Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Og da var man ferdig med "krokodille-skjellene" på første del men jeg sliter med å forstå fortsettelsen :lol:

Edit:

Hvordan oversette dette til forståelig? :P

Now working in rows, chain stitch 3, * double crochet in each of next

2 stiches, double crochet in next chain-1 space, double crochet each next two

stitches, yarn over, insert hook in next space between scales and in chain -1

space directly behind scales, yarn over, pull loop through and complete as double crochet, repeat from * across, do not join, turn.

Edit2:

Og da fikk jeg en kjempegrei forklaring fra Sverige ;)

Post gjerne forklaring! Tror jeg forstår den, men skader ikke å være sikker før man setter igang :)

Jeg klarte faktisk første rad med skjell overaskende lett, det hadde jeg aldri trodd. Jeg var 100 prosent sikker på at jeg hadde feil antall osv. Men det ble helt riktig. *klappe på skuldern*.

Jeg sleit med "FPDC", hva f*** er det liksom. Youtube <3

  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk ut min kule pappa med sin nye jakke!

Sånn ble den!  Guttungen var nok synlig i barnehagen i dag   Garnet ble veldig kult heklet opp. Forsøkte å ta nærbilde, men fargene ble litt wonky. 

Jeg elsker jobben min men jeg hater jobben min. Nå skal de kjøre sånn superteit greie med Hatteonsdag på førstkommende onsdag. Jeg kan virkelig ikke fordra sånt! Men man blir jo pokker meg straffa for

Posted Images

Guest Dratini
Skrevet

Post gjerne forklaring! Tror jeg forstår den, men skader ikke å være sikker før man setter igang :)

Jeg klarte faktisk første rad med skjell overaskende lett, det hadde jeg aldri trodd. Jeg var 100 prosent sikker på at jeg hadde feil antall osv. Men det ble helt riktig. *klappe på skuldern*.

Jeg sleit med "FPDC", hva f*** er det liksom. Youtube <3

Når krokodille-skjellene er ferdig (1 rad v-masker, en rad skjell "fpdc", totalt 5 rader med skjell), 3 luftmasker, så staver (6 stk pr skjell). På voksen hettelue 8 rader.

Og jeg har brukt youtube flittig for å forstå oppskrifta ;)

Skrevet

Har prøvd meg på å lage diverse armbånd :angel:

Kjempegøy!

post-11380-0-30459400-1351599105_thumb.j

Selger du sånt? I så fall, hva tar du for dette? :)

Skrevet

Nå har jeg for første gang strikket med 2 par sokker på samme pinnen. Genialt når man vet man får for lite av en farge, og sokkene skal være like :)

Tova prinsesse sokker håper jeg resultatet blir.

  • Like 1
Skrevet

Nå sitter jeg her, litt småsjokkert over meg selv :lol: Jeg har aldri strikka annet enn skjerf. Så strikket jeg en superenkel djevellue og en superenkel dress før jeg bega meg ut på en oppskrift jeg ikke skjønte noe av. Nå har jeg laget masse fancy økninger, jeg strikker mønster, har skilt av masker til armene, etc. Masse søte skjønnhetsfeil, men nå begynner jeg nesten å lure på om det kan bli en body til slutt :lol:

547055_10151210877382225_437117791_n.jpg

  • Like 6
Skrevet

Den har jeg bestilt! Tantebarnet kommer til å gå :bananas:

Niesen min fikk en sånn av svigemor. Det ble veeeeeldig populært :D

I oppskriften står det at jeg skal strikke rundt på rundpinne. Men det er jo aaaltfor få masker til det. Må jeg strikke på settpinner da?

Skrevet

I oppskriften står det at jeg skal strikke rundt på rundpinne. Men det er jo aaaltfor få masker til det. Må jeg strikke på settpinner da?

Settepinner eller en kortere rundpinne.

Guest Michellus
Skrevet

Oooh, det var kjempefint! Tror du det er mulig å lage for en som ikke har heklet så mye før?

Garnet de har brukt er ganske dyrt da. Hmmm.

Ja det tror jeg. Oppskriften er ganske enkel og straight forward hele veien. Om du synes garnet er dyrt, så kan du jo velge et annet garn som gir samme strikkefastheten? :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...