Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trenger en bekreftelse i sokkeoppskriften :lol:

deretter settes M.3 (= 35 m) på en tråd = 21-25-25 m til hæl. Strikk M.5 over disse m i 5-5½-6 cm, sett en merketråd, deretter felles det til hæl – se forkl over

35m er satt av på en kjempesikkerhetsnål. M5 skal da strikkes frem og tilbake, sant?

Her er oppskriften.

  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk ut min kule pappa med sin nye jakke!

Sånn ble den!  Guttungen var nok synlig i barnehagen i dag   Garnet ble veldig kult heklet opp. Forsøkte å ta nærbilde, men fargene ble litt wonky. 

Jeg elsker jobben min men jeg hater jobben min. Nå skal de kjøre sånn superteit greie med Hatteonsdag på førstkommende onsdag. Jeg kan virkelig ikke fordra sånt! Men man blir jo pokker meg straffa for

Posted Images

Skrevet

Jeg trenger en bekreftelse i sokkeoppskriften :lol:

35m er satt av på en kjempesikkerhetsnål. M5 skal da strikkes frem og tilbake, sant?

Her er oppskriften.

Ja, du skal strikke striper frem og tilbake nedover hælflappen.

Forøvrig hadde du ikke trengt å sette over på en tråd/sikkerhetsnål, jeg bruker å bare la de maskene på fremsiden av sokken som ikke strikkes når man strikker hæl stå på ei pinne, liksågreit.

Så strikker du selve hælen, og deretter plukker du opp masker på begge sidene av hælflappen mens du starter på nytt igjen på de maskene som har stått uvirksomme på forsiden av foten.

(åh, dropsmønster, hvorfor skal de være så knappe/dårlige til å forklare?)

  • Like 1
Skrevet

Ok da tenkte jeg riktig :) syns bare det er lettere når jeg slipper pinnene jeg ikke bruker, og da er jeg fsilker på at de ikke sklir av :)

Ser den. Jeg har ikke problem med at pinnene glir ut etter at jeg bytta over til trepinner (og jeg strikker stramt nok til at de sitter selv om det er metall, stort sett..)

Pinnestoppere kan også løse det problemet forøvrig :)

Skrevet

Jeg har begitt meg ut i symaskinens verden. Kjempegøy! Sålangt tre babybukser. Neste blir å lære seg gensere og bodyer.

Kjempefine, særlig den nederste! Er det vanskelig å sy i/ få tak i elastisk stoff?

Skrevet

 

Kjempefine, særlig den nederste! Er det vanskelig å sy i/ få tak i elastisk stoff?

Jeg syns det gikk kjempelett! Sydd på én to tre.

Mønsterstoffene er fra ebay, av type jersey. Og stoffet i livet og beina er ribb, og kjøpt på stoff og stil. Vil tro de fleste tekstilbutikker har det inne.

Skrevet

Vært litt kreativ i de sene kveldstimer :lol: litt stram og litt kort, men ellers er jeg superfornøyd altså! Melvin derimot...

Postet bilde

Skrevet

Vært litt kreativ i de sene kveldstimer :lol: litt stram og litt kort, men ellers er jeg superfornøyd altså! Melvin derimot...

Postet bilde

Kjempefin :)

Iria ser forøvrig sånn ut når hun får på seg klær også, men glemmer helt at hun har på noe med en gang vi kommer ut ;)

  • Like 1
Guest Michellus
Skrevet

ENDELIG ferdig med en arm :D Nå har jeg begynt på bolen. Og sånn på siden, så er jeg blitt veldig forelska i denne. Beste er at sambis digger den også :D

Skrevet

Endelig ferdig med en ny (og forbedret) sele. Den gamle blå røk, og ble for liten omtrent samtidig, og den grønne jeg laget for en stund siden, satt ganske dårlig på ham når han var løs eller gikk med langline. Så da ble det ny brystsele, for det er det som sitter best på ham.

