Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Grattis med flott rase!

Keiserkrona? Hørtes kjent ut med alder, antall og fordeling på valpene :P

Takk Takk, dem er helt herlige. Endelig går drømmen om å være lapphundeier, i oppfyllelse :D

Jaa er keiserkrona :D Gleder oss stort :D Så lille *Binja* , Vår Aila, skal få komme til oss om litt under 5 uker. Dette blir virkelig bra :D

  • Like 1
  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Valpen har nå vært her en snau uke. Morsom sak

Og der var det endelig bestemt Hils på Poecilia Pretty in Pink

Lykke 14,5 uke gml

Posted Images

Skrevet

En av disse pølsene skal bli min :D

1013132_335875829879273_1737195389_n.jpg

Det endte opp med å bli 4 tisper og 4 hanner. Det kom en tispe til, men hun var død desverre :(

Jeg er fult i gang med planlegging av flybilletter for henting, navn, valpesikre leiligheten, tittet litt på valpekurs og debututstilling :D Dette gir meg shopping lisens, ikke sant? :D Jeg tror faktisk ikke jeg kommer til å tro på det før jeg sitter der med henne i armene mine altså.. Det føles helt uvirkelig ut.

Å så morsomt - da har du bildebevis også (må jo tro mer og mer da!) Og klart masse å fikse nå utover vet du, shopping lisens er en selvfølge (man skal jo ha ting klart mener jeg, og det innebærer jo shopping det!) Kan forøvrig anbefale investering i minst en flaske tabasco! Leste i bloggen også - flotte foreldre da, blir en megafin (pun intended, fnis) terrorist dette ser du!

  • Like 1
Skrevet

Å så morsomt - da har du bildebevis også (må jo tro mer og mer da!) Og klart masse å fikse nå utover vet du, shopping lisens er en selvfølge (man skal jo ha ting klart mener jeg, og det innebærer jo shopping det!) Kan forøvrig anbefale investering i minst en flaske tabasco! Leste i bloggen også - flotte foreldre da, blir en megafin (pun intended, fnis) terrorist dette ser du!

Tusen takk for tips! Tabosco it is! :aww: Skal jeg innrømme noe så er faktisk den delen ved at de ødelegger ting, det er den delen jeg gruer meg mest til med valp av en eller annen rar grunn. Ja, de tisser og bæsjer inne, ja de er har ikke lært hvordan de skal oppføre seg. Men det at de kan ødelegge noe. Tenk om det er noe jeg VIRKELIG trenger den klarer å ødelegge :lol: ? Du vet, kelpiser kommer jo til de utroligste steder, så selv om jeg føler noe er trygt, så er det sikkert ikke det :P Og jeg tror selvfølgelig også at det blir en megafin terrorist :D Åå, hvor jeg gleder meg!

Skrevet

Skal ikke ha valp fra dette kullet, men de er så søte at de smelter steinhjerter…. :) Så KOSTE meg skikkelig i dag med disse hjerte-knuserne.

1075633_10151510341406761_762606747_n.jp

1016964_10151510342391761_1626268966_n.j

1011528_10151510341216761_1480761839_n.j

Skrevet

Oppdretter tror tispa jeg venter på har "falsk" løpetid.. Jauda. Paring skulle vært i morgen, men hun tror mest sannsynlig ikke det er løpetid for real allikevel. Jeg er så heldig :sint_01:

Godt jeg har ventet i så mange år nå at noen måneder fra eller til spiller liten rolle kjenner jeg. Hadde jeg gtt for en av de jeg tok i mot i januar hadde de vært nesten sju mnd gamle allerede - og det har godt FORT. Så det er i alle fall en liten trøst. Vi får vente og se hva som skjer i morgen, men jeg har ikke trua. Det har ikke oppdretter heller.. Jau jau

Skrevet

Nå er Linus 20 uker på lørdag, og er en hærlig og ukomlipsert valp!
Her er han bare 13 uker, men har vel ikke vist han frem siden de få bildene da han kom?

*Edit, woha... det ble stort... Legger som link, jeg :icon_redface: *

http://i5.photobucket.com/albums/y200/Leneth/De%20La%20Mahafus%20HP%20Linus/00a8938c-effc-483a-a06b-f71e37adff35_zps81a35267.jpg

Og så et tatt forrige uke også :wub:

946241_10151439299585771_640148696_n_zps

Hele familien er like forelsket :D

  • Like 7
Skrevet

Har noen en liste for hva man bør ha i hus når valpen kommer? :)

Jeg var helt hysterisk og kjøpte nok mye mer enn jeg trengte.. Mye kan kjøpes etterhvert også! Selvom det er veldig gøy å handle, tihi..

Her er litt som kan være greit å få i hus før valpen;

- skåler

- soveplass(er?) og Bur

- bilbur eller bilsele

- Valpesele og kobbel, ID-tag.

