Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk ut min kule pappa med sin nye jakke!

Sånn ble den!  Guttungen var nok synlig i barnehagen i dag   Garnet ble veldig kult heklet opp. Forsøkte å ta nærbilde, men fargene ble litt wonky. 

Jeg elsker jobben min men jeg hater jobben min. Nå skal de kjøre sånn superteit greie med Hatteonsdag på førstkommende onsdag. Jeg kan virkelig ikke fordra sånt! Men man blir jo pokker meg straffa for

Posted Images

Skrevet

Hjelp igjen.

Jeg strikker rundt og rundt på settpinner. Det som skjer er at vranmaskene vrir seg sånn at jeg må strikke i bakre bue istedet for fremre?? Har strikket en runde og prøvd å vri alle maskene på pinnen før jeg strikker de, men de er vridd igjen allikevel?? Hvorfor det a?

Sånn ser det ut:

2012-11-11%2021.23.13.jpg

Er ikke dreven nok til å hjelpe, men fy for et fint garn! :D

  • Like 1
Skrevet

Så langt har jeg kommet. Blir spennende å se om jeg forstår tommelen!

Kjempe finte farger!

Fikk du ordnet på de vridde maskene? Skjønte ikke hvordan du fikk de til jeg.

Tommelen går sikkert bra, hvis ikke spør du bare sonen ;)

Skrevet

Skal hekle kant rundt teppet jeg strikker:

  • rad: (1 lm + 1 st) rundt hele teppet. Hjørne: 2 st + 2 lm + 2 st
  • rad: (1 lm + 1 st i lm på forrige rad) rundt hele teppet. Hjørne: (3 st + 2 lm + 3 st) i samme lm
  • rad: 2 st i hver lm rundt hele teppet. Hjørne: (4 st + 2 lm + 4 st) i samme lm
  • rad: (1 fm + 4 lm, hopp over 4 st)rundt hele teppet. Hjørne: (1 fm + 4 lm + 1 fm) i samme lm
  • rad: (1 fm, 1 st, 1 dbst, 1 st, 1 fm) om hver lm-bue

På rad 1, skal jeg da hekle i stav i hver maske?

Skrevet

Skal hekle kant rundt teppet jeg strikker:

  • rad: (1 lm + 1 st) rundt hele teppet. Hjørne: 2 st + 2 lm + 2 st

  • rad: (1 lm + 1 st i lm på forrige rad) rundt hele teppet. Hjørne: (3 st + 2 lm + 3 st) i samme lm

  • rad: 2 st i hver lm rundt hele teppet. Hjørne: (4 st + 2 lm + 4 st) i samme lm

  • rad: (1 fm + 4 lm, hopp over 4 st)rundt hele teppet. Hjørne: (1 fm + 4 lm + 1 fm) i samme lm

  • rad: (1 fm, 1 st, 1 dbst, 1 st, 1 fm) om hver lm-bue

På rad 1, skal jeg da hekle i stav i hver maske?

Det vil jeg tro.

Evnt annen hver siden det skal være en luftmaske mellom stavene. Kommer litt an på hvordan kanten skal bli.

Skrevet

Noen som vet om det finnes en bok dedikert til selbumønster? Jeg eeeeeeelsker selbumønster :wub: og kunne gjerne tenke meg å strikke noen sokker, votter, whatever egentlig :)

Husfliden har flere bøker med oppskrifter på ekte selbuvotter (de har enerett, så andre har oppskrifter på etterligninger, men de kan vel være kule nok de også).

  • Like 1
Skrevet

Kan man kalle den for "kaffevott" ? For da vil jeg også ha mønster :angel:

:lol: Det kan man helt sikkert. Jeg bare så denne og kom på maange som kunne få en sånn i julegave :lol:

Skrevet

Strikker et mor signe teppe på skrå, nå skal jeg begynne å felle i begynnelsen av hver pinne, men det blir så "hullete", kan jeg ikke heller strikke 2 m rett sammen istedenfor å strikke 3m 1 kast og 3 m rett sammen??

Skrevet

Strikker et mor signe teppe på skrå, nå skal jeg begynne å felle i begynnelsen av hver pinne, men det blir så "hullete", kan jeg ikke heller strikke 2 m rett sammen istedenfor å strikke 3m 1 kast og 3 m rett sammen??

Jo, det kan du.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...