Fleece på innsiden foran brystet, så den er ekstra myk. Reimen ringen sitter i er forsterket med nylon innvendig, da dette var en svakhet på forrige sele. Er også kryssydd alle steder, med søm også fra en rem og over på en annen i endene for å prøve å forhindre svake punkter i vinklene. Mykeste, og forhåpentligvis den mest slitesterke selen jeg har laget hittil. :) Matchende halsbånd er neste prosjekt.

Sånn sett er halsbånd mye enklere og triveligere å sy, for de får ikke slike svake punkter, og de passer alltid. De første halsbåndene jeg sydde, var hverken godt sydd eller kryssydd, trådene var ikke festet i endene eller andre slike ting, og har fortsatt absolutt ingen slitasje eller problemer med dem. Forsterker, kryssyr og fester trådendene på dem nå likevel, men er tydeligvis ikke egentlig nødvendig.

-IMG_9584_zps8bcb4c37.jpg

-IMG_9585_zpsa4637959.jpg

-IMG_9586_zps9e2ceacb.jpg



Som vanlig er modellen passe rastløs. :wub:

-IMG_9574_zps9625737d.jpg

-IMG_9576_zpsde164680.jpg

  • Like 5
Skrevet

Har strikke en Mariuslue! Fikk Mariusboka av @Teserere til jul, så det var vel på tide. Gikk fint å strikke lua, fikk prøvd meg på litt mønsterstrikking igjen og det gikk greit. Ting jeg lærte: være flinkere til hvilken vei jeg bytter farge med garnet over hverandre.

Så nå har jeg ambisjoner om å strikke genser til meg selv :lol: !

Lua ble dessverre litt liten pga. jeg brukte helt feil garn (Sandnes Garn - mini alpakka), men myk og god. Passer nok til et barn, så sønnen til ei venninne skal få prøve den. Den er i en deilig mørk lilla og rosa.

IMG_20150201_225227.jpg

  • Like 3
Skrevet

Det ble en monstersokk.

Dette er ille, men ubrukte sokker er verre...?

Så nå prøver jeg på nytt, en størrelse mindre pinne og en størrelse mindre i sokken, håper det blir passe!

  • Like 1
Skrevet

Noen som har noen idèer til hva som kan brukes som padding på halsbånd/seler? Altså på innsiden av f. eks halsbåndet, som er inn mot hunden. Eneste jeg har nå er fleece, men det er vel ikke det beste materialet.

Skrevet

Noen som har noen idèer til hva som kan brukes som padding på halsbånd/seler? Altså på innsiden av f. eks halsbåndet, som er inn mot hunden. Eneste jeg har nå er fleece, men det er vel ikke det beste materialet.

Fleece går, men kan slite på pelsen. Softshell er et godt alternativ.

Føltes relativt forpliktende å kjøpe garn til en hel genser! + pinner jeg ikke hadde noen av, selvfølgelig.

Du er så tøff!

Skrevet

Barn og svigerbarn klager over at huset mitt er gulvkaldt. Nå skal jeg strikke tovete tøfler til alle sammen. Tøflene skal henge på stas uti gangen når de ikke er i bruk, så jeg må finne på noe gøy å pynte dem med. :raksha:

02ad0210-2c4a-446c-acb1-120a7f5936d0.jpg

  • Like 5
Guest Gråtass
Skrevet

Barn og svigerbarn klager over at huset mitt er gulvkaldt. Nå skal jeg strikke tovete tøfler til alle sammen. Tøflene skal henge på stas uti gangen når de ikke er i bruk, så jeg må finne på noe gøy å pynte dem med.   :raksha:

 

Postet bilde

Jeg synes det er fint med litt perler og filting jeg.
Skrevet

Da har jeg gjort noe jeg egentlig ikke liker, nemlig å "tulle" med mariusmønsteret. Marius er marius liksom, men denne gangen ble deg elg i mønsterborden.

Forside

post-2739-0-02184300-1422904362.jpg

Bakside

post-2739-0-29573700-1422904492.jpg

  • Like 12

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...