Gå til innhold
Hundesonen.no

Håndarbeidstråd!


Annegru
 Share

Recommended Posts

Ink er fargen du allerede strikker med :) Når du strikker inn en tråd av annen farge (altså f.eks grønn) så vil det åpne seg et hull når du trekker ut den grønne etterpå. Du strikker bare 9 grønne masker, fortsetter som vanlig med grunnfargen. Da vil det bli 9 grønne masker som blir et hull når du trekker det ut :)

Jeg suger til å forklare.

Regner med det er Marius du strikker? Ink er den blå.

Men hva gjør jeg på neste runde over de m da? Må jeg ikke legge opp 9m igjen? Eller skal jeg da strikke med blå i de grønne ??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk ut min kule pappa med sin nye jakke!

Sånn ble den!  Guttungen var nok synlig i barnehagen i dag   Garnet ble veldig kult heklet opp. Forsøkte å ta nærbilde, men fargene ble litt wonky. 

Jeg elsker jobben min men jeg hater jobben min. Nå skal de kjøre sånn superteit greie med Hatteonsdag på førstkommende onsdag. Jeg kan virkelig ikke fordra sånt! Men man blir jo pokker meg straffa for

Posted Images

Men hva gjør jeg på neste runde over de m da? Må jeg ikke legge opp 9m igjen? Eller skal jeg da strikke med blå i de grønne ??

Bare strikk i de grønne :) Høres helt merkelig ut men du ser det når du trekker ut den tråden og plukker opp masker når du skal lage beina :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kan forresten rapportere om at lua ble tova til slutt, litt vel mye. :lol: Havna på 60 den gitt, enda jeg skulle gi 40 grader en sjanse til, bare på et annet program. Jaja, da vet jeg at garnet er tovbart i det minste. :P Blir å strikke noen testlapper til å finne ut av tovinga og maskinen min, i stedet for å ødelegge prosjekter. Godt den lua var veldig enkel og kjapp å strikke.

har du forsøkt å skylle lua i litt balsam og strekke den ut til rett str?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Prosjekt pledd har hatt lite fremgang i det siste ettersom jeg har konsentrert meg om andre prosjekt, men nå er jeg i gang igjen. Har ikke vokst så mye siden jeg viste dere sist, men legger ut nytt bilde likevel. Jeg synes alltid at det ser så lite ut på bilder i forhold til i virkeligheten, så forsøkte å legge en bilnøkkel ved som størrelsesreferanse (man tager hvad man haver :P ), men synes fremdeles at det ser lite ut da. Måler nå ca. 60 cm i lengde, så jeg er dessverre ikke halvveis enda. Må improvisere litt med mønsteret underveis for å få det til ønsket lengde.

photo40_zps497c712f.jpg?t=1391987791

Skulle ønske jeg kunne strikke (dvs orket å lære meg det) :wub:

Aldri for sent! :)

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Prosjekt pledd har hatt lite fremgang i det siste ettersom jeg har konsentrert meg om andre prosjekt, men nå er jeg i gang igjen. Har ikke vokst så mye siden jeg viste dere sist, men legger ut nytt bilde likevel. Jeg synes alltid at det ser så lite ut på bilder i forhold til i virkeligheten, så forsøkte å legge en bilnøkkel ved som størrelsesreferanse (man tager hvad man haver :P ), men synes fremdeles at det ser lite ut da. Måler nå ca. 60 cm i lengde, så jeg er dessverre ikke halvveis enda. Må improvisere litt med mønsteret underveis for å få det til ønsket lengde.

photo40_zps497c712f.jpg?t=1391987791

Aldri for sent! :)

Men så var det det veldig viktige ordet "orket" da :P haha..

Skjønner ikke at du har så god tålmod som med teppet jrg. Råflink er du :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for fine kommentarer. :) Det går jammen meg sakte fremover, men har heldigvis ikke gått lei enda.

Hehe, baksiden, @Kaja ? Er den så viktig da? :whistle: Neida, skal vise bilde:

photo51_zpsd2a046c7.jpg?t=1392063649

Litt blurry, men, men. Vet ikke helt hva jeg skal gjøre med baksiden. Oppskriften lar det bare være som det er, men et annet alternativ er jo å fôre det. Først skal jeg uansett lage ferdig midtdelen. Så er det å klippe opp og strikke kant rundt.

@Annegru : Både huer og kofte ble kjempefine! :) Har lyst til å begi meg ut på et genser/jakkeprosjekt selv snart, men ikke helt sikker på hva jeg vil forsøke meg på.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk, @Bones :) jeg er veldig fornøyd med kofta, og er glad den hadde raglansfelling, er allergisk mot å montere... Begge småkusinene ble veldig glade for luene sine :) det er så gøy å strikke til folk som virkelig setter pris på det :D

Og jeg må ta av meg hatten for sauepleddet. Det er kjempeflott, og utrolig imponerende!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Går nok bra. Følg med på formen, men jeg ville ikke bekymret meg så lenge allmentilstanden er ok.
    • Hei!  Hadde kokt torsk til hundebassen min ca klokken 12 i dag, rett før jeg skulle reise på jobb… da var han ikke sulten og spiste det ikke. Leverte han til pass, dro på jobb og hadde helt glemt at der var fisk i skåla når jeg slapp han inn døra hjemme… han sprang selvfølgelig rett til skåla og innhalerte fisken, som da har stått ute i snart ni timer😫😫 Han viser ingen tegn på forgiftning foreløpig, men det er jo bare ca en time siden han spiste den også..  Er dette veldig farlig? Kan jeg avvente, eller må jeg ringe vetrinærvakta så han får brekningsmiddel??    Liten yorkie, 2 år 
    • Hei. Vi har en valp på 9 1/2 uker som er veldig selvstendig på dagtid. Finner roen alene i senga si eller buret. På nattestid er det verre. Vi har sovet på madrass i valpegården, han har et bur som står åpent og lå fint i buret sitt de første fire nettene uten problemer. Men de siste nettene vil han ikke sove i buret og kommer å legger seg på madrassen sammen med oss. Vi har prøvd å legge oss på utsiden av valpebingen, men da bare hyler han og valpehjertet klarer ikke å høre på hylingen mer enn 15min. Han roer seg ikke hvis vi putter hånda inn eller noe. Vi har prøvd å gå inn når han er rolig og han sovner. Men med engang vi går ut våkner han og hylekoret er igang igjen. Tips og triks for å få han til å sove alene uten og ligge oppå oss?
    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...