. :) Vi snakkes sikkert uansett, så får vi se. Blir gøøøy!

Skrevet

Jeg har ofte vurdert å parkere billigere på andre siden, og heller ta en taxi over.

Ergo, mest sannsynlig billigere parkering, og rett til døra!

Jeg håper å bli kjørt bort, har parkeringsplass hos meg, og det er jo egentlig bare 6minutter ekstra å gå, men da må jeg få kjørt bort utstyret først :lol:

Gleder meg til denne, har knapt vært på utstillinger i år :P

Og planen er klar, to wheatenhannhunder lørdagen, min egen Oscar i veteran og lånehunden i åpen klasse,

og søndag skal jeg stille mopsen Melis i junior klasse!

  • Like 1
Skrevet

Istedenfor å bli 200kr fattigere :lol: (eller hva det nå koster :P )

Husker bare det var dyrt og jeg gikk veldig langt første året :-P

Men når det er d4a er det ett år siden jeg flyttet :-P for jeg flyttet jo under d4a ifjor :-P

  • Like 1
Skrevet

Men, altså - det er da ikke noen astronomiske parkeringsgebyr der vel?

"1 time: kr. 20,-, 2 timer: kr. 40,-. 3 timer: kr. 60,-. Påfølgende timer: kr. 10,- Døgn: kr 140"

Man kan vel bare sette seg inn i en drosje for en hundrings, liksom...

Nei, dropp å kjøpe en brus eller mat der - så har du parkeringsprisen betalt uten mere styr. Kom tidlig (sånn litt før 8) så får du parkert på den store parkeringen foran hallenog har asfalt helt inn (rene hunder).

Susanne

  • Like 5
Skrevet

Jeg har heller ikke reagert nevneverdig på prisen på selve parkeringa, bare det styret å få parkering! 140 kr døgnet er jo ingenting i forhold til, som du sier, maten der inne! Eller kanskje noen godbitposer e.l.!

Skrevet

..for meg som bor så nærme er det waste of money når jeg heller kan bli sluppet av ved døren, det mest irriterende er vel køen for å i det hele tatt komme inn på parkeringsplassen.. Og jeg bruker heller de 140kr. på noe annet ;)

Skrevet

Blir visst bare en hund og stille siden Arla har bestemt seg for og få løpetid nå så hun skal parres..Så da får jeg krysse fingrene for at Tindra holder på pelsen hvis ikke er det mye penger rett i dass.

Guest Dratini
Skrevet

Har ikke kommet PM enda, men her er link til pdf med oversikt over rasene og dommere (samt hvilken dag de går).

Skrevet

Er en ganske sinna person akkurat nå, sender mail til NKK i september og spør hvordan det blir med for mange påmeldte, får til svar

"Skulle det bli for mange påmeldte vil eventuelt junior tisper bli flyttet til en annen dommer. Irving vil da dømme alle hannhunder samt flest mulig tisper og BIR"

Og i dag leser jeg

"Flat Coated Retriever hannhund alle klasser dømmes av Svein Helgesen"

Jajaaaaa, vi tar vel turen uansett for å møte oppdretter, og reservedommer er grei han altså - men da kan de heller si at de ikke vet hvordan det blir med dommer :( :(

Det er så dritt.. '

Vi har også fått dommerendring, og tro det eller ei- men vi som har blitt en så tallmessig liten rase melder også iblandt på for spesielle dommere.. Veldig skuffa!

Skrevet

Dommerendring, som forventet - en dommer på berner er altfor lite. Jaja, jeg hadde tenkt til å være ute i god tid uansett, og nå som jeg skal først i ringen blir en i hvert fall fort ferdig og kan slappe av etterpå. Jeg får liksom ikke senket skuldrene før jeg er ferdig å stille egne hunder (takk og lov for at jeg ikke har veterantispe, liksom...), og i år har jeg bare juniortik.

Skrevet

Dommerendring, som forventet - en dommer på berner er altfor lite. Jaja, jeg hadde tenkt til å være ute i god tid uansett, og nå som jeg skal først i ringen blir en i hvert fall fort ferdig og kan slappe av etterpå. Jeg får liksom ikke senket skuldrene før jeg er ferdig å stille egne hunder (takk og lov for at jeg ikke har veterantispe, liksom...), og i år har jeg bare juniortik.

Jeg som skulle sove lenge... :lol:

Jeg skal vel stå litt på standen til NSBK også, en gang i løpet av dagen :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...