- fôr og godiser, bla. treningsgodiser og tyggetingester.

- godbitpose og vannpose, evt vannflaske(?).

- litt leker, anbefaler en kong, tauleker og noen kosebamser.

- tannbørste og tannkrem - dersom du planlegger å pusse tenner kan det være lurt å starte tidlig.

- pelsstellutstyr! Bla. kloklipper og valpesjampo.

- også selvsagt, bajseposer!

Det var det jeg kom på i farta.. Men det dukker jo opp ting man har lyst på, og ting man trenger etterhvert (evt innbiller seg at man trenger?), som feks refleksvest, blinkelys, potesokker, dekken, langline, vannfontene.. :)

.

  • Like 1
Skrevet

Nydelige små rynkenurk, rødtopper, puffer og huahua-er :wub:

Min lille Eple-skrått er nå 13 uker og veier 1060 gram.. og er over dobbelt så stor som for 5 uker siden.

Men livskraftig.. Personlighet og vaner/uvaner begynner å tre fram.. Det er moro å se.

Hun er livlig, tøff, søt og har en stå på vilje av de skjeldene.. Hver dag i 5 uker,, flere ganger om dagen

forsøker hun å hoppe opp i sofaen.. men rekker jo ikke opp.. men det er akkurat som om hun vet at en dag får hun det til :)

Ellers så er hun opptatt av å leke med "store søstrene" sine på 26 og 24 mnd..

post-4775-0-64973600-1375219383_thumb.jp

  • Like 3
Skrevet

Da er denne lille krabaten ankommet huset! My Trusted Friend Kane's Glen aka Keo er en 8 uker gammel soble/hvit BC hanne fra Hege Voldmos oppdrett i Eidsberg, han er etter Liz og Canen Kane. Vi har ambisjoner om lydighet, litt agility og gjeting etterhvert, men hans hovedoppgave kommer til å være fulltids sjarmtroll. Mer bilder og egen tråd om litt! :ahappy:

970984_498015790275332_1886895042_n.jpg

74698_494611233949121_1590834780_n.jpg

Som folk sikkert skjønner vil han ikke bli noe utstillingshund, men det hadde vi ikke i planene :P

1002329_498917000185211_823889115_n.jpg

1013019_485331804877064_562809812_n.jpg

993646_498910716852506_598040268_n.jpgFar, Canen Kane.

Liz_Rosewood_Chez_Bell_Vinter_2012.JPG
Mor, Liz Rosewood Chez Bell.

  • Like 8
Skrevet

Da var flybillett bestilt! Plutselig tror jeg bittelitt mer på at det faktisk skjer :D I dag er de 2 uker gamle!

Du må linke bloggen :-D jeg er nysgjerrig (bruker mobil)!

Grattis med snart egen terrorist :-D hahaha!!

Skrevet

Da var flybillett bestilt! Plutselig tror jeg bittelitt mer på at det faktisk skjer :D I dag er de 2 uker gamle!

Du må linke bloggen :-D jeg er nysgjerrig (bruker mobil)!

Grattis med snart egen terrorist :-D hahaha!!

Skrevet

Jeg sniker meg inn her, og krysser fingre og tær for at jeg får en tispe om noen mnd :)

Så spennende! :D Hvilken rase ble det? Krysser fingrene for deg!

Nå har valpene åpnet øynene :ahappy:

999866_342152362584953_1221560527_n.jpg

Flybillett er bestilt, valpesele er bestilt, navn er funnet ut, jeg har tittet litt på valpekurs, sett litt på utstillingsdebut, jeg har fri, funnet valpepasser, og gjort klart alt annet praktisk med innføring av valp fra Sverige. Hva mer gjør man mens man venter? :icon_confused::P

  • Like 6
Guest Michellus
Skrevet

Flybillett er bestilt, valpesele er bestilt, navn er funnet ut, jeg har tittet litt på valpekurs, sett litt på utstillingsdebut, jeg har fri, funnet valpepasser, og gjort klart alt annet praktisk med innføring av valp fra Sverige. Hva mer gjør man mens man venter? :icon_confused::P

... Shopper litt til? :P Lager min hund tråd? Deler mer info med alle oss andre? :P

2014 er lenge å vente kjenner jeg. Man kan jo kanskje tenke på å shoppe litt valpesaker før tiden er inne?

Skrevet

Flybillett er bestilt, valpesele er bestilt, navn er funnet ut, jeg har tittet litt på valpekurs, sett litt på utstillingsdebut, jeg har fri, funnet valpepasser, og gjort klart alt annet praktisk med innføring av valp fra Sverige. Hva mer gjør man mens man venter? :icon_confused::P

Hvilket navn har du bestemt deg for? :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...